Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FALKENHORST 27-29.03.15 Dolny Śląsk | PATRONAT WMASG.pl


Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuchajcie, tu nie chodzi o to co ile kosztuje, jakie są potrzebne papiery. Założę się, że oni nie kłamią i mogą wykazać się fakturami na wszystko, ba nawet stratę wykażą. Zapewne zaprzyjaźnione firmy wykonały usługi IT, tłumaczenia czy też inne sprawy związane z PR lub pośrednictwem. W taki sposób znikają miliony, a co dopiero te 40 czy 50k zł. Ot taki nasz airsoftowy BernardGate.

A że mają opanowany PR to widać, dlatego tak gładko nam do teraz wmawiają, że impreza była zaplanowana, zorganizowana tylko komuś nie przypadło do gustu. Gdybyś kradł i by Cię za rękę złapali - mów, że to nie Twoja ręka.

Link to post
Share on other sites

Jeśli imprezę organizuje firma zajmująca się organizacją imprez, to wystarczy że ma ubezpieczenie OC, które płaci się raz na rok, czego koszt jest do przeżycia, a i tak przecież wliczany jest w koszty działalności. Dodatkowo na samą imprezę NNW dla każdego to juz nie jest wielki koszt. Ale chwila! przecież ta firma nie ma w KRS organizacji imprez...

I racja, tu nie chodzi o to co ile kosztuje tylko o to, że kolo organizując "szczelanki" dla małolatów mógł im wciskać kit po same uszy i chyba liczy, że tym razem też to przejdzie!

Link to post
Share on other sites

w dodatku "Firma" ma profil Z.O.O, czyli odpowiada finansowo do kapitału zakładowego- a ten o ile dobrze pamiętam może wynosić i 1zł.

 

Panowie, sąd to jedyna droga. Życzę wam powodzenia i trzymam kciuki za zmycie tej haniebnej plamy na polskim airsofcie

Link to post
Share on other sites

Witam Wszystkich,

Pozwolę sobie sobie wtrącić 3 grosze, ponieważ przepisy prawa nie są mi obce mam parę uwag/przemyśleń:

 

Zgodnie z filmikami mówimy tu o imprezie komercyjnej - zajrzałem do wypisu KRS "firmy organizującej" i albo źle wpisałem dane albo wygląda mi na to, że organizując imprezę owa spółka z. o.o. dokonała wykroczenia w postaci prowadzenia działalności nie objętej zgłoszeniem do KRS (za to jest paragraf).

Podobnie zastanawia mnie jak dokładniej odebrać "Współudział" pana B. - w zależności od przyjętych ustaleń możliwym jest aby zaklasyfikować jego działanie jako przestępstwo/wykroczenie skarbowe - prowadzenie działalności bez ewidencji(kolejny "podwójna eska")

Jeżeli nadal mówimy że była to impreza komercyjna, to na podstawie tego co wiem (choć ekspertem nie jestem), zastanowiłbym się nad ewentualnością niedotrzymania warunków umowy ew, wprowadzenie drugiej strony umowy w błąd poprzez niewłaściwą reklamę (znów ciężko mi powiedzieć z marszu, czy takiego typowego gracza ASG można podpiąć pod miano "konsumenta").

 

Jeżeli trzymamy się opinii jakoby była to impreza non profit, poważnie zastanawiam się nad wykorzystaniem zapisów kodeksowych o bezpodstawnym wzbogaceniu. Sięgając do kodeksu karnego możemy rozważać kwestię wyłudzenia.

 

Więc Panowie i Panie:

Gdyby taki pre-wał odbył się za 3 lata bardzo chętnie uniósłbym sztandar, zgromadził tłum i z pieśnią "bujać to my a nie nas..." dokonał małego Zajazdu na Mazowszu, ale na dzień dzisiejszy nie mam jeszcze takowych uprawnień... więc mogę zapytać znajomych czy jakiś "Najemnik Temidy" podejmie się tego.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że tak. I znajdzie się ten ktoś i ten ktoś kto pomoże . Sami nie wiemy do końca jakich Gigantów mamy na imprezach. Posługujemy się Nickami, znamy ich tylko z pomalowanych twarzy, nie pytamy publicznie kto kim jest w życiu prywatnym. Nawet orgowie do końca nie widzą kto jest kim w życiu prywatnym (budowlańcem, właścicielem firmy, sędzią, prokuratorem, policjantem, bezrobotnym czy prezesem jakiej firmy). Myślę, że ktoś od nas pomoże. Wierzę w to. WIERZĘ W WAS !!

 

Dodam, że mogę wszystkim przekazać jak wygląda dokumentacja imprezy. Żądajcie zawsze tego !!!

Edited by Ruda Max
Link to post
Share on other sites

Niech mnie Bernard nawet nie wkur... opracowanie grafik. Firmy graficzne chyba go oszukały, że na ostatnie chwile błagał mailowo bym mu zrobił grafiki na naszywki, a wcześniej na flagi. Za las płacił... ech on sobie nie zdaje sprawy, że w swoim mieście ja się mogę dokładnie dowiedzieć co i gdzie... ciekawe czy wtedy będzie taki wygadany.

Link to post
Share on other sites

Osobiście NIE jestem osobą pokrzywdzoną/poszkodowaną, ale z uwagą śledzę rozwój wypadków i też mnie krew zalewa ze stało się coś co kładzie cień na ASG, gdzie z założenia wstęp winni mieć ludzie uczciwi i honorowi. O wstydzie na całą Europę nie wspomnę bo gotuję się jeszcze bardziej.

Z tego co wiem, jest już zawiązana grupa na facebooku. Proszę Was i apeluję, nie odpuszczajcie.

 

Tutaj mogę wkleić to co napisałem na naszym forum dolnośląskim. Może przyda się tych parę uwag ( w stosunku do pierwotnego postu drobne poprawki).

 

(...... ) wystąpić do organizatora z pismem w którym będzie żądanie zwrotu całości lub części kasy za niewykonaną usługę/niewywiązanie się z umowy?

Potem pozostanie czekać na odpowiedź (czego należy się spodziewać to już wiadomo) ale bez tego pisma do organizatora to ani rusz.

W międzyczasie środek nacisku w postaci zawiadomienia do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 286 kk (doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania majątkiem) oraz pisemko do US własciwego na firmy organizującej imprezę o sprawdzenie czy rozliczyła się z podatków? Na początek leci VAT (zakładam że firma która to organizowała jest "vatowcem", to da się sprawdzić). Wpłaty wpisowego miały miejsce już w poprzednich miesiącach, czyli do 25 kolejnego miesiąca Spółka winna wykazać to w deklaracji vatowskiej. I wpłacić do US podatek VAT (o ile nie wystąpiła nadwyżka vatu naliczonego nad należnym). Czy tak było?

Ponadto mam sygnały, że odmawiano wystawiania paragonów/faktur/rachunków. I leci artykuł z Kodeksu karno-skarbowego. Przy tej skali nie będzie to wykroczenie ale przestępstwo skarbowe (!!).

No i last but not least pozew zbiorowy, oczywiście wiąże się z kosztami sądowymi dla każdego który do pozwu dołączy, ale zdaje się sznase są spore. Jeden wyrok ale odrębny tytuł wykonawczy dla każdego uczestnika pozwu, z którym każdy idzie do komornika jaki mu się żywnie podoba.

Link to post
Share on other sites

Tak. Stało tam schowane w zamkniętym namiocie coś co przypominało agregat, jednak nie miał kabli ani paliwa. Generalnie chyba nikt, a na pewno nikt z plutonu Bravo2 nie widział go włączonego. Zobaczyliśmy go dopiero w trakcie rozmowy z B. Oraz Ł.

Link to post
Share on other sites

Agregat otrzymalismy, wkopalismy go, zalaliśmy, jednak był on niesprawny. Zgłosilismy ten fakt Bernardowi, przyjechał popatrzył zaklął i tyle z tego było. Niestety w swojej przezorności nie wpadlismy na pomysł zabierania klucza do świec bo może nawet dałoby sie go uratować.

 

Że nie działał to schowalismy do namiotu bo nas wkórwiał sam jego widok.

Link to post
Share on other sites

Od 9 lat prowadzę agencję eventową, nie byłem na tym zlocie, nie jestem poszkodowany, postanowiłęm Wam tylko trochę pomóc, więc zamieszczam:

 

"Żeby być fair oraz nie przegiąć podaje poniżej zawyżone koszty poszczególnych elementów wymienionych przez Bernarda. Nie wierzę, że zapłacił więcej, no chyba że jest totalnym idiotą...

 

• na dzierżawę lasu – nie jestemw stanie tego określić, wszystko uzależnione jest od tego jak się dogada, w grę wchodzą kwotymiędzy 400-2500 pln

• na wykup domeny – razem z serwerem, na którym ma ona stanąć nie będzie to więcej niż 200 pln

• na wynajem pojazdów do transportu – z tego co wiem pojazdów na imprezie nie było, no chyba, że mowa o samochodach do obsługi logistycznej imprezy. Zakładając że były to dwa busy, które zrobiły łącznie około 800km to kwota powinna zamknąć się w 1000 pln

• na ekipę medyczną – około 1000 pln

• na posiłki dla uczestników – z tego co wiem był to jeden posiłek, zakładając, że przepłaciłeś to mogłeś dać maksymalnie 8,- za osobę. Łącznie nie więcej niż 2500-3200

• na pirotechnikę – wyliczenia znajomego, który widziałco tam było – nie więcej niż 600 pln

• na toitoi’ – toi-toi VIP Fresh na 3 doby to koszt około 100pln za sztukę z dowozem – 600pln

• na agregaty i benzynę – nie wiem co było, ale z tego co wiem to nie działały i były to małe popierdółki, a nie porządne agregaty. Do porównania przyjmę, że załatwiłeś porządny agregat budowlany o mocy około 30kW, który działał jakieś 30h. Za wynajem i benę nie wyszło więcej niż 2500 pln

• na reklamy na facebooku i w AdWords – 1500 pln

• na naszywki – 1000 pln

• na namioty – To co tam było nie powinno kosztować więcej niż 1200 pln

• na podatki – jakie podatki? Prosze o doprecyzowanie...

• na wynajem terenu pod bazy – jak w przypadku lasu, 100-1000 pln

• na ubezpieczenie – nie więcej niż 600 pln

• na kaucję za dzierżawę lasu, kaucję za generatory, kaucję za samochód – kucje z założenia są zwrotne – nie są traktowane jako koszt.

 

Podliczając daje to (mocno zawyżając oraz licząc rzeczy, których nie było – np. Agregaty) między 12300 pln, a 15300 pln... "

Link to post
Share on other sites

doprecyzuję - oc na taką imprezę, jeśli jest ona robiona po raz pierwszy (nie ma udokumentowanej bezszkodowości) to ok 3000 zł, a nie 600. W zależności od specyfikacji. dokładne dane uzyskać można tutaj: Biuro Brokerskie Stefan Tartanus

 

Pewnie gdzieś to tutaj jest, ale nie mam siły na szukanie, więc proszę : podajcie mi dokładne dane gdzie ta impreza sie odbyła (Dolny Śląsk to mało) - nazwa gminy, wsi, najbliższego miasta.

Link to post
Share on other sites

doprecyzuję - oc na taką imprezę, jeśli jest ona robiona po raz pierwszy (nie ma udokumentowanej bezszkodowości) to ok 3000 zł, a nie 600. W zależności od specyfikacji. dokładne dane uzyskać można tutaj: Biuro Brokerskie Stefan Tartanus

 

Pewnie gdzieś to tutaj jest, ale nie mam siły na szukanie, więc proszę : podajcie mi dokładne dane gdzie ta impreza sie odbyła (Dolny Śląsk to mało) - nazwa gminy, wsi, najbliższego miasta.

 

Hmmmmm... Wycenę robił mi agent PZU. Oczywiście nie mówimy o imprezie masowej.

 

Co więcej - jeśli firma zajmuje się organizacją imprez to MUSI mieć wykupione OC, które ptrzy kwocie łacznej ubezpieczenia 100.000 przy uwzględnionych różnorodnych klauzulach kosztuje ją na rok około 2500-3500 pln.

 

Dopłata do NNW to ubezpieczenie uczestników wydarzenia (niewymagane), które kształtuje się na poziomie około 1,5-2,5 za uczestnika przy imprezie trwającej dwie doby :icon_smile:

 

Koszt przeze mnie podany zakłada wykupienie dodatkowego NNW, bo przecież to nie jest tak (i nie może być) że ta impreza ma sfinansować ubezpieczenie firmy na cały rok...

 

 

Bardzo ważne założenie - impreza nie była robiona przez osobę prywatną/stowarzyszenie/etc. tylko przez firmę, która zgodnie z prawem musi mieć wykupione OC :) To diametralnie zmienia postać rzeczy jeśli chodzi o wszelkie wyliczenia kosztowe :)

Edited by Flumenignis
Link to post
Share on other sites

Hmmmmm... Wycenę robił mi agent PZU. Oczywiście nie mówimy o imprezie masowej.

 

Co więcej - jeśli firma zajmuje się organizacją imprez to MUSI mieć wykupione OC, które ptrzy kwocie łacznej ubezpieczenia 100.000 przy uwzględnionych różnorodnych klauzulach kosztuje ją na rok około 2500-3500 pln.

 

Dopłata do NNW to ubezpieczenie uczestników wydarzenia (niewymagane), które kształtuje się na poziomie około 1,5-2,5 za uczestnika przy imprezie trwającej dwie doby :icon_smile:

 

Koszt przeze mnie podany zakłada wykupienie dodatkowego NNW, bo przecież to nie jest tak (i nie może być) że ta impreza ma sfinansować ubezpieczenie firmy na cały rok...

 

Dodam że wykupienie OC dla uczestników nic nie daje dla organizatora, nie chroni go w żaden sposób.

Firma evcentowa musi mieć OC i to wystarcza. NNW jak najbardziej dla uczestników warto wykupić, koszt podany wyżej jest właśnie taki, więc to grosze..

Nie będę się spierał z ceną bo różne stawki mamy w róznych towarzystwach, ale z własnego doświadczenia wiem, że te 2500 na rok to i tak zawyżona kwota.

Edited by chichot
Link to post
Share on other sites

Dodam że wykupienie OC dla uczestników nic nie daje dla organizatora, nie chroni go w żaden sposób.

Firma evcentowa musi mieć OC i to wystarcza. NNW jak najbardziej dla uczestników warto wykupić, koszt podany wyżej jest właśnie taki, więc to grosze..

Nie będę się spierał z ceną bo różne stawki mamy w róznych towarzystwach, ale z własnego doświadczenia wiem, że te 2500 na rok to i tak zawyżona kwota.

 

Dlatego podałem "przy wykupionych różnych klauzulach :) Czytaj: wszystkich możliwych i potrzebnych klauzulach :)

 

Stąd nadal uważam, że podanie w moim wyliczeniu kosztu dokupienia NNW na uczestników było jak najbardziej właściwe :)

Link to post
Share on other sites

No tak, ale ja nie mam firmy z OC na cały rok. Płacę tylko za Maj. PzU w ogóle nie chciało rozmawiać. Mojemu brokerowi 8 lat temu ledwo udało się uzyskać 3 oferty i to koszmarnie różne. Np Warta była o 1000 zł droższa. Koniec końców za pierwszym razem zapłaciłam ok 3000 zł. W 2014 miałam już zniżkę ok 1100 zł, ale to po 7 latach bezszkodowości w jednej firmie i z opinią policji .

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...