Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FALKENHORST 27-29.03.15 Dolny Śląsk | PATRONAT WMASG.pl


Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Owszem, tylko policjant z patrolówki się tym nie zajmuje a zawiadomienia nie składa się na łące tylko w komendzie. Mówię ointerwencji a nie zajmowaniu się tą sprawą w ogóle.

 

Spokojnie, liczba postów spowodowała że się nie zrozumieliśmy.

Naturalnie, należy zgłosić fakt popełnienia przestępstwa z art. 286 par 1 k.k.

Link to post
Share on other sites

Panowie, nie brałem udziału w tym wydarzeniu, ale dla gości zagranicznych albo na papugę również mogę kilka złociszy dorzucić, bo to już jest kwestia Honoru, który został zbrukany przez 2 pajaców i musimy go odzyskać. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rozumiem ogólny wkurw. Ale pamiętajcie, że jak rozdmuchacie sprawę za bardzo i za dużo formalnych czynników dowie się o nieprawidłowościach to może się to odbić na całym środowisku.

Urzędy skarbowe przypilnują by przy każdej strzelance była kasa fiskalna. Leśnictwo wyda ogólną dyspozycję, że każda strzelanka musi mieć pozwolenie. To tylko kwestia wpisania odpowiednich rozporządzeń przez urzędników.

Żyjemy w państwie, w którym facet dostał wezwanie do zapłaty podatku za zainstalowanie w firmie linuksa bo wpisał w zeznanie, cena zero złotych. Formalnie to każda składkowa impreza jest łamaniem prawa skarbowego, bo powinniście zarejestrować firmę, ewidencjonować przychód itp. Jak się okaże, że wpływy z takiej imprezy to może być 50 tyś to za dużo osób może się tym zainteresować. Urzędników którzy nie znają codziennych realiów albo zwyczajnie mają klapki na oczach.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem ogólny wkurw. Ale pamiętajcie, że jak rozdmuchacie sprawę za bardzo i za dużo formalnych czynników dowie się o nieprawidłowościach to może się to odbić na całym środowisku.

Urzędy skarbowe przypilnują by przy każdej strzelance była kasa fiskalna. Leśnictwo wyda ogólną dyspozycję, że każda strzelanka musi mieć pozwolenie. To tylko kwestia wpisania odpowiednich rozporządzeń przez urzędników.

Żyjemy w państwie, w którym facet dostał wezwanie do zapłaty podatku za zainstalowanie w firmie linuksa bo wpisał w zeznanie, cena zero złotych. Formalnie to każda składkowa impreza jest łamaniem prawa skarbowego, bo powinniście zarejestrować firmę, ewidencjonować przychód itp. Jak się okaże, że wpływy z takiej imprezy to może być 50 tyś to za dużo osób może się tym zainteresować. Urzędników którzy nie znają codziennych realiów albo zwyczajnie mają klapki na oczach.

 

Ale jak odpuścimy to wiecej się takich cwaniaków pojawi bo może ci kolesie właśnie mysleli tak jak ty guzik nam zrobią bo się będą bali..Wyjściem z sytuacji jest po prostu organizowanie się pod formą stowarzyszeń. I nieodpuszczanie przekrętów.

Link to post
Share on other sites

Ale jak odpuścimy to wiecej się takich cwaniaków pojawi bo może ci kolesie właśnie mysleli tak jak ty guzik nam zrobią bo się będą bali..Wyjściem z sytuacji jest po prostu organizowanie się pod formą stowarzyszeń. I nieodpuszczanie przekrętów.

 

Ty walcz dalej o żarcie od WP na PW, a środowisko nasze zostaw w spokoju.

 

Środowisko nie ma wpływu na źle intencje ludzi, jak ktoś będzie chciał oszukać to oszuka i nie wpłynie na to nic, nikt. Wystarczy spojrzeć ile czasu funkcjonuję AE.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Zróbmy ściepę - dajcie mi 50 tysięcy PLNÓW - od całego środowiska przeproszę zagranicznych gości.

Będą najładniejsze panienki, najlepszy alkohol i tyle koksu, że nie będą potrafili go unieść.

A jak gościu odkręci kurek z wodą to będzie leciał dżony łojkier. Nawet do muzeum lotnictwa ich zabiorę kjm!

 

To co, gdzie mogę podać konto?

Link to post
Share on other sites

Witam

Z oszustwem nie będzie taka prosta sprawa i jeśli odpowiednio się nie przygotujecie, to gwarantuję, że poza czynności sprawdzające to nie pójdzie. Jak się zdecydujecie złożyć zawiadomienie to zapraszam na PW, lekko pokieruje przed wizytą na komisariacie.

PS. Pierwszy post... Debiut po 6 latach ;)

Edited by cahir79
Link to post
Share on other sites

Ale jak odpuścimy to wiecej się takich cwaniaków pojawi bo może ci kolesie właśnie mysleli tak jak ty guzik nam zrobią bo się będą bali..

 

Widzisz obejrzałem sobie filmiki i dużo dał mi do myślenia "pan w białych spodniach". Zobacz jak pewnie patrzył na tłum wkurzonych ludzi i nawet nie spuścił głowy. Jak tłumaczył im, że czarne jest białe i nawet się nie zająknął. Potrafił byś tak? Do tego trzeba mieć talent i doświadczenie. :) Coś nie wierzę, w to by dało radę odzyskać choć części kasy. Widziałem już obdarzonych podobnym talentem szefów spółek zoo i w dużo grubszych i bardziej jednoznacznych sytuacjach kasa znikała, jak trzeba spółka znikała i nie było silnych.

 

A na przyszłość to oczywiście jest możliwość i nawet wmasg mogło by bardzo pomóc tylko ktoś musiał by chcieć.

Na zwykłym allegro jest system rekomendacji i ocen sprzedającego. Nic nie stoi na przeszkodzie by odtworzyć to na forum. Technicznie nie było by to trudne. Jest u nas na forum link Imprezy. W każdej imprezie są o niej informacje i osoba która dodała imprezę. Na razie jest to tylko link do usera. Nic nie stoi na przeszkodzie by istniał system ocen i informacji. Ile dany użytkownik imprez zorganizował wcześniej. Ile impreza dostała plusów, a ile minusów. Pod imprezą mogły by być od razu linki do wątków z recenzją imprezy. Mogła by być też tabelka "poprzednie imprezy organizowane przez użytkownika" z linkami i statystykami. W ten sposób widział byś, że wyjazd za 190 zł organizuje koleś który nigdy wcześniej tego nie robił albo robił kilka małych rozgrywek z miernymi "statystykami satysfakcji". I był by to tylko Twój wybór czy ryzykujesz. Ja oczywiście nie twierdzę, że to idealne rozwiązanie ale na pytanie "czy można" odpowiedź jest "można".

Link to post
Share on other sites

Witam

Z oszustwem nie będzie taka prosta sprawa i jeśli odpowiednio się nie przygotujecie, to gwarantuję, że poza czynności sprawdzające to nie pójdzie. Jak się zdecydujecie złożyć zawiadomienie to zapraszam na PW, lekko pokieruje przed wizytą na komisariacie.

PS. Pierwszy post... Debiut po 6 latach :icon_wink:

 

Mimo całego szacunku do kolegów niebieskich, proponowałbym jednak złożyć zawiadomienie prosto do właściwej prokuratury. Policja miewa taki brzydki zwyczaj zbywania petentów na etapie składania zawiadomienia ;)

Link to post
Share on other sites

Ty walcz dalej o żarcie od WP na PW, a środowisko nasze zostaw w spokoju.

 

Środowisko nie ma wpływu na źle intencje ludzi, jak ktoś będzie chciał oszukać to oszuka i nie wpłynie na to nic, nikt. Wystarczy spojrzeć ile czasu funkcjonuję AE.

 

Środowisko w woich ustach kojarzy mi się niestety bardzo źle.

A wojo cóż gdybyś był w prawdziwym woju...może byś zrozumiał?

I to tyle osobistych wywodów nie w temacie.

Edited by ReNa
Link to post
Share on other sites

Uwierz mi, że prorok może Cię zbyć tak samo, tyle że naszymi rękami. Tu nie ma zasady ;)

Wqrwianie się na forum to jedno, przejście na zawiadomienie to drugie, a przełożenie tego jeszcze na zarzut to trzecie. Jak się nie przygotujecie, to skończy się tylko na kilkudziesięciu stronach postów, może złożeniu zawiadomienia i rozczarowaniu po odmowie wszczęcia ;)

Link to post
Share on other sites

Środowisko w woich ustach kojarzy mi się niestety bardzo źle.

A wojo cóż gdybyś był w prawdziwym woju...może byś zrozumiał?

I to tyle osobistych wywodów nie w temacie.

 

Nie istotne jest jak Tobie się kojarzy. Marzeniem moim jest małpka, kawa z bromem oraz oraz pancerwafel. :icon_biggrin:

 

Dla nie wtajemniczonych, jesteś znany z dość bezsensownych pomysłów i tłuczenia ich innym beznamiętnie aż do bólu.

 

Chciałem się tylko odnieść do pomysłu Twojego stowarzyszeń. W moim odczuciu nie przyniesie to żadnych korzyści dla całego środowiska, przede wszystkim dlatego, że jednoczenie się w nich przez środowisko powoduję dodatkowo rozdrobienie środowiska. Przykładem były dwa stowarzyszenie funkcjonujące na terenie Dolnego Śląska parę lat wstecz. Antypatia dwóch grup była aż za nad to widoczna. Cała bezsensowną sytuację zakończyło dopiero wymarcie obu ekip.

 

Tworzenie mniejszych stowarzyszeń jest bezsensowne, bo tak na prawdę nie mają one żadnej mocy sprawczej. Idąc w drugą stroną, czyli próbując utworzyć stowarzyszenie większe, które by mogło objąć większy region (bo cała Polska jest to czysto abstrakcyjne pojęcie) to spory projekt, który i tak skazane jest na klęskę przez problemy logistyczne jakie generuję.

 

Nawet jeśli przeskoczymy powyższe. To co miały by dać takie stowarzyszenia w kontekście nieprzyjemnej sytuacji Falkenhost? Weryfikacja ludzi organizujących zloty? Aktualnie w Polsce ile mamy większych zlotów? CA, MA i Majówka. Organizatorzy są raczej znani. Każdy ma swój rozum, każdy sam decyduję co dla niego jest odpowiednie i jak powinien wydawać swoje ciężko zarobione pieniądze. Chyba, że mityczna rada stowarzyszeń namaszczała by delikwenta i dawała przyzwolenie na organizację gier. A jak zawali jak miało miejsce w tym wypadku?

 

Pomijam już Twój pomysł przepraszanie zagranicznego środowiska. Jako Polacy, jako środowisko airsoftowe w Polsce, jako gracze w moim odczuciu nie jesteśmy im nic winni. Nie była to niczyja wina, wydaję mi się, że byli tak samo dezinformowani co nasi rodacy biorący udział w tej grze. Nie rozumiem Twojego toku rozumowania tutaj. Jak masz ochotę ich przepraszać za coś co nie było Twoją winą, nie Twoim udziałem to rób, ale jako "ReNa". Nie jako środowisko Polskie. Ale uważam, że nie mamy za co ich przepraszać, za co się kajać. Są takimi samymi ofiarami jak pozostali uczestnicy oraz my wszyscy.

 

Co do samej sytuacji na Falkenhorście. Skoro już wypełzłem ze swojej nory, w której siedziałem kilka lat chciałem tylko powiedzieć, że nie powinniśmy być wszyscy tacy do przodu z oskarżeniami. Nikt chyba na 100% nie wie co się stało, kto kogo oszukał i czy w ogóle ktoś kogoś oszukał. Czy to było zamierzone działanie czy też czysty przypadek wynikający z niekompetencji. Mnie jest bardzo ciężko oceniać tych ludzi, chociaż ilość relacji, filmów i materiałów obecnie dostępnych jest spora i przekonywująca.

 

Osobiście jest mi ciężko postawić się na miejscu przeciętnego uczestnika tego wydarzenia, myślę, że byłbym pełen złości.

 

Stanowiska organizatorów też nie wyglądają za dobrze. Trzymam tak na prawdę kciuki za ludzi, którzy na tym etapie chcą się organizować i walczyć o swoje. Ciekaw jestem finału tych prac.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

z przepraszaniem zagraniczych gości to już się wypowiedział chyba Węgier - nie musimy nic im wysyłać/oddawać itd, bo uczestnicy byli zajebiści i bardzo miło wspominają atmosferę, jedyne kto powinien tutaj przepraszać to organizator tej farsy.

Link to post
Share on other sites

Daj spokój Skura, nikt nikogo nie dojedzie a kasy jak nie ma tak nie będzie.

Jedynie Pan szanowny osobiście już nic nie zorganizuje tak długo jak ludzie będą pamiętać.

 

Ja mam nadzieję że poszkodowani się zmobilizują. Kurde, nie wierzę że grubo ponad 200 osób tak zwyczajnie odpuści sprawę! Widziałem że tu się próbuje coś zrobić: http://www.falkenreturn.fora.pl/

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...