Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Doradzi ktoś jak zacząć z ASG bez wydawania kosmicznych pieniędzy?


Recommended Posts

Witam, czy jest ktoś mi wstanie pomóc zacząć z asg nie wydawając więcej niż 190 zł ?

Zacznijmy od broni : Czy ta replika będzie dobra?

http://www.taiwangun.com/shotgun-long-003-agm?from=listing&campaign-id=19 i czy można do tej strzelby dokupić np latarke lub celownik?

Teraz okulary ochronne czy są jakieś naprawde mocne do 30 zl? i tak z innej beczki jak nosze okulary normalne to na strzelanki mam chodzić bez okularów? (mam -3.0)

i jeszcze jakaś maska na zęby i na twarz.

Chyba że jeszcze kamizelka taktyczna najlepiej jakas tania.

A tak apropo to mam 13 lat.

Pozdrawiam i licze na pomoc z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Po co ci laserki, latarki, kamizelki taktyczne, jak nie masz za dużego budżetu?

Co do okularów korekcyjnych. Zdejmij je i zobacz ile widzisz. Masz 2 wyjścia, (tak wiem, że są 3, ale przerasta to twoje możliwości finansowe bardzo), kupić gogle i ładować pod nie okulary, albo zainwestować w jednodniowe soczewki kontaktowe i nosić wtedy okulary ochronne.

Co do reszty rzeczy, to co kolega wyżej napisał.

Link to post
Share on other sites

1. Tak.

2. Jak najbardziej, poczytaj temat o replice.

3. Można, latarkę można zamontować chociażby na atrapie magazynka rurowego za pomocą montażu rowerowego. Celownik można dorobić, są propozycje w temacie o replice.

4. Używałem Bolle Nylsun, piratem nie jestem.

5. Znajomy ma gogle Bolle ATOM ATOAPSI: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=10059&name=Bolle_Safety_-_Gogle_Ochronne_-_ATOM_-_ATOAPSI Klasy wytrzymałości BT, czyli bez problemu z kulką powinny sobie poradzić, okulary korekcyjne wchodzą bez problemu. Ewentualnie jeżeli możesz nosić soczewki, to używaj jednodniowych + okulary ochronne.

6. Jak wyżej, maska stalker.

7. Kamizelka jest bez sensu, nie masz co w niej przenosić, na milsimy raczej się nie wybierasz, to wodę możesz zostawić na respie, a tania kamizelka to tym bardziej bez sensu :P

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy zmieścisz się z całością w 190zł... Replika dobra jak na początek ale będzie wymagała troche myślenia i taktyki, nie będziesz miał tej samej siły rażenia co aegi. Ja używam okularów z budowlanego (muszą mieć atest!) wytrzymywały moje testy więc się o swoje zdrowie nie boje ale wiem że niektórzy nie popierają tych praktyk więc może ktoś inny ci doradzi jakieś okulary. Z kamizelkami jest ciężko bo raczej nie są tanie, poszukaj na komisie może się coś trafi. Maska typu stalker, są tanie na tajwanie ale możesz popytać na komisie może się trafi używka.

Link to post
Share on other sites

AGM to dobry wybór na początek. Kolimator można dokupić, tylko trzeba będzie kupić także szynę RIS. Okulary ochronne - Uvex za 35 zł (chyba) na Gunfire. Maska to też koszt około 30 zł. Po co ci kamizelka, skoro magazynki upchniesz nawet w kieszeniach munduru? Niepotrzebna ci na razie.

PS Staraj się rozpoczynać zdania wielką literą ;)

Link to post
Share on other sites

Na początek możesz sobie darować mundur - nie jest to jakiś konieczny element. Poszukaj ekipy, może ekipa, która Cie przyjmie ma jakiś wymogi (konkretny kamuflaż). Jeśli będziesz miał dowolnośc wyboru to kup sobie używany mundur we Flecktarnie lub DPMie - kosztują niewielkie pieniądze.

Link to post
Share on other sites

I jak jeszcze ktoś by mógł to wszystko podlinkować to był bym bardzo wdzięczny bo tej maski stalkera nigdzie nie moge znaleźć

... a może jeszcze za Ciebie kupić :icon_question: :icon_evil:

 

i chyba (mam nadzieje) ostatnie pytanie, czy mundur trzeba kupowac czy dostaje jak się wstąpi do jakiejś grupy? a jak kupowac to gdzie?

To zależy od grupy, u nas nie zarabiający "nowicjusz" dostaje mundur do użytkowania.

 

Nie chcę cię zniechęcać kamil, ale masz bardzo nikłe szanse na znalezienie jakiejś ekipy, która cię przygarnie przed 16 rokiem życia. To samo tyczy się uczestnictwa w spotkaniach. Nikt nie przepada za zabawą z dziećmi.

Niestety, Infektius ma rację. Wątpię żebyś znalazł grupę przyjmującą uczestników 13-letnich. Nawet u nas dolną granicą wiekową dla dopuszczenia do szkoleń, jest ukończenie I kl gimnazjum.

Link to post
Share on other sites

a jeszcze dobre kulki zna ktoś?

A tak a propo jest w moim rejonie jest jedna grupa która jest od 14 lat więc może mi sie uda :icon_razz:

 

Sądzę że się znajdzie, ale wątpię czy zechcą przyjąć analfabetę.

Przy okazji przypominam innym ćwierćpiśmiennym o regulaminowym wymogu szanowania języka pisanego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...