Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adapter M4 do AK


Recommended Posts

Wygląd to kwestia gustu. Natomiast jeśli chodzi o funkcjonalność to akurat magi do M4 mają więcej zalet w porównaniu do magów od AK. Stanagi są mniejsze (więcej ich wejdzie do niededykowanych ładownic i do zrzutówek czy chociażby plecaka), dostępnych jest więcej ładownic dedykowanych, więcej osób posiada eMki więc łatwiej pożyczyć od kumpla magazynek.

Link to post
Share on other sites

Wygląd to kwestia gustu. Natomiast jeśli chodzi o funkcjonalność to akurat magi do M4 mają więcej zalet w porównaniu do magów od AK. Stanagi są mniejsze (więcej ich wejdzie do niededykowanych ładownic i do zrzutówek czy chociażby plecaka), dostępnych jest więcej ładownic dedykowanych, więcej osób posiada eMki więc łatwiej pożyczyć od kumpla magazynek.

No właśnie o to mi chodzi, że magi do M4 są bardziej funkcjonalne, oczywiście kwestia ich dostępności (pożyczenia) też jest większa. Stąd właśnie pytanie czy ktoś używa lub też miał do czynienia z takimi adapterami.

Link to post
Share on other sites

Wiem, znalazłem jakąś firmę TSI czy coś takiego, no cóż życie; ale są też plusy:D Znalazłem coś takiego https://3dwarehouse.sketchup.com/model.html?id=dd0a0a7e3eccd925615799843460f0d2 i wygląda obiecująco. Nie znam się na projektowaniu, ale znam się troszkę na rysunkach i mam możliwość wykonania czegoś takiego, więc biorę się do roboty. Już pierwsze zrzuty z wymiarami przygotowane i w tym tygodniu spróbuję dogadać jakąś obróbkę. Będę informował o postępie prac :D

Link to post
Share on other sites

HM kałach to kałach i będę obstawał przy swojej wersji :) jestem zdania że jak kupisz sobie dajmy na to 5 MidCapów choćby od CM to na pewno nawet podczas sporej strzelanki nie będziesz musiał od nikogo maga pożyczać, już jakiś czas się strzelam i nigdy nie miałem takiej potrzeby, a większość moich członków teamu używa emek, jest nas tylko dwóch z AK.

Nie wiem jak te przeróbki się sprawiają ale i czy przypadkiem nie będzie zacięć lub innych ciekawych historii.

Zgadzam się że Emki i wszystko co się z nimi wiążę jest praktyczniejsze, nawet biorąc pod uwagę dedykowane do nich magazynki, ale gdyby dla mnie to było główne kryterium to na pewno kupił bym sobie M4.

Jednakże wpinanie do AK magazynka od M4 jest wynaturzeniem :):)

Link to post
Share on other sites

Nath - dzięki napewno zagadam.

 

jarekfn - zgadzam się, żę AK to AK, a M4 to M4, zgadzam się też w temacie pożyczania / możliwych zacięć / problemów. Co do wynaturzeń, to jest to kwestia gustu :) kupiłem niedawno "zmęczoną" RK-02 i chcę z niej zrobić wariację na temat Kałacha i stąd ten pomysł z magami M4. Takie po prostu SZALEŃSTWO, za co z góry przepraszam ;)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 4 months later...

Łopata w dłoń:

 

Chyba nie robią, przekopałem trochę google'a w temacie takiego adaptera i jedyne sensowne wzmianki na jakie natrafiłem, to http://www.arniesair...-adapter/cat/50 i http://www.digitalwa...d=302&Itemid=40

 

Nie znalazłem nigdzie w sprzedaży "seryjnych" adapterów STANAG do replik AK. A wielka szkoda, udziwnienie jest intrygujące. Firma TSI Armories która produkowała ten adapter, którego cena swoją drogą powala: $110 (!!!), wygląda na nieistniejącą.

 

Można natknąć się gdzieniegdzie na projekty dedykowane pod drukarki 3D oferowane za równie wysokie kwoty, o których wspominał już Viader.

Edited by krystol
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Odkopię temat nieco.

 

Otóż adapter istnieje i działa bardzo dobrze. Zakupiłem jakoś na początku listopada: http://www.evike.com/products/56322/

Działa wzorowo z magazynkami polimerowymi typu Pmag (magpul i acm), boyi (metalowe) oraz specna arms (metalowe). Nie trawi za to magazynków plasticznych aresa oraz amoeba (pestki mają zasięg 10-15m).

 

Zamówiłem sobie paczuszkę Dytac Invader i jak dotrą to dopiszę co i jak.

 

Adapter sam w sobie wykonany bardzo solidnie, wewnętrzna część jest wykonana z plastiku i obudowana metalowym korpusem.

Po pierwszych testach musiałem wymienić sprężynkę docisku zwalniacza bo magi potrafiły wypadać podczas galopu. Od tamtej pory zachowuje się wzorowo.

 

Ergonomia mnie miło zaskoczyła znacząco lepiej niż w SIGu 556DMR - dźwigienka zwalniacza magazynka jest odpowiednio wysunięta i można ją obsługiwać tym samym palcem co spust.

 

Pmagi siedzą niewzruszenie niczym skała i podają wzorowo, niemniej po zwolnieniu blokady nie wypadają z gniazda a trzeba je wyjąć (po wymianie sprężynki docisku).

 

 

Fotki mogę zapodać jeśli jest ktoś tematem zainteresowany.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...