Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Tak jak w tytule zaczynam zabawę w ASG. Prosiłbym o kilka porad dotyczących wyboru sprzętu.

Na tą chwilę posiadam tylko mundur. Teraz przygotowywuję się do zakupu repliki. Mój budżet wynosi 550zł, lecz musiałaby zostać dobra stówa-150 na okulary, rękawice, kulki, magazynki itp.

Tak więc znalazłem kilka replik które mnie zainteresowały ze względu na "bebechy" i opinie. Oto lista:

 

CM 028 (ubolewam na wyglądem zewnętrznym)

CM 028U

CM 028C

CM 031

CM 011

RK 02

 

Tak więc prosiłbym o opinię użytkowników tych replik- zalety, wady, problemy itp. oraz inne przykłady ciekawych replik w podobnym zakresie cenowym.

 

Problem posiadam również w doborze okularów. Myślałem nad produktami firmy Uvex (zakres cenowy- 30-40zł)

Przykład: http://gunfire.pl/product-pol-1152193146-Okulary-X-act-bezbarwne.html

 

Tutaj również proszę o opinie i przykłady innych modeli/ firm.

 

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc

Link to post
Share on other sites

Z powyższych replik najlepsze będzie RK 02 lub CM 011. Kałasze Cymy serii 028 i 031 odpuść - to nie są złe repliki, ale w podobnej cenie znajdziesz lepsze. Okulary, które podlinkowałeś powinny dać radę. Oprócz repliki i ochrony oczu potrzebujesz jedynie kulek - z czystym sumieniem mogę polecić kulki marki G&G.

Więcej na start nie potrzeba, ale jeśli zostanie Ci jakaś forsa to warto dokupić mundur (najtaniej znajdziesz używanego niemieckiego Flecka lub DPMa). Możesz też pomyśleć nad maską siatkową typu stalker chroniącą zęby i nos.

Link to post
Share on other sites

MarekMac

 

Tak jak pisałem mundur już posiadam :) (Bundeswehra). Co do kulek to szczerze mówiąc G&G nie mogę znaleźć na Taiwangunie (Tam zamierzam wszystko kupować), ale również nie bardzo wiem jakie kulki wybrać (0,2, 0,23 czy 0,25). Co do RK to najbardziej nad nim myślałem z wszystkich wymienionych replik.

Link to post
Share on other sites

O sorry, przeoczyłem tą informacje o mundurze. Jeśli chodzi o wagę kulek to wybrałbym 0,25g. Z dostępnych na Taiwangunie kulek wybrałbym Guardery. Co prawda ich nie miałem, ale miałem PeJoty i cięły się w magazynkach od CM 028 wiec ich do replik tej klasy nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Bundes983

Na tą chwilę posiadam tylko mundur.

MarekMac

jeśli zostanie Ci jakaś forsa to warto dokupić mundur

 

Naucz się czytać.

 

Podobno jeszcze jg608 dają radę. Jak Ci szkoda forsy na kulki to możesz rozważyć P&J. Zależy też czy lubisz kałachy czy g36.

Edited by tamerPL
Link to post
Share on other sites

A Ty jesteś widocznym nabijaczem postów, który na dodatek nie niapisał nic odnośnie tematu...

 

Ten post ewidentnie nic nie wnosi do tematu. Więcej szacunku dla ludzi proponuję coby szybkiego urlopu nie załapać. Szmer

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

Tamer, ale mi dowaliłeś... Nie wiem jak ja się pozbieram...

Ps. poleciłeś już dziś komuś w innych tematach badziewne kulki bądź badziewne repliki? Bądź tak miły i się przyznaj - oszczędzisz mi czasu na szukanie. Pytam bo nie wiem czy trzeba kogoś ratować od popełnienia błędu jakim jest słuchanie Twoich rad.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Tu jest też podobny temat może z czasem będą tam przydatne dla ciebie informacje.

http://forum.wmasg.p...ma#entry1978678

 

@tamerPL

Bundes983

MarekMac

 

Naucz się czytać.

 

Podobno jeszcze jg608 dają radę. Jak Ci szkoda forsy na kulki to możesz rozważyć P&J. Zależy też czy lubisz kałachy czy g36.

 

Widzę, że gdziekolwiek nie piszesz to same zaczepne posty ze znikomą ilością przydatnych informacji. Robi to bardzo złe wrażenie szczególnie jeżeli odnoszą się do osób, które faktycznie pomagają początkującym. "Podobno" pomaga w takiej sytuacji poluzowanie gumki w gaciach.

 

Pozdrawiam

Edited by jaroczaro
Link to post
Share on other sites
(...)Tak jak pisałem mundur już posiadam :icon_smile: (Bundeswehra). (...)
(...) O sorry, przeoczyłem tą informacje o mundurze. (...)

(...)Naucz się czytać.(...)

Tamer, właśnie, naucz się czytać... :icon_evil:

 

(...)Podobno jeszcze jg608 dają radę. (...)

Jeśli tylko podobno, to nie pisz na ten temat opinii ze słyszenia. Nie sprawdziłeś, nie wiesz, to nie zaśmiecaj Forum, tym bardziej, że autor nie jest zainteresowany replikami firmy JG i wyraźnie określił krąg swoich zainteresowań. :icon_evil:

 

(...) Jak Ci szkoda forsy na kulki to możesz rozważyć P&J. (...)

Nie polecaj czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia, bo zrobisz komuś krzywdę. Poniesiesz odpowiedzialność za uszkodzenie repliki? Myślę, że nie... :icon_evil:

 

Bundes, tak jak napisał Marek, jedynymi kulkami oferowanymi przez TajwanGun, które można używać bez obaw i zachowującymi się dość przyzwoicie są GUARDER-y, używałem ich dopóki nie "przesiadłem" się na G&G i 5,95. Do replik o prędkości wylotowej 350-420 fps, stosuję kulki o ciężarze 0,25 g.

Jeśli chodzi o replikę, to podobnie jak Marek typowałbym RK-02, lub CM-011.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

PeJoty tną się w (czyściutkich) magazynkach powodując, że można wystrzelać 5 sekundową serię z 5 metrów do przeciwnika i nie trafić ani razu - empirycznie sprawdzone przeze mnie. To ich największa wada. Czy szkodzą lufom? Nie wiem, nie sprawdzałem, ale po co komuś kulki, które nawet do tej lufy nie dotrą?

Link to post
Share on other sites

Sugerowanie, że PJ nie odstaje od lepszych/normalnych kulek. Akurat mam sporo magazynków różnych firm. W każdym te lipne kulki mają zacinki/nie podają. Nawet miałem zacinki w shellsach dzięki PJ.

 

Tamer. Przestań pisać posty w tym dziale. Zamiast pomagać, to udzielasz błędne rady.

Pokaż mi prawdziwy test, który dowiedzie tego, że PJ nie odstają i są dobrymi kulkami.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale tutaj wyłącznie się ośmieszasz. Czekam teraz na polecanie wyrobów taktycznych A.C.M. :icon_biggrin:

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

Dobrze, Tamer, drażliwy nastolatku (widać Twą nastoletniość (i to raczej bliższą piętnastu lat niż dziewiętnastu) na kilometr). Stosuj sobie PeJoty, polecaj wszystkim Cymy 028, ale łyknij melisy bo Ci żyłka pęknie jak się tak dalej denerwować będziesz.

 

Wiecie dlaczego nie lubię niepełnoletnich w ASG? Nie dlatego, że boję się prokuratora za wypadek z udziałem takowego czy sprawy o odszkodowanie, ale dlatego, że z większością gównarzerii nie da się normalnie gadać. Napisz takiemu, że coś czego on używa jest złe, gorsze lub po prostu, że ci się nie podoba, a ten zaraz zacznie bronić tego gówna jak lew. I to nie dlatego, że to coś jest rzeczywiście dobre, nawet nie dlatego, że gość jest młody i niedoświadczony, ale dlatego, że bierze to wszystko do siebie. Obraza kulek P&J = obraza nastolatka, który ich używa. Żeby jeszcze bronił tej rzeczy stosując chociaż na pół merytoryczne argumenty w stylu "u mnie i Ździsia działają" to byłoby w miarę spoko, ale nie! Drażlwy nastolatek stosuje metody ośmieszania ("gupi jesteś", "ślepy jesteś", "wróżbita Maciej?"), wyzywania (najczęściej z użyciem przekleństw), zastraszania (żeby jeszcze miał czym zastraszać). No cóż, najbardziej ośmiesza siebie.

Nie wszyscy nastolatkowie tacy są, ale niestety ta drażliwa część wystawia negatywa dla pozostałej części tej grupy społecznej. Szczęście, że przynajmniej część z nich z tego wyrasta.

Link to post
Share on other sites

A dziwisz się? Przecież powszechnie wiadomo, że w momencie pójścia do gimnazjum pochłania się całą wiedzę świata; oczywiście dorośli nie wiedzą nawet połowy tego. A potem kończy się studia i dostaje kopa w d..ę, kiedy się okazuje, że świat ma szczeniaka gdzieś i nie chce mu dać lekkiej pracy za 5 koła do ręki. I wtedy dla większości przychodzi otrzeźwienie. Na szczęście....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...