Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłoki SHS, wycięcia a wytrzymałość.


Recommended Posts

Dobry wieczór !

 

Mam małe pytanie odnośnie tłoków firmy SHS, mianowicie tych:

 

Z wycięciami: http://gunfire.pl/product-pol-1152195319-Tlok-z-wycieciami-14-metalowych-zebow-SHS.html

 

Bez wycięć: http://gunfire.pl/product-pol-1152201755-Tlok-SHS-14-stalowych-zebow.html

 

 

Pytanie rodzi się następujące, czy wycięcia znacznie wpływają na wytrzymałość tłoka i mniej więcej, który byłby lepszy do GB V3. na M110 robiony pod CQB, ROF (reszta w stocku czyli całe "bogactwo" Boyia i serii RK) ?

 

Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi i pozdrawiam ! :)

Link to post
Share on other sites

Ten "z dziurami" działa już u mnie, wcześniej też u znajomego, od bardzo dawna. Naliczyłem mu 150k przebiegu. Aktualnie mam taki w RPK 490fps, 20rps i M249 460fps, 13rps. Z tym że w RPK jest nowy tłok, kupiony pare miesięcy temu. Zamierzam również włożyć go również do L86A2 od ICS które będę miał niebawem i które będę robił na hi-endzie. Ten tłok według mnie jest najlepszy, szczerze polecam.

Link to post
Share on other sites

wytrzymałe są oby dwa, jeden u mnie śmiga ze springiem 155 :icon_wink: (565fps, singiel) i w drugiej z m140 i 18rps (540fps)

napisałem tylko, że ten pełny jest wytrzymalszy. Wystarczy zobaczyć ile jest ścianki za szyną :icon_wink:

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites

Wytrzymalszy może i jest, ale ten 1 gram delikatnie poprawia zasięg (u mnie skuteczny wzrósł o średnio 5m). Po za tym, uważam że ten tłok jest nie do zatyrania więc lepiej brać ten z nacięciami który oprócz tego że jest cholernie wytrzymały to jeszcze coś poprawia.

Link to post
Share on other sites

wytrzymałe są oby dwa, jeden u mnie śmiga ze springiem 155 :icon_wink: (565fps, singiel) i w drugiej z m140 i 18rps (540fps)

napisałem tylko, że ten pełny jest wytrzymalszy. Wystarczy zobaczyć ile jest ścianki za szyną :icon_wink:

A zniszczyłeś któryś, że uważasz za wytrzymalszy? Bo no nie oszukujmy się, jeżeli tłoki mają już po 150k przebiegu i końca nie widać do tego ciężkich warunkach, to różnica w wytrzymałości jest pomijalna. Pytanie kolejne, na jakiej podstawie, twierdzisz, że składam repliki od dziś?

Link to post
Share on other sites

Ależ ja się nie przepycham ;) Verb a jedynie wyjaśniam

 

A zniszczyłeś któryś, że uważasz za wytrzymalszy?

Tak, nie jeden i widziałem nie jeden z wyrwaną "dupą" albo pęknięty w pół.

Pytanie kolejne, na jakiej podstawie, twierdzisz, że składam repliki od dziś?

Skoro pytasz mnie o jakieś podstawowe rzeczy i nie wiesz co i jak, to mniemam że składasz "od wczoraj" i uczysz sie na replikach kumpli (co z resztą mówiłeś) :bialaflaga: . Koniec OT

Skoro zakładający temat pytał który tłok jest BARDZIEJ WYTRZYMAŁY, a nie który lżejszy to odpowiedź jest chyba jasna.

Kupi jak mu będzie bardziej pasował, opinie ma.

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Ten niebieski z wycięciami mam od półtorej roku. Latał jeszcze w KWA na SP150 Guardera, potem SP130, znowu zmiana na SP150 w Becie, teraz SP130. Przemiał około 70-80k i nic :) Pierwszy ząb i ostatni tylko wybłyszczone. Lata z głowicami Systemy :teeth:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Niebieskie tłoki shsa z wycięciami, które kupowałem jeszcze ~pół roku temu, były super.

Nowa partia jest imho dużo gorsza. Plastiki mają mnóstwo niedoróbek/nadlewek, metalowa listwa potrafi być wklejona tak, że 3mm wystaje poza krawędź tłoka. W ostatnim, który montowałem musiałem tę listwę wyszarpać, dopiero potem prawidłowo ustawić i na nowo wkleić.

Grubość ścianki za szyną w nowszych partiach też jest jakby mniejsza. Do tego stopnia, że szyna czasami w ogóle się o nią nie opiera.

 

Także o ile kiedyś polecałem te tłoki z czystym sumieniem, o tyle teraz, raczej wybrałbym co innego.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...