Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wszystko o zębatkach


Recommended Posts

Yo, nie mogę znaleźć informacji, co to znaczy, że zębatki maja przełożenie 13:1, czy 16:1, oraz jakie zębatki byłyby dobre do G-001 bojca (z taiwangun). Mam stockową sprężynę (jak pokazują informacje na stronie TG), batkę lipo 7.4v, zmienione kable i uszczelnioną dyszę SHS. W przyszłości chciałbym dołożyć jeszcze mosfet.

Edited by EndeBeats
Link to post
Share on other sites

Czyli, do mojego zestawu jakie byłyby najlepsze zakładając, że chciałbym mieć maksymalnie 430-450fps? Albo jeszcze inaczej - czym się kierować przy ich wyborze?

 

No i w sumie ostatnie pytanie - jakie przełożenie mają standardowe zębatki?

Edited by EndeBeats
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

100:200 to około 21:1/22:1. Pełny cykl tłokowej to 21/22 obroty silnikowej.

100:300 to odpowiednik 32:1. Pełny cykl tłokowej to 32 obroty silnikowej. 100:300 używają zębów helicalnych, 32:1 mają normalne zęby ale trzeba używać z nimi tłoka o zwężanych zębach.

Link to post
Share on other sites

Jakbyś mógł to przelicz (ja nie umiem :icon_rolleyes: ) to sprawa będzie jasna.

Aczkolwiek na jednej anglojęzycznej stronie było to właśnie tak jak mówisz przyrównane do DTU i TTU promysia, dla których było wyliczone właśnie 24:1 i 26:1. Zaraz poszukam linka.

Link to post
Share on other sites

Nawet wasze domysły powiedziały mi na prawdę dużo! Dzięki :D

Teraz tylko pytanie, czy zębatki z przełożeniem 100:200 byłyby odpowiednie do spreżyny m150? Obecnie mam lipo 7.4V, ale mogę wstawić 11.1V. Tylko silniki jakie mam dostępne do Golden Eagle neodymowy, PJ neodymowy z niebieskim tyłkiem i GP m120. Dodam, że chciałbym mieć fajną reakcję na spust (nie mówię tu o natychmiastowej. Po prostu lepszą od typowej stokowej repliki. Nie oczekuję cudów :) )

 

Pytam bo mam zębatki http://taktyczny.com/gearboxy-i-ich-czeci-en/zebatki-en-2/zebatki-x-high-tech-gear-set-double-torque-gear-200-en.html

 

Z tego co zrozumiałem to są DTU, czyli 100:200. A szkoda mi przerzucać się na inne, skoro te są niezłe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...