Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konflikt ukraiński 2014 - komentarze, analizy, prognozy


Recommended Posts

  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak przewidywałem ruskim skończyła się kasa a sankcje dają jednak po tyłku.Stąd zawieszenie broni. Teraz rosyjska propaganda przygotowuje ludzi do 'złego rozwiązania (opuszczenia Rosjan z Donbasu) w opozycji do "jeszcze gorszego rozwiązania" - wojny światowej, której pragnie bankrutujący Zachód. teraz jeszcze jakaś ostatnia napinka,żeby uratować Krym i po "wyjściu z Donbasu" ogłosić remis. Twarz Putina uratowana. Nie chciał ale musiał. Lepsze tysiące zabitych niż "setki tysięcy" - niech żyje nasz maż stanu.

 

"http://ok.ru/videoem...bed/8566080937"

Edited by x54
Link to post
Share on other sites

ja nie łapię.

Serio?! Nie wierzę, że wierzysz w te bzdury.

Ale OK, pierwsze zdania:

"Sprowokowanie wejścia wojsk rosyjskich na Ukrainę to jedno z ważniejszych zadań USA"

Przepraszam, pytanie, może głupie, ale czymże to USA sprowokowały Putlera do wprowadzenia wojsk na Ukrainę?

Pomińmy może na razie CO W OGÓLE sprowokowało Putlera, tylko czemu tę winę autor filmu przypisuje akurat USA?

Przy okazji fajnie. ze w końcu przyznają się że wojska rosyjskie są jednak na Ukrainie.

Następne:

"Jeden z celów USA to: zrzucenie krachu gospodarczego Ukrainy na Rosję" - przepraszam, może mi wyjaśnisz, kto okupuje Krym, krasnoludki? Kto zdewastował praktycznie do fundamentów nowy port lotniczy w Doniecku, krasnoludki? Kto bez przerwy groził zamknięciem dostaw gazu i zmieniał jednostronnie umowy ich dotyczące, krasnoludki? Nie, to nie krasnoludki, to jeden karzeł z Kremla. Więc o jakim "zrzucaniu" i przez kogo mówimy? Chyba, że Putler jest agentem CIA i rzeczywiście wykonuje polecenia Obamy? Kto wie, kto wie?

reszty nie będę analizował bo manipulację to tam łatwo dojrzy dwulatek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeczytałem pierwsze zdanie raportu - otwart konflikt z m.in. Białorusią na czele. Żółte światełko się zapaliło. Szukam więc nazwiska "Łukaszenka". Oho, Moskwa może zmusić Łukaszenkę do udziału w konflikcie. Bullshit! Póki rządzi na Białorusi Łukaszenka jesteśmy od tej strony bezpieczni, bo on gra dla siebie (co pokazał zaprzestając handlu z Rosją w rublach). Dalej nie czytałem, bo rano do roboty.

Edytuj: moim zdaniem póki na Białorusi rządzi Łukaszenka to nie rządzą tam Rosjanie. Jak Łukaszenka upadnie to wejdą tam Rosjanie. Patrz, arabska wiosna ludów - upadli dyktatorzy i kto zajął ich miejsce? Demokratycznie wybrani islamscy radykałowie. Zamień "arabska" na "białoruska", "islamscy" na "rosyjscy" i voila.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pozwole sobie odświeżyć. Mam takie pytanie: Czy Polska ma na wyposażeniu amerykańskie apacze i co taki mógł robić nad Jarosławiem ( 31 km od granicy) lecąc z kierunku wschodniego bardzo nisko jakies 2 tygodnie po tym gdy w strone Ukrainy jechał amerykański konwój złożony z pojazdów wojskowych?

Link to post
Share on other sites

Polska na wyposażeniu nie ma helikopterów Apache. Natomiast na terenie naszego kraju odbywają się co pewien czas ćwiczenia natowskie, w których ów helikopter mógł uczestniczyć oraz Amerykanie wysyłają żołnierzy na Ukraine w celach szkoleniowych.

Dodam, że u mnie - jakieś 40km od granicy z Rosją - od paru dni codziennie słychać głośne "bum" fali uderzeniowej spowodowanej przez samolot lecący z prędkością naddźwiękową. Słowem - ćwiczenia, ćwiczenia i ćwiczenia. Póki co nie ma się czego obawiać.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Suharex te helikoptery to polskie Mi-24 podobno ćwiczą w Bieszczadach. Od kilku dni nad Przemyślem przelatuje średnio jeden w dzień i jeden w nocy w stronę granicy z Ukrainą. Nigdy nie widziałem by któryś leciał w odwrotnym kierunku.

Edited by RadPod
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...