Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

A może "makarony" ?


Recommended Posts

Na forum pojawiły się nawet wątki tak egzotycznej rekonstrukcji/stylizacji jak Japonia, a nie ma wątku o włoskiej reko/stylizacji. Postanowiłem to zmienić.

 

Puki co nie będę rozpisywał się na temat szpeju, bo to temat rzeka, jest wiele możliwości. Zaznaczę tylko, że popularne szwjcary niewielkim kosztem można przerobić na Włocha. Do tego jest sporo po wojennego demobilu, który świetnie nadaje się zarówno do reko, jak i stylizacji.

 

Poniżej kolega z grupy w umundurowaniu m40.

 

10154382_298600376965549_7528716265845152844_n.jpg?oh=ed768d0343cf14f7069a646c6170f1ae&oe=54B8281B&__gda__=1421255879_60092e2d28505e97f6bbbaa1061a10f7

 

Jak pojawi się jakiś odzew to napiszę coś więcej :).

 

Zainteresowanych zapraszam na strony projektu GRH Regio Esercito:

http://regioesercito.id1945.com/

https://www.facebook.com/regioesercito

Link to post
Share on other sites

Buongiorno Amici! ;)

 

Fantastycznie, że Koledzy weszli w temat Włochów. Jest niezwykle interesujący i z pewnością urozmaiciłby polską scenę ASH. Już teraz mogę zapowiedzieć, że latem będziemy organizować pustynną grę "El-Alamein 1942", więc będziecie więcej niż mile widziani, bo jak napisał Robert - szkoda, że na "Tobruku" nie było nikogo z armii Duce.

Jeśli bylibyście tak mili i przygotowali zestaw wskazówek jak w miarę niewielkiem kosztem wystylizować się na Włocha to byłoby wspaniale. Z pewnością pomogłoby to osobom szukającym odskoczni od Niemców i Amerykanów ;)

A Kolega Kopcik osiągnięcia włoskiej armii z czasów II WŚ zna chyba tylko z filmowych przygód strzelca Dolasa, skoro takie tezy głosi.

 

Saluti!

Link to post
Share on other sites

Działająca u mnie w okolicy Grupa, która odtwarza również "tortelini makaroni":

 

http://www.dobroni.p...22,423,308.html

 

 

Dwa tygodnie temu miałem możliwość obejrzenia butów(grupowe zamówienie) wykonanych przez włoskiego szewca - wykonanie zaje...te, a koszt za parę w przeliczeniu około 600 PLN, o ile dobrze pamiętam. Mają też jakiś włoski motorek z wojny, ale oczywiście zapomniałem zapytać, co za cudo :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

(...)Mają też jakiś włoski motorek z wojny, ale oczywiście zapomniałem zapytać, co za cudo :icon_lol:

Chodzi o motocykl Benelli. W ogóle chłopcy mają dużo fajnego włoskiego sprzętu, dużo fajnych pomysłów i odwalają kawał dobrej roboty. W zeszłym roku zdobyli I miejsce w konkursie na najciekawszą dioramę na warszawskim "Grenadierze".

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Szanowi koledzy!

Przepraszam, że tu nie zglądałem dośc długo, ale inne obowiązki i takie tam...

 

Wracając do senda sprawy. Pytaliście o mini przewodnik na stylizację Włocha, postaram sie odpowiedzieć.

 

Zakładając stylizację do celów asg, dopuszczając ogólną, a nie szczegółową zgność z oryginałem to proponuję

1. Mundur jak baze można użyć szwajcara. Spodnie wymgają wyprucia lanpasu oraz zrobienia na dole wiązania. Bluza, doszycie dolnych kieszeni (chyba, że mamy wersję z dolnymi kiszeniami), skrócenie o jeden guzik i zaprasowanie od nowa klap, zrobiebie atrap kiszeniz tyłu, ew. podszycie tylenego rozcięcia od środku materiałem.

2. Włosi mieli szare koszule w zestawie z bawełnianym krawatem, na chłodniejsze dni szary golf.

3. Gentry, wywijki, owijacze. Tutaj każdy coś znajdzie, bez problemu.

4. Buty. Tutaj nie ma nic podobnego poza włoskimi, więc jakie kolwiek.

5. Coś strzelającego. Nic mi nie wiadomo o replikach asg włoskiej broni.

6. Plecaki, łdownice i inne takie. Czesi mają sporo koszernych fantów, u nas na Allego też można znaleść, poza tym po wojenny demobil jest praktycznie taki sam jak przedwojenny, do reko się nie nadaje, ale do asg nada się idealnie.

 

To tak w skrócie. Jeśteśmy grupą rekonstrukcyjną, stąd może pewnych rzeczy nie wiemy, ale służymy pomocą.

Link to post
Share on other sites

(...)

Zakładając stylizację do celów asg, dopuszczając ogólną, a nie szczegółową zgność z oryginałem to proponuję

1. Mundur jak baze można użyć szwajcara. Spodnie wymgają wyprucia lanpasu oraz zrobienia na dole wiązania. Bluza, doszycie dolnych kieszeni (chyba, że mamy wersję z dolnymi kiszeniami), skrócenie o jeden guzik i zaprasowanie od nowa klap, zrobiebie atrap kiszeniz tyłu, ew. podszycie tylenego rozcięcia od środku materiałem.

2. Włosi mieli szare koszule w zestawie z bawełnianym krawatem, na chłodniejsze dni szary golf.

3. Gentry, wywijki, owijacze. Tutaj każdy coś znajdzie, bez problemu.

4. Buty. Tutaj nie ma nic podobnego poza włoskimi, więc jakie kolwiek.

5. Coś strzelającego. Nic mi nie wiadomo o replikach asg włoskiej broni.

6. Plecaki, łdownice i inne takie. Czesi mają sporo koszernych fantów, u nas na Allego też można znaleść, poza tym po wojenny demobil jest praktycznie taki sam jak przedwojenny, do reko się nie nadaje, ale do asg nada się idealnie.

(...)

O to właśnie chodziło. Grazie. Chciałbym tylko P.T. Kolegom wskazać, że w ASH jest sporo kompromisów i ustępstw, także ogólny przepis na sylwetkę jest jak najbardziej na miejscu. Brakuje tylko wskazania co na głowę założyć. Czy np. bułgarskie hełmy nadadzą się do stylizacji? Co ewentualnie zamiast włoskich furażerek, bo one chyba miały dość specyficzny kształt? No i muszę się zapytać - skąd wziąć pióropusz do hełmu lub kapelusza?

A co do replik włoskiej broni to istnieje Beretta M 1938 od Snow Wolfa. Natomiast jeśli ktoś wymarzył sobie karabin Mannlicher-Carcano to musi wykonać broń na zamówienie. Wydaje mi się też, że MP 41 nieźle by imitował Beretkę, zaś mauser w rękach Włocha również nikogo w ASH nie zakłuje w oczy.

Link to post
Share on other sites

MP 41 jest całkiem podobny do Beretty M 38/42, więc wg mnie całkiem nieźle by się nadał. Co więcej jest prowieniencji "Osi", więc jego wykorzystanie byłoby bardziej naturalne. Pepecha to tylko na front wschodni... A czy można dostać do niej proste magazynki? Ja widziałem tylko łukowe.

Link to post
Share on other sites
(...)A czy można dostać do niej proste magazynki?(...)

 

Właśnie to był powód, dla którego sprzedałem ARES`owską pepeszkę. Szukałem wszędzie oryginalnego adapteru na magazynki MP40, żeby sobie kilka spreparować na low-cap`y AGM, bo mag bębnowy na 2000 sztuk kompozytu wystarczał na kilka strzelanek i przez to było mało realizmu.

Edited by Sepp
Link to post
Share on other sites

Właśnie to był powód, dla którego sprzedałem ARES`owską pepeszkę. Szukałem wszędzie oryginalnego adapteru na magazynki MP40, żeby sobie kilka spreparować na low-cap`y AGM, bo mag bębnowy na 2000 sztuk kompozytu wystarczał na kilka strzelanek i przez to było mało realizmu.

Bębęn do Thompsona 1928 Cyber Guna mieści na szczęście "tylko" 450 kulek ;)

A co do pepeszy to nie zgodzę się, że wygląda one bardziej podobnie do Beretty niż MP 41, zwłaszcza jej chłodnica lufy. Porównanie:

38-42.jpg

Beretta M38/42

 

mp41-1.jpg

MP41

1334995547_ppsh41_mp41r.jpg

PPSz 41 z magazynkiem od MP 40

Nawet perforowana lufa od Beretty M1938 wygląda dużo inaczej:

beretta38.jpg

Link to post
Share on other sites
Brakuje tylko wskazania co na głowę założyć. Czy np. bułgarskie hełmy nadadzą się do stylizacji? Co ewentualnie zamiast włoskich furażerek, bo one chyba miały dość specyficzny kształt? No i muszę się zapytać - skąd wziąć pióropusz do hełmu lub kapelusza?

Już wyjaśnie. Jako hełm to bułgar wystarczy, jest bardzo podobny do włoskiego. Odnośnie "miękkich" nakryć głowy to zakładam stylizację na europejski teatr działań. Do 43 generalnie wszytkie włoskie formacje wojskowe nosiły furażerki, potem czapki z daszkiem podobne do niemieckich. Włoską furażerkę trzeb szyć samemu koszt +/- 110 zł.

 

Cały czas piszę o stylizacji na piechotę, bo tutaj jest najprościej. Niekótre formacjie nosiły fezy, kapelsze albo berety, piechota jest chyba najlepszym wyborem do ASH. Przynajmniej mi się tak wydaje.

Edited by Foox
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...