Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zamówienie - AliExpress


Recommended Posts

Nawet nie wiadomo czy szykują, czy tylko uchwalili, że będą szykować, a nic się nie dzieje :icon_mrgreen: Przez 2 lata by chyba zdążyli...

 

Kandara to ja już mam i jego gabaryty mnie na tyle denerwują, że nie bardzo mam ochotę go używać. Teraz szukam czegoś do wybebeszenia i wsadzenia do PEQ.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Exps jak u Tomka- Co tu więcej pisać fajna kopia expsa za normalne pieniądze

Fajna kopia Mro- Mały błąd paralaxy, acz cholernie ciemna/ fioletowa soczewka

Leoś LCO- Pięknie wykonany, jasny obraz, acz paralaxa już duża. Na asg jeszcze ok.

Zawieszenie "magpul ms3"- ładnie wykonane jak na kopię. Z kuponami zawsze o ~1 dollar taniej.

Tanie baofengi i nagoya na-771- za radio, nagoye i laryngofon zapłaciłem 140zł- Tyle miraski z allegro za gołe radio biorą

Latarka c8 10xamc7135 3.5A- killer do lasu. Ok 1000 lumenów oślepia wszystko skutecznie. Do cqb za mocna.

 

 

I jeszcze tysiąc innych rzeczy. Nie chce mi się wszystkiego linkować.

Link to post
Share on other sites

Kupowałem:

Lunetę - Wyszła prawie 100 zł taniej niż w Polsce

PTT do Baofenga UV82 - Nie polecam - na dwa zamówione jeden był do wyrzucenia. Lepiej dołożyć parę złotych i kupić to samo na Allegro - w razie czego nie powinno być problemów z wymianą.

Baofengi UV82 - w sumie 3 sztuki, każda kosztowała około 130 zł.

Uchwyty do zawieszenia - komplet dwóch sztuk kosztował w Polsce jakieś chore pieniądze (około 40 zł jeśli dobrze pamiętam). Te miałem za 10 zł od sztuki.

Adapter do Safarilanda na pas - bardzo fajny patent. Plastik gruby i solidny. Idealnie pasuje do kopii Safarilandów z Taiwanguna itp.

 

Poza tym jakaś drobnica, typu karabińczyki, zawieszki, montaże na ris i inne pierdoły - zazwyczaj bez problemów. Zawiodłem się za to na minikompasikach montowanych na pasek od zegarka. Na 20 zamówionych sztuk raptem połowa wskazywała prawidłowo.

Link to post
Share on other sites

Może znajdą się chętni na grupowe zamówienie repliki PSO-1? Znalazłem coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/Vector-Optics-Dragunov-4x24-SVD-First-Focal-Plane-Sniper-Riflescope-Fit-AK-Scope-AK47-AK74-FFP/32696590947.html?isOrigTitle=true

Replika podobno produkcji TAC VECTOR OPTICS. Na zięciach wygląda to nieźle, mamy odkręcany dolny montaż jak w originale i młotkowy kolor. Jeśli znajdzie się przynajmniej 10 chętnych to cena będzie jak w hurcie czyli 113$ (coś koło 460zł za sztukę). Pojedynczo mamy cenę 175$. Może nie potrafię szukać ale w Polsce nie znalazłem PSO1 taniej niż 550zł (luneta była oczywiście czarna i z montażem na stałe). Dla tych co by się zastanawiali czy pasuje na AK lub SVD odpowiadam, że dzięki odkręcanemu dołowi można dokupić (na przykład u FRONTOWCA) taki montaż żeby pasowało na AK, SVD a jak ktoś ma Wintoreza lub AS Val od LCT to może sobie kupić za 15$ dolny montaż od LCT (na wgcshop taki jest) i też będzie pasować.

Link to post
Share on other sites

Patrząc na to co oferują polscy dostawcy to cena z VAT 23% i 3% cło daje nam około 570zł co nadal jest niezłą cenę za coś takiego. Inną sprawą jest to jak się uda dogadać z chińczykiem, może nie jedna a 10 paczek do różnych odbiorców przejdzie, wtedy sprawa podatków już nie jest jaka oczywista i może przynajmniej części udało by się uniknąć dodatkowych opłat.

Link to post
Share on other sites

Patrząc na to co oferują polscy dostawcy to cena z VAT 23% i 3% cło daje nam około 570zł co nadal jest niezłą cenę za coś takiego. Inną sprawą jest to jak się uda dogadać z chińczykiem, może nie jedna a 10 paczek do różnych odbiorców przejdzie, wtedy sprawa podatków już nie jest jaka oczywista i może przynajmniej części udało by się uniknąć dodatkowych opłat.

 

tylko zauważ, że wtedy zapłacisz dodatkowo za wysyłkę. Tak ten rabat przy zakupie hurtowym to częściowo koszta wysyłki ...

Szczerze to nawet za 113$ nie bawiłbym się w ściąganie tego widząc jak uszczelniono w ciągu ostatniego półrocza naszą granicę.

Link to post
Share on other sites

tylko zauważ, że wtedy zapłacisz dodatkowo za wysyłkę. Tak ten rabat przy zakupie hurtowym to częściowo koszta wysyłki ...

Szczerze to nawet za 113$ nie bawiłbym się w ściąganie tego widząc jak uszczelniono w ciągu ostatniego półrocza naszą granicę.

Dodając 22$ za przesyłkę (najwyższa cena jaką znalazłem w dostawach PSO-1 na alliexpres), VAT, cło mamy 670zł -praktycznie najgorszy wariant z możliwych. Jeśli udało by się uniknąć VAT i cła to mieli byśmy 550zł. OK, czyli bez ryzyka 570zł, wszystko przesłane na raz i opłacone podatki. Kupując pojedynczo mamy 175$ (około 700zł) bez VAT i cła.

Sam już nie wiem, jeśli uważasz, że nawet jeśli chciałbym kupić to za 113$ to się nie opłaca ściągać. To powiedz mi gdzie w Polsce dostać jakieś PSO-1 z odkręcanym dolnym montażem i w cenie która by oscylowała w okolicach tego co zaproponowałem? Chińczyk E&L na gunfire to 1200zł, na taiwangun masz 550zł ale montaż na stałe, cytadela asg 700zł montaż na stałe,na nokto.info mniej niż za 1300zł nie znajdziesz.

Może nie potrafię szukać ale chyba po to jest to forum, żeby ludzie wymienili się doświadczeniami pomogli sobie rozwiązać problem, ewentualnie odwiedli od bezsensownych pomysłów.

Link to post
Share on other sites

Wyjdzie z 650-700zł za sztukę pi razy oko.

Serio jak celnik zobaczy coś ciężkiego to się zainteresuje nie martw się.

Co wy się martwicie cłem to kilka procent płaczcie nad tymczasowym vatem wprowadzonym przez PO w wysokości 23%.

Przeczytałeś wszystkie posty od swojej poprzedniej wypowiedzi?

Link to post
Share on other sites

Dodałeś jak pisałem swojego.

 

Chcesz dla siebie kupić to bierz jak jest, będzie lub nie będzie podatku i tyle ale szykuj się, że będzie. Optyka duża i ciężka.

 

Chcesz znaleźć 9 osób do spółki to powiem że może być ciężko ale skoro się nie spieszy to się ogłaszaj i może jakimś cudem zbierzesz osoby, nie oszukujmy w Polsce masz głównie spręzynowe A&K a nie RealSwordy.

 

I nie baw się w wysyłanie do poszczególnych osób nie ma to sensu, bierz 10 optyk na siebie zapłać podatki i tyle więcej będziesz miał kłopotu i kombinowania.

Link to post
Share on other sites

.

 

Chcesz znaleźć 9 osób do spółki to powiem że może być ciężko ale skoro się nie spieszy to się ogłaszaj i może jakimś cudem zbierzesz osoby, nie oszukujmy w Polsce masz głównie spręzynowe A&K a nie RealSwordy.

 

I nie baw się w wysyłanie do poszczególnych osób nie ma to sensu, bierz 10 optyk na siebie zapłać podatki i tyle więcej będziesz miał kłopotu i kombinowania.

 

Dlatego 9 na 10 osób kupi ten

http://deltashop.pl/p/414/688/luneta-pso-1-do-swd-4x24-lunety-celownicze-optyka.html

Link to post
Share on other sites

Jak kolega gdzieś wyżej pisał z drobnizną nie ma problemu, idzie jak szalona (pierwsze paczki od momentu zamówienia zaczęły przychodzić po 11stu dniach).

Paracord, O-ringi, laryngofon, "bejsbolówka". Najcięższy był chyba Multitool Gerber'a, też zero problemów.

 

Jedyny mały crash to to, że Chińczyk albo pomylił adresy, albo podał zły numer trackingu bo paczka poszła gdzieś w Polsze.

 

 

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

@grzegorzkaszkur

 

To, że zamawiasz jakieś gówno za 200zł i idzie najtańszą wysyłkę to wszyscy na to leją to fakt.

A zasady są im większa cięższa paczka tym bardziej gwarantowane. Jak celny powie daj dokumenty to masz pozamiatane i nic nie zrobisz.

Dwa nawet jak mała paczka to nie znaczy, że ominie mi np ostatnio opodatkowano stalowy zamek od guardera do glocka 17tm, paczka nieduża ale da się.

 

Przerobili by pamiętaj, że oni mogą 3 lata wstecz sięgnąć i błagam nie mówcie, że nie bo już miałem raz sytuację, że celny po pół roku sobie przypomniał daj pan fakturę.

Link to post
Share on other sites

 

 

@grzegorzkaszkur

 

 

Przerobili by pamiętaj, że oni mogą 3 lata wstecz sięgnąć i błagam nie mówcie, że nie bo już miałem raz sytuację, że celny po pół roku sobie przypomniał daj pan fakturę.

 

Jak się upominają to wtedy mówisz ,że nie masz i żeby wyliczyli od wartości rynkowej.

(Bo najczęściej i tak nie masz)

 

 

 

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...