Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ustawienie zębatek


Recommended Posts

Na zębatce tłokowej jest druga ośka, na której to montuje się opóźniacz popychacza. Ośka ta powinna być mniej więcej w jednej linii z tym na czym zaczepia się sprężynkę kostki stykowej.

Widać to dobrze tutaj: http://i74.servimg.com/u/f74/17/87/28/59/img_5711.jpg

Ogólnie zęby tłokowej powinny być na dole, jak zaczniesz kręcić zębatką w lewo i będziesz mieć tłok wciśnięty do cylindra to zobaczysz, w którym momencie pierwszy ząb zaczepia o listwę tłoka i ciągnie go do tyłu. W tym momencie też koryguje się AOE, tak by wszystko zazebiało się optymalnie, nie za szybko ani nie za późno. Chociaż zazwyczaj głowica tłoka i tłok sam w sobie mają odpowiednią długość więc wszystko się będzie zgrywało o ile tylko zęby tłokowej będą ustawione w dolnej części.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A ja pomimo tego, że zawsze ustawiam w ten sposób mam problem z repliką.

Mianowicie zawsze po oddaniu strzału na trybie single tłok cofa mi się jeszcze kawałek do tyłu i dopiero wtedy kończy się cykl gb. Co za tym idzie dysza pozostaje mi również w tylnym położeniu. Co ciekawe strzelając parę razy i patrząc jednocześnie do środka przez otwór zaobserwowałem, że tłok zatrzymuje się w różnych pozycjach i niemal niemożliwym jest aby został w maksymalnie przednim położeniu, czyli w takim, w którym nie napina go zębatka.

 

Ma ktoś pomysł dlaczego?

Link to post
Share on other sites

Nie no u mnie nie ma że tak powiem tragedii. Mam batkę lipo 7.4V 20C, więc nie jest to huragan. Silnik m120 GP i sprężynę m120 stock od PJ. Docelowo sprężynę ok m150 i batkę 11.1V 25C (35C już się boję, że mi w rękach wybuchnie ;D )

Przejdź na LiFePo4 9.9V-piękny kompromis pomiędzy 7.4 a 11.1, lepsza sprawność i wydajność prądowa, podbno bezpieczniejsze od lipo(nie sprawdzałem organoleptycznie)... Tylko te rozmiary...

Link to post
Share on other sites

Już na privie wyjaśnione... Kolegę nie wiem co zmyliło z tym lifepo4 ale z tego co przesłał wyszło,że u niego te słabiaki to były Li-Ion'y... I wszystko się zgadza...

 

Wiesz, generalnie to pal to sześć, jeżeli chodzi o rozmiary, bo w stałej kolbie M16 zmieści się wszystko (no, prawie ;P ). Ale nie zmienię w jednej replice rodzaju baterii bo w pozostałych mam lipolki. Więc trochę bez sensu

Jeżeli masz dobrą ładowarkę do tych swoich lipoli to w zasadzie jedno nie wyklucza drugiego (używanie lipoli i lifepo), bo ładowarki pokroju Imax'a B6 mają progtamy i na.to i na to... Za to zdziwiłbyś się jak długo trzyma life parametry, bez względu na temperatury, jak szybko się je ładuje,bo można dużymi prądami pociągnąć... Poza tym przestaniesz się wreszcie obawiać, że Ci spali repę albo chałupę... Lifepo nie mają tendencji do samozapłonu przy uszkodzeniu mechanicznym... I balansować nie trzeba zawsze... Myślę, że ogniwa Lifepo są dużo lepsze od lipo ale niestety pięta Achillesowa to wymiar. I jeżeli masz dylemat, że 7.4 jest za słabe a 11.1 za mocne to jaką lepszą znajdzesz alternatywę od 9.9?

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...