Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Który kamuflaż najlepiej maskuje?


Recommended Posts

Witam.

Planuję zakup munduru na miejsa: łąki, pola, lasy na pory: wiosna, lato, jesień, a że jest wzorów sporo nwm za bardzo, który najlepiej maskuję.

Podobnież flecktarn dobrze maskuję, lecz też chciałbym się dowiedzieć trochę o innych.

Jakie byście mi polecili?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sugeruję słownik.

 

A jeśli chodzi o kamuflaŻe, to te, stworzone są by działały na odległościach większych niż 100m. Dlatego też większej różnicy nie robi w czym będziesz biegał, byleby woodland, aczkolwiek i to nie jest konieczne. Ale jak już chcesz dobrać odpowiedni kamuflaż, to po prostu wybierz taki, jaki jest używany przez armię na danym terenie. Z mojego czysto subiektywnego punktu widzenia, na polskie lasy najbardziej pasują DPM i M81 woodland. Znajdziesz je w dość przystępnych cenach.

 

Cheers

Boberczus

Link to post
Share on other sites

Podałem Ci szybką metodą na uzyskanie odpowiedzi, a Ty nadal swoje....

 

czytam czytam

flecktarn jest swietny na jesien

 

w mojej propozycji są:

-wz 93

-multicam

-marpat

-dpm

-flecktarn

 

jeżeli jakiś miły mógłby to rozpisać w ten sposób:

flecktarn świetnie sprawdza się w jesień na pole,las itd.

wz 93 jest dobry na wiosnę itp.

Edited by bros550
Link to post
Share on other sites

Kiedy się nauczysz odpowiednio szukać odpowiedzi? Trochę już jesteś na tym forum i dalej zadajesz tonę pytań. Odpowiem ci najcelniej.

Każdy kamuflaż bazujący na odcieniach leśnych zda egzamin. Dlaczego? Bo nie ma czegoś takiego jak najlepszy kamuflaż. Każdy będzie polecał to co lubi. Kamuflaż to narzędzie jak replika, od ciebie zależy ile z niego wyciśniesz.

Ty się maskujesz, nie kamuflaż.

Link to post
Share on other sites

Pencott, byłem bardzo sceptyczny, sądziłem że tylko lans i bauns, ale po wizycie w terenie jestem pod ogromnym wrażeniem. Atacs FG też mnie pozytywnie zaskoczył, z własnego użytowania jestem zadowolony z tego jak się spisuje. Z tanich do Flecktarn nie ma sobie równych.

Link to post
Share on other sites

Sporo zależy od terenu jak strzelasz się głównie w lasach to najlepszy wybór z tańszych to fleck albo wz 93. Z droższych MARPAT albo włoski VEGETTATO lub rosyjski partizan. W otwartym terenie z tańszych lepszy jest amerykański woodland albo DPM. Znowu z tych drożysz mundurów w otwartym terenie doskonale sprawdza się multicamo.

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem:

- Flecktarn (lato/jesień),

- DPM (wiosna/lato),

- piksel pustynny (wyrobiska pożwirowe).

Te trzy wystarczą żebyś się czuł komfortowo, ale jeśli nie nauczysz się zachowania w terenie, to żaden kamuflaż Cię nie uratuje... :icon_confused:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Pencott, byłem bardzo sceptyczny, sądziłem że tylko lans i bauns, ale po wizycie w terenie jestem pod ogromnym wrażeniem. Atacs FG też mnie pozytywnie zaskoczył, z własnego użytowania jestem zadowolony z tego jak się spisuje. Z tanich do Flecktarn nie ma sobie równych.

 

Sporo zależy od terenu jak strzelasz się głównie w lasach to najlepszy wybór z tańszych to fleck albo wz 93. Z droższych MARPAT albo włoski VEGETTATO lub rosyjski partizan. W otwartym terenie z tańszych lepszy jest amerykański woodland albo DPM. Znowu z tych drożysz mundurów w otwartym terenie doskonale sprawdza się multicamo.

 

Moim skromnym zdaniem:

- Flecktarn (lato/jesień),

- DPM (wiosna/lato),

- piksel pustynny (wyrobiska pożwirowe).

Te trzy wystarczą żebyś się czuł komfortowo, ale jeśli nie nauczysz się zachowania w terenie, to żaden kamuflaż Cię nie uratuje... :icon_confused:

 

No i właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło, a co do budżetu to na same bojówki max 150zł

Link to post
Share on other sites

Sprawdzając na kartach, wyszło na to że 'jakość' kamuflażu zależy na użytkowniku a nie wzorze.

Będe się kierował poprostu 'co jak lubię' czyli chyba wybiorę marpat - podoba mi się ten wzór.

 

Sprawdzając na kartach, wyszło na to że 'jakość' kamuflażu zależy na użytkowniku a nie wzorze.

Będe się kierował poprostu 'co jak lubię' czyli chyba wybiorę marpat - podoba mi się ten wzór.

Link to post
Share on other sites

UCP jeszcze, UCP jest świetny!*

 

Magiczne słowa do wpisania w Google: test(y) kamuflaży. Straszydła robią, Piekiełko robi, na airsoftphotos są terabajty zdjęć kamuflaży. Tylko oglądać...

 

 

*pod warunkiem strzelania w betoniarni. W nocy.

Link to post
Share on other sites

UCP jeszcze, UCP jest świetny!*

 

 

 

 

*pod warunkiem strzelania w betoniarni. W nocy.

 

 

Lub na stacji metra Centrum w Warszawie. W nocy oczywiście.

 

A w lesie świetnie się sprawdza cała gama wzorów rosyjskich. Tyle że 150 pln to na dobrego ruska za cienko.

Link to post
Share on other sites

A prawie cała gama rosyjskich wynalazków to kradzione wzory z lekkimi przeróbkami. Więc w lesie sprawdzi się wszystko co zielone, o ile potrafi się z tego korzystać ;)

Spacerując po ścierzce i popijając Coca Colę na pewno nie ma mowy o kamuflowaniu się, nieważne w jakim wzorze by mundur nie był. O tym kiedy kamuflaże zaczynają być skuteczne i jak się do tego stosować, jest masa poradników.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...