Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KWA vs Umarex


Recommended Posts

Cześć,

Szukam dobrej repliki do ok. 2,5 tys pln (sama replika) do własnego treningu. Poczytałem sporo i w zasadzie w kręgu zainteresowania pozostały 2 firmy KWA i Umarex. Konkretnie chodzi o modele:

M4 Scout KWA PTS MAGPUL (1999pln, treningowa, ebb kinetic feedback, gearbox 3GX, mag 30-60szt, full metal)

M4 CQB PTS MAGPUL (1949pln, treningowa, ebb kinetic feedback, gearbox 3GX, mag 30szt)

H&K 417D (1639pln, gearbox V2 mod, mag 100szt)

H&K M27 IAR (1849pln, gearbox V2, mag 320szt)

 

Co sądzicie o tym wyborze? Może jeszcze coś innego?

Poradźcie zielonemu...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Może bardzo intensywne tyranie + nieuważanie wgl na replike. Jak dla mnie to do ścinania drzew można kupić palną pozbawioną cech bojowych bo po prostu będzie taniej. Jeśli chodzi o strzelanie to replika i tak nie odwzoruje strzału z palnego odpowiednika jaka by ona nie była więc mądrze było by podzielić sobie, czyli broń "dekoracyjna" do ostrego tyrania a do strzelania pare złoty i wycieczka na strzelnice.

Link to post
Share on other sites

KWA z 3GX to bardzo fajnie repliki, ale dość kapryśne jeżeli chodzi o tuning.

Jeżeli stockowa moc 390FPS cię zadowala, to możesz brać. Będzie długo służyć i nie wymaga praktycznie żadnego wkładu w tuning.

Jeśli chodzi o HK, to 417 bym odpuścił. Gearbox jest niestandardowy, ponadto bardzo słaby, więc praktycznie żadnego tuningu nie zrobisz, a jak szkielet pęknie to masz problem.

M27 IAR to z kolei piękna replika z zewnątrz, bebechy standardowe, ale znów słabe i pod nieco większą moc trzeba wszystko wymieniać.

I w 2500zł raczej się nie zmieścisz.

Ogólnie brałbym KWA. Ewentualnie, jak chcesz replikę o większych mocach, to kupić KWA 2GX. Ale myślę że dla początkującego nie ma co na początek iść w moc. Najpierw trzeba się obyć z tym sprzętem.

Aha, nie zapomnij o dobrej ochronie oczu. Bo ślepy strzelec, to kiepski strzelec.

Link to post
Share on other sites

Zżera mnie ciekawość jakiego rodzaju trening wymaga takiej repliki.

Navy Seals w wannie ;) A poważnie to nie będę z tym po lasach ganiał tylko popykam na działeczce do tarczy no i ma cieszyć oko

 

KWA z 3GX to bardzo fajnie repliki, ale dość kapryśne jeżeli chodzi o tuning.

Jeżeli stockowa moc 390FPS cię zadowala, to możesz brać. Będzie długo służyć i nie wymaga praktycznie żadnego wkładu w tuning.

Jeśli chodzi o HK, to 417 bym odpuścił. Gearbox jest niestandardowy, ponadto bardzo słaby, więc praktycznie żadnego tuningu nie zrobisz, a jak szkielet pęknie to masz problem.

M27 IAR to z kolei piękna replika z zewnątrz, bebechy standardowe, ale znów słabe i pod nieco większą moc trzeba wszystko wymieniać.

I w 2500zł raczej się nie zmieścisz.

Ogólnie brałbym KWA. Ewentualnie, jak chcesz replikę o większych mocach, to kupić KWA 2GX. Ale myślę że dla początkującego nie ma co na początek iść w moc. Najpierw trzeba się obyć z tym sprzętem.

Aha, nie zapomnij o dobrej ochronie oczu. Bo ślepy strzelec, to kiepski strzelec.

 

390FPS mnie zadowala. Chodzi mi właśnie o taki sprzęt w którym za bardzo nie musiałbym na początek nic robić.

Czy mógłbyś konkretnie zaproponować któryś model KWA? W tych co podałem wydaje mi się, że jest trochę za mała pojemność magazynków. Thx

Link to post
Share on other sites

Jeśli lubisz oznaczenia, realizm, wygląd jak prawdziwy odpowiednik to HK od Umarex. Jeśli stawiasz na bebechy to KWA.

Posiadam 417tkę od VFC i jestem bardzo zadowolony. Przebieg 10k kulek w stocku. Nic nie zapowiada się na jakiekolwiek naprawy w najbliższym czasie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli lubisz oznaczenia, realizm, wygląd jak prawdziwy odpowiednik to HK od Umarex. Jeśli stawiasz na bebechy to KWA.

Posiadam 417tkę od VFC i jestem bardzo zadowolony. Przebieg 10k kulek w stocku. Nic nie zapowiada się na jakiekolwiek naprawy w najbliższym czasie.

 

No właśnie cholernie mi się podoba ta 417-tka (bardziej niż 416 i M-ki KWA) i dlatego mam dylemat.

Jeszcze jedno... czy do repliki ASG można zamontować lunetę Bushnell Trophy 3-9x40 (posiadam takową)?

Link to post
Share on other sites

Tak, nowe serie umarexa świetnie odwzorowują palne. Sorry, ale nie. Miałem w rękach HK416 od Umarexa/VFC miałem też Boyi JG, i AGM, jak również HK 416 produkcji Heckler & Koch. I jak ktoś chciałby najlepiej odwzorowaną replikę, to najlepiej kupić chińczyka bez oznaczeń i robić samemu.

Link to post
Share on other sites

BTW. czytałem "KWA LMT Defender4 S.I.R. / KWA LMT Defender 16 C.Q.B - zwierzenia posiadaczy" i mam pytanie czy zdjęcia tych replik są jakoś podrasowane czy to body rzeczywiście jest takie czarniutkie? Bo wygląda to lepiej niż najnowsze KWA RM4 PTS CQB czy SCOUT...

 

O ile pamiętam, to zdjęcia robiliśmy doświetlając je białą blendą, potem wywoływane były z .RAW bez jakiejś specjalnej obróbki, ale parametrów nie pomnę. Generalnie KWA 2gx ma bardzo przyjemny kolor body ( i te wszystkie uwagi o marnej jakości wykonania zewnętrznego uważam za przesadzone), jednak porównując z RM4 (a takie porównania też robiłem) ustępuje mu, głównie ze względu na bardzo przyjemnie wytłoczone logo Magpula oraz przetłoczenia z przodu gniazda magazynka, które zresztą jest masywniejsze niż w standardowej m4.

 

Subiektywny "feeling" trzymania RM4 jest bardzo pozytywny. Nosiłem się z zakupem RM4 aż do momentu, kiedy nie wypłynęły problemy z tuningiem mocowym. Jeśli jednak nie zależy Ci na fpsach, to żadna inna replika elektryczna nie da Ci takiej przyjemności ze strzelania.

Link to post
Share on other sites

Subiektywny "feeling" trzymania RM4 jest bardzo pozytywny. Nosiłem się z zakupem RM4 aż do momentu, kiedy nie wypłynęły problemy z tuningiem mocowym. Jeśli jednak nie zależy Ci na fpsach, to żadna inna replika elektryczna nie da Ci takiej przyjemności ze strzelania.

 

Z tych dwóch RM4 który byś wybrał dłuższy M4 Scout (395mm) czy krótszy M4 CQB (273mm) biorąc też pod uwagę aspekty typu wymiana lufy dla poprawy skupienia, montaż optyki, kolimatora itp...? Na fpsach mi nie zależy.

A w ogóle to takie cuda są u nas dostępne?

NC Star XRS Series w połączeniu z NC Star GEN II Micro Green Dot

Link to post
Share on other sites

Mam od niedawna replikę KWA km4 sr10 i polecam tą firmę w 100% :) Replika wykonana świetnie, żadnych luzów, nic nie puka. Jeśli chodzi o osiągi - stabilne 400fps-ów, a " pluje " dalej niż niektóre 450. Hop-up robi swoje tutaj ;) Zmieniłem tylko kabelki i dołożyłem mosfet ( nie żeby KWA nie reagowało szybko na spust..bo reaguje, aż sam się zdziwiłem - tylko jestem dosyć wymagający jeśli o to chodzi i wolałem zamontować, co jeszcze bardziej mnie uradowało bo teraz to torpeda)

I tak...jest czarniutka ;)

Link to post
Share on other sites

Przy wsadzeniu lufy precyzyjnej klasy Prometheus/KM Head bądź wyżej (PDI) różnice w celności będą praktycznie pomijalne. W airsofcie długość lufy ma marginalne znaczenie - oprócz skrajnych wartości oczywiście.

 

Gdybym miał wybierać dla siebie, to brałbym krótszą wersję - ze względu na lepszą mobilność, ale jak rozumiem ten argument u Ciebie raczej nie ma przełożenia. W ostateczności do krótszej wersji możesz włożyć dłuższą lufę wewnętrzną i zamaskować różnicę tych kilku centymetrów jakimś zgrabnym tłumikiem płomienia/dźwięku.

 

Co do optyki, którą pokazałeś - jeśli chodzi Ci konkretnie o tę firmę, to nigdy nie miałem przyjemności się spotkać, niemniej jest to raczej niższa półka cenowa - jeśli szukasz czegoś podobnego do obu tych rozwiązań w połączonej wersji, to rozejrzyj się za repliką lunety ACOG z założonym na górę kolimatorem typu Docter - przykładowo http://deltashop.pl/pl/lunety/689--acog-4x32-scope-op-red-dot-sight.html

Link to post
Share on other sites

Wybór KWA to kompletne przepłacanie, za podobną cenę uda Ci się stuningować Cyme z wyższej półki. Umarex ma dobry stosunek cena/jakość, więc jak nie wiesz co wziąć to weź Umarexa.

Bardzo zaciekawiło mnie twoje stwierdzenie odnośnie tuningu. Stąd prośba o rozwinięcie wątku zarówno w kwestii Cymy, KWA i Umarexa. Jeżeli mógłbyś to ustosunkuj się jaki byłby koszt tuningu każdej z tych replik do poziomu 470-500 fps oraz co należałoby wymienić. Z góry dziękuję za takie informacje.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz łeb na karku ( więc nie potrzebujesz pierdyliarda FPS ) to Umarex jest bardzo trafionym wyborem.

Stock da Ci 350-30 fps, co może wydawać się niską wartością,ale dla ogarniętego gracza starczy (kilka lat biegałem ze stockowym 416 od Umarexa zarówno na simach jaki i ebankach i nie narzekam ) W zamian dostajesz niemalże niezniszczalną replikę, o wyważeniu i ergonomii ostrego odpowiednika. Nie boisz się ani wilgoci ani dzwona w drzewo.

Z kolei z KWA możesz zrobić armatę...

 

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...