Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta M1938


Recommended Posts

Wittmann Kameraden a może bardziej ciao ragazzi:)

Miał może ktoś styczność z repliką Berretta M1938 firmy ForceCore Industries a może raczej Snow Wolf.

 

Żabolską recenzję już widziałem:

 

Jeżeli ktoś posiada ową replikę na naszym podwórku to bardzo proszę o podzielenie się doznaniami, spostrzeżeniami itd. itp. :P

 

 

Pozdrawiam

 

Wujek Ahmed

 

Link to post
Share on other sites

Sprzęt bardzo przyjemny - wykonanie porządne, bebechy (przynajmniej z zewnątrz) też wyglądają przyzwoicie. Ja w swojej, jak w każdej, na starcie wymieniłem lufę, gumkę i dystanser (jest z tym troche zachodu, bo komora jest piekielnie ciasna). W boju jeszcze nie była, ale przy przestrzeliwaniu nosi bardzo ładnie (długa lufa to jest to :D ).

 

Replika jest bardzo wdzięcznym tworzywem do wszelkich zabiegów urealistyczniających: z drewna całkiem ładnie (papier 100) schodzi paskudna pomarańczowa farba, dając powierzchnię do nałożenia bejcy/akryli, elementy na których mają być oznaczenia są z naprawdę grubego cynkalu, także tłuczenie numeratorami nie przyniosło negatywnych efektów :) Jest pewien problem z dostępnością "historycznych" wkrętów (zamawiałem chyba u 4 różnych sprzedających na allezło) i przy tej zabawie trzeba pogłębić i poszerzyć otwór w rączce zamka.

Link to post
Share on other sites

No to zapowiada się ciekawie, choć nie ukrywam, że do marki Snow Wolf mam mieszane uczucia, widziałem jak thompson z powyższej firmy się po prostu rozsypuje.....

Tak, więc zastanawia fakt czy ową Beretkę wypuściły dwie firmy czy jedna :)

Nie zmienia to faktu, że owa replika wygląda dość ciekawie a i magazynki typu low cap można dostać po parę złotych, szkoda, że niestety nie w naszym kraju a u chińskich braci.

 

Poniższy link to źródełko gdzie można nabyć magi:

http://airsoft.tiger111hk.com/p25988/Snow-Wolf-M1938-50rounds-AEG-Magazine-%28Black%29/product_info.html

Edited by Ahmed
Link to post
Share on other sites

Widzę, że może być podobny temat jak z MP40 firmy AGM, choć ja na swój akurat nie narzekam a mam chyba od 2007roku :)

Znając życie jak się trafi tak się ma.

 

Odnośnie samych magów, co racja to racja, ale czasami nie pozostaje nic innego jak u nas jest czysta olewka w owym temacie niestety.......

 

Z samą giwherą to trochę cenowo pojechali no, ale wiadomo trochę cierpliwości a i cena zapewne stopnieje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nabyłem rzeczoną replikę i po wstępnych oględzinach wrażenia na plus.

Wykonanie solidne - nic nie lata, dobre spasowanie części podobnie jak przy MPikach SRC.

Oczywiście jak każda replika wymaga włożenia pracy w zabiegi upiękrzające.

Wrzucę zdjęcia końcem stycznia jak wrócę z zimnych krain :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Replika ma już chrzest bojowy i zabiegi upiększające za sobą.

Tak jak pisałem wcześniej spasowanie elementów jest bardzo dobre. Jedynie magazynek ma lekki luz w gnieździe i niekiedy pojawiał się problem z podawanie kulek. Po obklejeniu magazynka taśmą izolacyjną wszystko ok.

 

Fps'ów nie sprawdzałem. Zasięg jest porównywalny do STG (zasługa długiej lufy i szczelnego układu).

 

Zabiegi upiększające, którym replika została poddana:

- usunięcie farbo-bejcy z kolby i olejowanie,

- czyszczenie elementów metalowych i oksydowanie na zimno (magazynek, kabłąk spustu, stopka kolby, suwadło, "nakrętka komory nabojowej", zaczepy pasa nośnego, tłumik ognia) Chłodnica i "rura komory nabojowej" są wykonane z amelinium - nie po oksydujesz :icon_razz2:

- wymiana śrub kabłąku spustowego i osłony gniazda magazynka,

- dodanie pasa nośnego z MP40.

 

Bateria stock'owa zmieniona na LiPo 7,6V 1800mAh

 

Zdjęcia:

 

WP_20150118_16_50_23_Pro.jpg

WP_20150118_16_53_13_Pro.jpg

WP_20150118_16_50_32_Pro.jpg

 

WP_20150118_16_51_18_Pro.jpgWP_20150118_16_51_25_Pro.jpg

 

 

Bebech:

WP_20150113_20_56_19_Pro.jpg

Edited by wania56
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...