Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LiPo kilka pytań


Recommended Posts

Ostatnio na strzelance dosyć boleśnie przekonałem się jak szybko mróz wysysa pakiety NiMH stąd postanowiłem zgłębić trochę temat LiPo. Przeczytałem kilka tematów i artykułów ale mam kilka nurtujących pytań.

Na wstępie zaznaczę że mam replikę CM.039C oraz akumulator BATIMEX 8,4V 1500 mAh.

 

Wnioskuję że lepszym rozwiązaniem będzie pakiet 7,4V dla bezpieczeństwa pracy i żywotności części. Czytałem że stosując taki pakiet stracę na szybkostrzelności, stąd pytanie nr 1

Czy utrata szybkostrzelności jest znacząca i czy w związku z tym łączy się utrata mocy (fps)?

 

Nr 2 Które pakiety są lepsze cena/jakość?

Przeglądając forum najczęściej polecacie pakiety od firm ASG, 8Fields, Turnigy a może coś innego?

 

Nr 3 Jaką ładowarkę wybrać?

Chodzi mi o to cz jeżeli zdecyduję się na pakiety firmy ASG to lepiej dobrać do nich ładowarkę ASG?

 

Nr 4 Czego potrzebuję jeszcze?

Oprócz ładowarki i pakietu wspominaliście często o sygnalizatorze rozładowania oraz torbie na przechowywanie pakietu, a może coś jeszcze?

 

Nr 5 Chyba najważniejsze Czy w replice muszę wymienić okablowanie lub zastosować jakiś dodatkowy układ mikroprocesorowy?

 

Nr 6 Czy bezpiecznie jest kupować pakiety/ładowarki na Allegro?

Link to post
Share on other sites

1. 7,4V na LiPo da lepsze rezultaty (jeśli chodzi o ROF) niż 8,4V na NiMH.

2. Z tych, które wymieniłeś wybrałbym Turnigy, a od siebie mogę polecić Redoxa.

3. Zależy ile masz kasy. Jeśli mało to na GFie są (przynajmniej były) tanie ładowarki mikroprocesorowe (jedna od Redoxa - mam i mogę policić - druga od GFC - prawdopodobnie klon tej od Redoxa) za około 40zł. Jeśli masz więcej kasy to warto pomyśleć o zakupie Redoxa Alpha v2 albo Imaxa B6.

4. Warto mieć coś w rodzaju torby ochronnej na LiPo lub innego pojemnika, który uniemożliwi rozprzestrzenianie się ognia w razie awari bądź uszkodzenia pakietu. Warto też mieć jakiś mały mierniczek (nie koniecznie z alarmem) którym będzie można sprawdzać poziom naładaowania/rozładowania pakietu. Nie jest to jednak rzecz konieczna.

5. Warto wymienić kable na niskooporowe i wtyki na coś lepszego niż Tamiya (np. na T-Deans). Dzięki temu będziesz miał mniejsze opory, a dzięki temu lepszy ROF.

6. Nie wiem.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Odnośnie Allegro, przecież nie jest to sklep, tylko takie internetowe centrum handlowe, gdzie jest wiele różnych sklepów.

Więc wszystko zależy od tego od którego sprzedawcy kupisz, co za różnica czy kupisz coś na allegro do np. gunfire czy bezpośrednio w ich sklepie?

 

Chyba że mówimy o Allegro i kupna towaru używanego od osób prywatnych, ale z używkami to zawsze loteria.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...