Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS - części wymienne z ostrym odpowiednikiem.


Recommended Posts

Witam. Zastanawiałem się jakie części AKMS mogę wymienić bez większego kombinowania, na części z "ostrego" odpowiednika.

 

Wiem że łoże i rura gazowa z nakładką wchodzą po większej lub mniejszej pracy pilnikiem.

Osłabiacz podrzutu wchodzi bez problemu.

Ktoś się orientuje jak ma się sprawa jeśli chodzi o ramiona kolby i stopkę? ( rozumiem że zatrzask kolby nie jest kompatybilny z replikowym? ).

To samo pytanie dotyczy: wyciora, szczerbinki ( samego ramienia ), przełącznika rodzaju ognia oraz "zatrzasku" rury gazowej ( mały obracany pin z wajchą "wypuszczający" rurę gazową ).

Link to post
Share on other sites

Zależy od repliki. W systemie TM od ręki nie pasuje nic, a i przerabianie się nie opłaca. W systemie VFC da się bez większego problemu zamontować łoże dolne i górne, rurę gazową, okucie dolne, wycior, szczerbinkę, muszkę, osłabiacz podrzutu, zatrzask rury gazowej, podstawę szczerbiny, a przy większym kombinowaniu - podstawę muszki i kolanko gazowe.

 

Kolba chyba też bez problemu, ale nie miałem AKMSa z ostrą jakieś 2 lata, więc średnio pamiętam.

Link to post
Share on other sites

G&G to system TM czy VFC? Dorabiałem łoże i rure gazową do CYMY ( zapewne system TM ) i trzeba było trochę popilnikować ale wlazło ;)

 

Zależy od repliki. W systemie TM od ręki nie pasuje nic, a i przerabianie się nie opłaca. W systemie VFC da się bez większego problemu zamontować łoże dolne i górne, rurę gazową, okucie dolne, wycior, szczerbinkę, muszkę, osłabiacz podrzutu, zatrzask rury gazowej, podstawę szczerbiny, a przy większym kombinowaniu - podstawę muszki i kolanko gazowe.

 

Kolba chyba też bez problemu, ale nie miałem AKMSa z ostrą jakieś 2 lata, więc średnio pamiętam.

Edited by Fidel64
Link to post
Share on other sites

G&G to system TM czy VFC? Dorabiałem łoże i rure gazową do CYMY ( zapewne system TM ) i trzeba było trochę popilnikować ale wlazło :icon_wink:

 

Cyma ma i system tm, i vfc, zależy od modelu. Zasada jest prosta - jeżeli łoże montowane jest na malutki klocek, nie spory, jak w ostrym, a dodatkowo wiele części jest na śrubki, nie na kołki/nity, to jest to system TM, który ma niewiele wspólnego z ostrym AK.

Link to post
Share on other sites

Cyma ma i system tm, i vfc, zależy od modelu. Zasada jest prosta - jeżeli łoże montowane jest na malutki klocek, nie spory, jak w ostrym, a dodatkowo wiele części jest na śrubki, nie na kołki/nity, to jest to system TM, który ma niewiele wspólnego z ostrym AK.

 

A G&G to jaki system? bo w sumie to jest dla mnie ważniejsze ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...