Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka pytań o początki


Recommended Posts

No dobra, to trzeba będzie się grubo ubrać :icon_smile:. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jak będę miał jeszcze jakieś pytania to napiszę.

 

EDIT:

 

Nie mogę, jest jeszcze sprawa, która męczy mnie cały czas. Czy nie dałoby rady teraz pojechać jeszcze jeden sezon ma stockowej nimh i kupić Li-Po przed następną zimą. Wtedy kupił bym Glocka od Army i miałbym większe pole do manewru, bo łatwiej uzbierać "100zł na bateryjkę" (wiadomo, babcie, wujki) niż ponad 200 zł na nowy pistolet.

Edited by Dybcio
Link to post
Share on other sites
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To czy dałoby radę musisz sam sprawdzić. Nimhy mają to do siebie, że bardzo szybko rozładowują się w niskich temperaturach.

Masz stockową ładowarkę, więc to też niszczy baterię. To wszystko może doprowadzić, że po 20 minutach strzelania bateria ci nagle padnie. Wybór należy do ciebie.

Ja bym inwestował najpierw w dobrą ładowarkę i lipo, a potem dopiero w boczniaka.

Link to post
Share on other sites

Również najpierw inwestowałbym w batkę i ładowarkę niż pistolet. Wielu airsoftowców obchodzi się bez pistoletu. Warto też pamiętać, że jeżeli kupuje się pistolet do używania, a nie do szpanowania to właściwie konieczne jest posiadanie kabury, zawieszenia do repliki głównej i kulek dopasowanych wagowo do mocy pistoletu. Kabura jest potrzebna bo bez niej będziemy nosili pistolet w jakiejś kieszeni, a to znacznie wydłuży czas jego dobywania (który może być kluczowy). Bez zawieszenie trzeba będzie albo odłożyć replikę w jakieś miejsce (ryzykowna sprawa) albo nosić ją w ręku, a to sprawi, że nie będziemy mieli żadnej wolnej ręki (w drugiej będziemy trzymać pistolet) - otwieranie drzwi, zmiana magazynka w pistolecie itd. staną się mocno utrudnione jeśli nie niemożliwe. Kulki, które stosujesz do Giety (pewnie 0,25g) mogą być za ciężkie dla pistoletu - ograniczą zasięg, który pewnie i tak nie będzie zbyt duży.

O gazie nie wspominam.

Link to post
Share on other sites

Polecam szukać Li-po na stronie hobbyking.com (wybierz europejski magazyn - warehouse - wtedy przesyłka dojdzie szybciej), szukaj Turnigy z serii Airsoft, wtedy nie będziesz musiał zmieniać wtyczki w replice na dean, no chyba, że nie boisz się zmiany wtyków to weź Turnigy ze zwykłej serii i dokup wtyki Dean i zmień w replice.

Link to post
Share on other sites

Korzystając z tego, że mam ten swój kącik, chciałbym zapytać co powinienem dodać do listy zakupów zaraz po ładowarce, którą kupiłem i Li-Po. Pytam, ponieważ chcę stworzyć listę rzeczy, które muszę kupić. Będzie to taki ranking. Będą jakieś następne święta/wydarzenia/kieszonkowe, więc na pewno będę tą listę realizował

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu dałbym replikę to jakiegoś forumowego serwisanta-magika, który by ci tą replikę nasmarował i wypodkładkował i z nim ewentualnie mógłbyś rozmawiać co przydałoby się ulepszyć, czy wymienić, np. (jak napisałem w poście wyżej) kable niskooporowe itd.

Edited by Kertoip007
Link to post
Share on other sites

Chyba na początek wystarczy mi to co mam, tym bardziej, że na pierwszą strzelankę idę dopiero za tydzień. Potem ocenię czy warto coś ulepszać. Ale mam jeszcze pytanie co do boczniaka. Strasznie bym chciał mieć bocznego gaziaka, ale najlepiej jakby posłużył. Więc mam pytanie. Czy warto kupić http://www.taiwangun.com/replika-g23-heavy-weight-auto-back-gas-pistol-kjw?from=listing&campaign-id=19 czy dozbierać do r17 army ?

Link to post
Share on other sites

Dobra, kupiłem Li-Po z Gunfire i powiem szczerze, że przetrwało najdłużej ze wszystkich na strzelance. Byłem na wspomnianym spotkaniu, niestety wybraliśmy się na poligon, a poligonu zwyczajnie ni ma. tylko bele siana i pole :'( No, ale przynajmniej w lesie przetestowałem giete. Skoro kupiłem już i ładowarkę, baterię, a w piątek po znajomości wyczaję kamizelkę i ładownice (wszystko US Army) to pyta się was, co w następnej kolejności powinienem kupić, ponieważ troszkę oszczędności zostało, a do wiosny na pewno coś wpadnie. Zrezygnowałem z boczniaka, bo chyba nie wkręciliśmy się na tyle z ekipą, a nie mogę iść jeszcze na normalną strzelankę.

 

Proszę o pomoc !

Z góry dziękuję za wszystkie rady

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...