Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór repliki do 360zł


Recommended Posts

Czy każdy w ASG musi coś sam robić przy replice, w dodatku nowo zakupionej ? Nie każdy zaczynający przygodę z ASG zna przyzwoitego serwisanta. Można o takich zapytać ? Oczywiście. Tylko co to za hobby, w którym na starcie trzeba umieć rozebrać, podłubać w sprzęcie ? Przecież to nie forum majsterkowania, prawda Mylę się ? ASG na czymś innym polega,niż na poprawianiu dopiero co zakupionej repliki. Co niektórzy nie chcą tracić gwarancji, bo i dlaczego ?

Kupując samochód, aparat foto czy inny sprzęt nie zabieram się od razu za poprawki czy ulepszanie. Chcę go używać. Tak po prostu.

Czasami odnoszę wrażenie, że to forum to jest raczej miejscem dla majsterkowiczów ( bez negatywnego wydźwięku).

W bojcu wystarczy wypodkładkować zębatki i wtedy jest to mało awaryjna replika.

Tylko trzeba rozebrać gearbox, traci się gwarancję. Więc jest wybór. W miarę działająca replika ze stratą gwarancji lub zakup dobrze złożonej repliki.

Z pewnością mało jest sklepów, które dokonują tego typu sprawdzenia przed sprzedażą( bez przypominania). Jeśli są, to chętnie je poznam.

Tak nawiasem mówiąc, to wszystkie swoje repliki, dawałem niezależnemu serwisantowi na dokładne sprawdzenie i poprawki, jeśli takie były potrzebne. Ale to zawsze kosztuje dodatkowo i traci się gwarancję.

Edited by argawen
Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To może wezmę po prostu starą Cyme 028? Bo tak mi namieszaliście teraz, że już totalnie nie wiem co wybrać. Pytanie drugie dot. nakrycia głowy, otóż zastanawiałem się nad hełmem, ale obczaiłem też boonie hat i teraz nie wiem co wybrać, z jednej strony, gwarancja ze mi łepetynę ochroni, a z drugiej będzie się pocić.

Edited by VescuASG
Link to post
Share on other sites

Zależy od tego gdzie zamierzasz strzelać - jeśli mają to być głównie ruiny budynków, wysadzone forty, lub inne miejsca obfitujące w w rzeczy o które nie chciałoby się uderzyć głową to hełm może się przydać. Jeśli z kolei masz zamiar grać głównie w lesie to bonnie hat, tudzież inna czapka będzie całkowicie wystarczająca.

 

Swoją drogą cm.028 też nie jest złą repliką, a wręcz powiedziałbym że przy odpowiedniej dozie zdrowego rozsądku może posłużyć bardzo długo. Oczywiście zaraz przylecą maniacy serii RK od BOYI, wytykający to, że cm.028 ma body ze słabszego metalu, i tak - jest to prawda, ale tak długo jak nie kopiesz repliką dołków, i nie tniesz nią drewna na ognisko to też wytrzyma. Z kolei o systemach wewnętrznych BOYI można napisać sporo na minus, a to czy one pożyją, czy też nie nie do końca zależy od użytkownika.

Reasumując imho g36 jg, i cm.028 górą.

 

P.S.

Tanie airsoftowe hełmy defacto nie dają żadnej gwarancji na cokolwiek, poza spoconą głową w okresie wyższych temperatur, choć wiadomo, że lepiej mieć coś względnie twardego na głowie niż nic :icon_razz:

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Na potwierdzenie słów Tomka mogę napisać, że moja CM 028 została kupiona około trzech lat temu od gościa, który miał ją chyba rok. Ma więc około 4 lat. Gearbox nigdy nie był otwierany (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo), a więc nigdy nie był czyszczony, smarowany, podkładkowany itd. itp. Mimo to Cymka jeszcze działa i działa dobrze (przebiegu nie podam bo nigdy nie liczyłem). Body jest uszkodzone w jednym miejscu - z tyłu, uszkodził je chyba jeszcze poprzedni właściciel nieumiejętnie nakładając dekiel. Dodatkowo po jednym przywaleniu lufą w ziemie pękło mocowanie tej śmiesznej półeczki leżącej pod deklem, a nad gb. No i kolba się ułamła, ale to się zdarza w wersjach ze składaną kolbą - jak się weźmie wersje z kolbą stałą czy rozsuwaną to powinno być git.

Link to post
Share on other sites

Podsumujmy, wybrałem giete od JG, do tego kulki G&G o wadze 0,25g, okulary Uvex X-one (lecz chyba wymienię na i-vo).

Co do rozpoczęcia może mi się jeszcze przydać? Wyczytałem iż te baterie dołączane do zestawu, są często nie zbyt dobrej jakości, moglibyście mi polecić jakąś bateryjkę razem z ładowarką przeznaczoną do niej?

Edited by VescuASG
Link to post
Share on other sites

Koniecznie przed kupnem sprawdź czy I-vo mają atest. Jakiś czas temu głośno było o partii bez atestu :icon_wink: Dobre będzie praktycznie każde Lipo, ja polecam Turingy Nano, wersje do airsoftu mają nawet pasującą wtyczkę (co nie zmienia faktu, że i tak warto ją zmienić na Deansy).

Link to post
Share on other sites

Mówisz w tej chwili o cm.031. 0.28 ma przecież body z plastiku.

 

Plastik w kolorze metalu :)

 

VescuASG - Mam CM028 i JG608...... i jeżeli chodzi o koszt utrzymania repliki to tylko JG :)

 

Co do I-Vo to bierz w hurtowni BHP. Ja kupiłem swoje w hurtowni, a zapasowe szkła na allegro i różnica JEST widoczna

 

Co do Li-Po - ze wszystkich z jakimi miałem styczność tylko GFC mi nie spuchło, nigdy nie siadło i w ogóle działa jak nowe. Czego nie można powiedzieć o Turnigy NT, 8Fields. Ładowarkę weź mikroprocesorową REDOX-a. W tej cenie bardzo dobra ładowarka. Może znajdziesz z aku i kulkami na allegro.

Link to post
Share on other sites

Dobra, powiedzcie mi coś jeszcze o tych parametrach, to znaczy jakie wybrać napięcie do niej, podejrzewam ze 7,4 ale chciałbym się upewnić, również ile MAH powinno być. Z góry dziękuję.

 

PS: Powiedzmy że wybrałbym taką ładowarkę : http://cyber-fly.pl/pl/p/Redox-ALPHA-v2-Ladowarka/1834 to czy byłaby możliwość naładowania mojej stockowej bateryjki?

Edited by VescuASG
Link to post
Share on other sites

PS: Powiedzmy że wybrałbym taką ładowarkę : http://cyber-fly.pl/...-Ladowarka/1834 to czy byłaby możliwość naładowania mojej stockowej bateryjki?

Tak. Tylko ładowarka nie ma chyba w komplecie zasilacza.

Masz przecież napisane:

  • Ilość obsługiwanych ogniw NiCD/NiMH: 1~15 ogniw
  • Ilość obsługiwanych cel Li-Po/Fe/Ion: 1~6 cel

PS.

Ta ma

http://cyber-fly.pl/pl/p/Redox-ALPHA-v2-Ladowarka-zasilacz/2073

Edited by argawen
Link to post
Share on other sites

Bierz 7,4v. W porównaniu z tym NIMHem i tak powinien ci delikatnie wzrosnąć ROF. MAH(mini ampero godziny) to pojemność baterii więc czym więcej tym lepiej. Co do ładowarki to zaraz zaczną ci wpychać ładowarki za 200zł, ale taka spokojnie wystarczy. Pamiętaj tylko że nie możesz rozładować lipo poniżej 3,2v na celę, czyli poniżej 6,4 ogólnie. W giecie doradzałbym ci zmienić od razu gumkę hop up np. na silikonową czarną systemy, bo stockowa nie jest najlepsza (zresztą jak w każdej chińskiej replice).

Link to post
Share on other sites

Już ostatnia sprawa, czy będę miał szanse na postrzelanie się gdzieś na Śląsku gdy mam 16 lat rocznikowo, czy będę musiał czekać aż do sierpnia 2016 aby mieć już pełnoprawnie 16 lat?\

PS: Moge być pewny co do tych okularów? Raz w życiu miałem wypadek z okiem, zostałem uderzony kijem w oko, 2mm od siatkówki oka, co nie było miłe, więc chciałbym być przekonany.

Edited by VescuASG
Link to post
Share on other sites

[

A posiadasz/macałeś/ gadałeś z posiadaczami? Gieta JG wygląda jak kupa przy świetnie wykonanym zewnętrznie Boyaczu. Nie twierdzę, że Boyi jest super zajebisty i w ogóle, ale to, że replika jest awaryjna na start w cale nie znaczy, że jest zła.

No, przyznaję. Jak ktoś ma dwie lewe ręce i do tego jest zbyt leniwy by ruszyć dupę do serwisanta to rzeczywiście jest zła.

Szczególnie, że te "awarie" nie występują jak przy zakupie repliki serwisant nałoży nowe smary i wymieni kilka drobnych części które trzeba wymienić. Tak jak i w JG.

Bo to hobby to krew, pot i łzy.

Takie są realia.

Jak komuś nie pasuje to niech srogo przepłaca za Tokio Marui.

Albo kupuje JG. Potem wielki smutek bo z kilometra leci tandetą.

A posiadasz/macałeś/ gadałeś z posiadaczami? Gieta JG wygląda jak kupa przy świetnie wykonanym zewnętrznie Boyaczu. Nie twierdzę, że Boyi jest super zajebisty i w ogóle, ale to, że replika jest awaryjna na start w cale nie znaczy, że jest zła.

 

Jak weszła to kupił kolega, na 1 strzelance na stok batce sie coś zepsuło i naciągało tylko do połowy tłok. Wysłał do GF na gware, wymienili tłok.2 strzelanka pod koniec to samo, nie wysyłał bo nie było sensu więc dał mi w tedy to ja jeszcze za bardzo nie ogarniałem gb ale miałem zębatke po starej cymce 028 wsadziłem mu ją pochodziło 2 akcje bez Blow backu . Stwierdziliśmy że jak już chodzi to fajnie było by ten BB włączyć na chwilę w następnej rundzie rozsypka środkowa boyi poszła....Szkielet jakiś krzywy bo za nic nie dało sie idealnie wypodkładkować, co łożysko to inne jedne głębsze inne wystają prawie całe, komore też już chyba w GF zepsuli bo pęknięta. Replika z pierwszych partii nie wiem jak jest teraz ale ja BARDZO NIE POLECAM. W GFG które posiadam na prawie stoku jedynie m120 CA i piękne 430fps chodzi i chodzi i sie nie chce zepsuć. W JG nic nie trzeba wymieniać na start.

Link to post
Share on other sites
dał mi w tedy to ja jeszcze za bardzo nie ogarniałem gb

 

za nic nie dało sie idealnie wypodkładkować

 

A może jednak się dało, tylko praktyki za mało :icon_wink: Nie ma co wypracowywać sobie opinii po jednym egzemplarzu. Te które widziałem działały bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Ja jako użytkownik giety jg jak najbardziej mogę ją polecić. oczywiście lufa do wymiany na preckę bo inaczej średnio z celnością(jak wszędzie) i gumka hop up(jak prawie wszędzie). Przy temperaturze -7, wszystko pięknie działało oprócz gumki hop up. Wtedy była jeszcze stockowa, gumowa i nie chciała kręcić.

Link to post
Share on other sites

Dobra, wezmę G36 w V2, bo zainteresowała mnie ta regulacja 360-400 fps, przy zamówieniu poprosze o wymiany gumki hop-up, orientuje sie ktoś czy na Blacksword.pl to wykonają?. Prosiłbym też o odpowiedź na wczesniejsze pytanie.

Edited by VescuASG
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...