Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór repliki do 360zł


Recommended Posts

Witam, mieszkam w Tychach, obok Katowic. Swoją przygodę z ASG zacząłem rok temu, lecz nie zakupiłem wtedy żadnej repliki ze względu na brak funduszy, i mniej więcej wiek. Pierwszą sprawą którą chce poruszyć to podstawowa rzecz (pomijając ochrone oczu) czyli replika.

Gdy zacząłem poszukiwania repliki która mi sie spodoba i będzie miała jakieś w miare osiągi, pierwszy ,,wybór" padł na MP5K Galaxy, jednak po kilku godzinach czytania, oglądania, dowiedziałem się że może ona nie wyrobić w lesie, a na tym mi najbardziej zależy więc odrzuciłem tą propozycję na bok. Słyszałem o legendzie, cymce, lecz byłaby to moja ostateczność, jeśli nie znajde coś innego co mnie safascynuje to wybiore właśnię nią. Zerknąłem także na MP5 JG, spodobały mi sie wizualnie, ale też mam obawy co do lasu, jak sobie dadzą rade, G36 od BOYI miałem już prawie w koszyku, lecz doczytałem że trzeba tam jakieś smarowania i coś tam jeszcze zrobić, co mnie troche zniechęciło, bo jak wiadomo będzie to moja pierwsza replika a wnętrze jej napewno jest mi obce. Interesują mnie w miare krótkie bronie, podobają mi sie MP5, Akacze i inne tego pokroju, budżet mały, 360zł do emek mnie szczerze nie ciągnie, w sumie i dobrze. Żalezy mi też na tym aby kupić wszystkie potrzebne rzeczy do repliki w 1 sklepie by nie płacić kilka razy za przesyłkę, ciężko u mnie z kasą.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

 

Przeglądając sklep u krakmanów znalazłem duzą obniżke: http://www.taiwangun...&campaign-id=20, co o tym myślicie?

Edited by VescuASG
Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cymka 028/031 jest owszem niezłą repliką na start. Ale oczywiście są też minusy.

System TM czyli już przestarzały. Owszem da się modyfikować ale dostępność części jest mniejsza, ceny wyższe co tuning czyni mało ekonomicznym. Korpus ze stopu aluminium z cynkiem (ZnAl) nie jest tak wytrzymały jak stalowe korpusy Boyja.

Naprawdę sensowniej będzie dozbierać te parę groszy i kupić coś z serii RK Boyja.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, pytam teraz tak dla sprostowania, znajdzie sie coś po za nią. Bo jeśli nie, to wezmę ją lecz mam kilka pytan dot. niej, mianowicie, dam rade z niej postrzelać w lesie, bo jak wiadomo na tym mi najbardziej zależy. Jest może ona w jakiejś utaktycznionej wersji, tzn z szynami RIS czy trzeba będzie je dokupić osobno?

I totalnie z innej beczki (chce sie upewnić) galaxiak nie da rady w lesie? Bo próbuje jak najwięcej zaoszczedzić bo musze jeszcze o goglach pomyśleć, więc nie chciałbym przekraczać 370/80zł na samą replike, no chyba że juz naprawde trzeba, to jakoś wykombinuje.

Edited by VescuASG
Link to post
Share on other sites

W obecnym pędzie do fpsów stokowy galaxiak może troszkę odstawać w lesie. Postrzelać oczywiście da radę, zaliczyć trafienia też, ale zasięgu strzału to mieć za specjalnego nie będzie. Dla tego coś typu seria RK będzie lepszym wyborem. Nie czarujmy się, MP5K z 15cm lufą to miotła do wymiatania na bezpośrednie odległości a nie sprzęt do walki na dystans. Szczególnie w stoku.

Możesz poszukać Cymek 028/031 będą tańsze niż RK, ale mogą być potem problemy z tuningiem.

"Utaktycznione" wersje są. Są jednak droższe niż wersje podstawowe. A i później w miarę przybywania kasy gadzety można dokupić.

 

 

 

PS. Dobre, atestowane okulary można kupić w cenie do 5 dyszek. Gogle w zasadzie niewiele drożej. Uczulam cię tylko żebyś kupił ochronę oczu z ATESTEM a nie chińskie podróbki.

Link to post
Share on other sites

Dobra, to juz chyba ostatnie pytania o replike, mam zamiar kupić G36 bo niestety nie ma mojej ulubionej serii w tej cenie tzn. MP5, tylko teraz pytanie którą, mam na oku dwie :

1) http://www.taiwangun.com/608-jg?from=listing&campaign-id=20

2) http://www.taiwangun.com/g-001-boyi?from=listing&campaign-id=21

Możecie mi doradzić która jest lepsza i mniej awaryjna?

Drugie pytanie dotyczy gogli, na taiwangunie raczej tam nie znajde, bo jak patrze na producentow to same ACM'owskie, co nie zbyt mnie cieszy, równiez przy zakupie repliki co by wartało juz za jednym zamachem kupić? Lipo?

PS. Wiem jestem strasznie niezdecydowany, MP5 od JG też słaba opcja? Ten post powinien rozwiązac wszelkie wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

Boyi to nowsza konstrukcja, choć zdarzają się egzemplarze potrzebujące dopieszczenia. Gogle znajdziesz w sklepach BHP. Pamiętaj jednak o zwróceniu uwagi na normy odporności! Lipo to dobra opcja, jeżeli chcesz zaoszczędzić poszperaj po sklepach modelarskich. Mp5 JG to ta sama półka cenowa co cm.028 i g36 JG, strzelać będzie podobnie.

Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun.com/608-jg?from=listing&campaign-id=20 To jest bardzo polecana replika.

Awaryjność g36 tak od JG, jak i od Boyi powinna być zbliżona, ale jako klon g36 ARES`a g36 Boyi będzie trudniejsze w naprawie z uwagi na nie do końca standardowe części wewnętrzne.

 

W mp5 JG nawet się nie baw. Te repliki są strasznie słabe, i wyglądają jakby były z przysłowiowego odpustu ;) Obecnie najlepsze dostępne w polsce mp5 to mp5 cymy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra, po głębokim namyśleniu wybrałem G36 od JG, podarowałem sobie narazie jakieś kolimatory i inne akcesoria, wybrałem gogle Bolle Defender, ale zastanowię się też na ESS NVG. Teraz nachodzi mnie sprawa dot. munduru itp, mianowicie postanowiłem sie upodabniać a nie odwzorowywać do Wojska Polskiego, mój plan jest taki aby zakupić sobie jakieś spodnie w wz 93, wyżej założe czarny polar, ale tu przychodzą dwie sprawy, czy znajdę jakąś kamizelkę w kamuflażu WZ 93 w miare tanią, druga sprawa to hełm, poczytałem nie co i o ile dobrze wywnioskowałem można kupić MICHA 2000 i na to założyć pokrowiec w wz93, jak myślicie, wypali?

Coś takiego tylko zamiast kamuflażu pustynnego, leśny: http://imgur.com/LzGEozS

PS. Jeśli naruszyłem regulamin pytając o to tutaj, przepraszam najmocniej.

Link to post
Share on other sites

Wolałbym kupić to za jednym razem, bo jak patrze na ceny tych ładownic to bodajże 2x więcej wydam na ładownice niż samą kamizelkę, chyba że ja patrze na jakieś kijowe sklepy, dlatego wolałbym kupić to razem. Budżet to nie duży, wiadomo, 200zł?

 

Edit: Widziałem kamizelki Lubawy na komisie za stówe, coś godnego polecenia?

Edited by VescuASG
Link to post
Share on other sites

A posiadasz/macałeś/ gadałeś z posiadaczami? Gieta JG wygląda jak kupa przy świetnie wykonanym zewnętrznie Boyaczu. Nie twierdzę, że Boyi jest super zajebisty i w ogóle, ale to, że replika jest awaryjna na start w cale nie znaczy, że jest zła.

Link to post
Share on other sites

Gieta JG wygląda jak kupa przy świetnie wykonanym zewnętrznie Boyaczu.

No tak, bo wygląd to podstawa. Nie każdy chce/umie się babrać we wnętrzu.
Nie twierdzę, że Boyi jest super zajebisty i w ogóle, ale to, że replika jest awaryjna na start w cale nie znaczy, że jest zła.

Jak jest zła na starcie, to jaka jest ?
Link to post
Share on other sites

No, przyznaję. Jak ktoś ma dwie lewe ręce i do tego jest zbyt leniwy by ruszyć dupę do serwisanta to rzeczywiście jest zła.

Szczególnie, że te "awarie" nie występują jak przy zakupie repliki serwisant nałoży nowe smary i wymieni kilka drobnych części które trzeba wymienić. Tak jak i w JG.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...