Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

2000zł na początek - replika, ubiór


Recommended Posts

Nie wiem czy znacie Dreda i Ciastka,

 

Akurat Dread ma zerowe pojęcie (wychwala boyca, gardzi P&J-ami, które biją bojca po głowie).

Ja to widzę tak:

Kupujesz krótką emkę G&P

Dajesz do prywatnego POLECANEGO magika

On pakuje Ci M100+ wytrzymały tłok, robi smarowanie, podkładkowanie, doszczelnianie, AOE, shimming.

Wychodzi Ci sprawna i wytrzymała replika.

 

Wypadałoby oddać z raz na rok replikę na przegląd (smarowanie, ocenianie zużycia części).

 

 

EDIT: Magik mógłby jeszcze Sorbo założyć.

Edited by pan kozaq
Link to post
Share on other sites
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No niestety, całe te Dredzie i Ciastki sieją tylko ferment, w głowach gimbów i ludzi zaczynających przygodę z asg, polecając chłam, mówiąc, że wcale nie jest taki zły. Zarówno jeśli chodzi o repliki, jak i o szpej. Później ludzie to kupują "bo Dredziu polecił" i polecają go dalej, bo nigdy niczego innego w rękach nie mieli. Ja też byłem początkowo zadowolony z Mki JG :icon_biggrin: Dlatego odradzam słuchania rad takich ludzi.

Edited by HeeL
Link to post
Share on other sites

Powoli przekonujesz mnie do G&P. Tyle, że jak już mam wydać te 1,5-1,6k to chcę aby ta replika była możliwie jak najrealistyczniejsza czyt. oznaczenia ostrej, obsługa ostrej.

 

Akurat Dread ma zerowe pojęcie (wychwala boyca, gardzi P&J-ami, które biją bojca po głowie).

 

No niestety, całe te Dredzie i Ciastki sieją tylko ferment, w głowach gimbów i ludzi zaczynających przygodę z asg, polecając chłam, mówiąc, że wcale nie jest taki zły. Zarówno jeśli chodzi o repliki, jak i o szpej. Później ludzie to kupują "bo Dredziu polecił" i polecają go dalej, bo nigdy niczego innego w rękach nie mieli.

 

Żeby nie było, ja tam Dreda i Ciastka nie uważam za bogów, wręcz przeciwnie. Interesuje się tematem asg ok. 10 lat, co prawda czysta teoria, a prawie brak praktyki i wiem, że ułożenie podzespołów w body ma kolosalne przełożenie na osiągi repliki. Nie lubię ani Ciastka, ani Dreda, ani Roja ani etc. Np. ostatnio zaczęli pluć na mnie jadem, jak wspomniałem im o taniej snajperce z zasięgiem 100m i 800fps'ami :icon_biggrin: Bo mancraft nie istnieje. Bo ASP nie istnieje. I nie dojść, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem, to nie potrafią prowadzić rozmowy na poziomie i najzwyczajniej są hipokrytami. Mniejsza o to.

 

Czy ta replika będzie ok?

 

http://www.specshop....n_Stock_-_GP281

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Prosta sprawa w G&P mamy bardzo ładne oznaczenia, świetne wykonanie zewnętrzne, także tym martwić się nie trzeba. Gorzej jednak będzie jak z obsługą jak w ostrej, bo mimo wszystko to elektryk, także działającego BC ani BB tam nie uświadczymy. Największy realizm zapewniają gaziaki, ale to już całkiem inna para kaloszy.

 

Co do podlinkowanej repliki to szczerze nie wiem. O ile to nowa seria replik, to można brać w ciemno. Co do wersji czy z szynami, czy nie to już tylko i wyłącznie twoja decyzja. Tutaj nie będę się mieszał.

 

Zajrzyj tutaj: http://asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=78

Ceny niestety wysokie, ale na pewno są to nowe generacje replik. W razie niedostępności któregoś modelu najlepiej będzie wysłać maila do sklepu.

Link to post
Share on other sites

I to G&P od Pana Kozaq'a to jest rozwiązanie.

 

Kupuj to i rozważnie dysponuj środkami - mając 2000zł na wszystko i perspektywę braku chęci "dokładania" do zabawy na pewno nie kupiłbym butów za 600zł ;).

I tak jak piszesz - bieganie raz w tygodniu po cztery godziny na jebance w budynku nie wymaga wysokiej klasy obuwia. Zamiast tego zainwestuj w prostą replikę hełmu fast albo jakiegoś ProTeca, zapasowe magazynki, zapasową baterię i jakiś sensowny szpej w stylu pasa taktycznego czy czestriga. Do tego na mordkę dobre okulary z maską siatkową i można się bawić.

Link to post
Share on other sites
Największy realizm zapewniają gaziaki, ale to już całkiem inna para kaloszy.

 

No właśnie, jak to jest dokładnie z tymi gaziakami? Szczerze mówiąc, poważnie już myślałem nad zakupem GBBR, jednak boję się, że nie będzie to nic ciekawego.

Jedni mówią, że jeśli kogoś stać na zasilanie to warto, bo nic się długo nie psuje co najwyżej uszczelki, a jak już coś padnie to są to groszowe koszta, a zawsze można wymienić na wzmocnione. Z kolei inni mówią, że nie warto, bo włożę w to kilka tysi, żeby można było jako tako z tego strzelać, a i tak padnie. Podobno WE M4 GBB o którym już wspominałem jest najlepszą opcją żeby wejść w gaziaki i także jest to najlepsza opcja, żeby ze stockowym gaziakiem zacząć się strzelać

 

Kupuj to i rozważnie dysponuj środkami - mając 2000zł na wszystko i perspektywę braku chęci "dokładania" do zabawy na pewno nie kupiłbym butów za 600zł

 

Dokładanie do zabawy, a dokładanie do repliki to dwie różne rzeczy, chociaż powiązane. Mówiłem, że na początek mam 2000zł na jako taki ubiór i dobrą replikę. Mam już buty, z czasem zakupiłbym lepsze.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

A ktoś powiedział, że lepiej brać gaziaka niż G&P? :D Mimo wszystko jesteś początkujący, skoro nigdy się nie strzelałeś. Lepiej dla ciebie będzie wziąć elektryka i spać spokojnie. Pamiętaj, że elektryki to repliki całoroczne, a gaziaki tylko sezonowe (dodatnie temperatury są wymagane do poprawnego działania).

Zaufaj nam i kup to G&P, bo znowu zaczynasz się miotać ;) Będziesz pan zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Gdybym miał Wam zaufać to nie wiedziałbym co mam zrobić, tyle sprzecznych informacji. Bez obrazy, ale namieszaliście mi nieźle w głowie.

 

Wiem, że gaziaki to repliki sezonowe i trochę mnie to boli, ale czytałem że przy dobrym, suchym gazie repliki strzelają dobrze nawet do 0*C, co dla mnie jest zadowalające. W AEG'ach w niższych temperaturach podobno baterie szwankują, gumki tracą swoje wartości, metalowe części pękają.

 

Czytałem ten temat

 

http://forum.wmasg.pl/topic/151847-sprzet-na-poczatek-1200zl/page__st__20__hl__+aquerr#entry1993140

 

No i tam jedna z osób mówi, że warto brać GBBR.

Link to post
Share on other sites

A myślałem już, że doszliśmy do porozumienia.

W AEG'ach w niższych temperaturach podobno baterie szwankują, gumki tracą swoje wartości, metalowe części pękają.

A czemu to wszystko ma działać wyłącznie na niekorzyść AEGów? Na gaziaki temperatura już nie działa? Gumka w GBB nie ma prawa siąść w niższej temp? Wszystkie argumenty są bzdurne, niestety. Co do baterii to może i w erze Ni-mh tak było, ale lipole niskich temperatur się nie boją.

Na tym kończę moje przekonywanie cię. Powiedziałem już co miałem powiedzieć. Decyzja należy do ciebie. Życzę udanego wyboru.

Link to post
Share on other sites

Osobiście proponuje kupić gaziaka. Jak najwięcej gaziaków. Dużo gaziaków, najlepiej WE, KJW oraz oczywiście mówię o karabinkach. Bo lubię Dextera a im więcej tego sprzętu na rymku tym lepiej mu się wiedzie. I do tego szpej. Plate carryer, akurat taki jak mam do sprzedania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...