Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

7 EDYCJA COMBAT ALERT: 02-05.07.2015: POLIGON ORZYSZ | PATRONAT WMASG.pl


Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11) sprzęt bojowy to ściema - coś jeździło, mało kto tym jeździł

12) Wozy uczestników przy tej mechanice praktycznie nie do ściągnięcia.

 

Czyli jak co roku. Sprzęt bojowy tylko na filmach propagandowych.

 

Podsumowując moje doznania:

Pojechałem na impreze która była pokazówką pod klimaty proobronne. Była słaba, strasznie. Za 50 zł by mnie to nie bolało. Ale nie za ten hajs.

 

Klakierzy napiszą, że jesteś "mientki" bo pogoda dała Ci w kość.

 

Nie hejtuje żeby hejtować.

Naprawdę było kiepsko.

 

Pisanie prawdy (ku przestrodze) nie jest hejtowaniem.

Najpierw Cie ignorują, potem śmieją się z Ciebie, później z Tobą walczą, na koniec wygrywasz. To, że z ca poszedłem na wojnę to wina orgów. Wystarczyło wyrazić skruchę i użyć magicznego słowa wytrych "przepraszam", a nie robić ze mnie durnia, że pogoda dała mi po dupsku. Dlatego wytargałem działo z szopy.

 

Polecam poczekać na sprawozdanie ZS Strzelec bo to oni są orgami CA.

 

Kolejne kłamstwo. Nie zwalaj winy na ZS Strzelec. Organizatorem jest radny Platformy Obywatelskiej (PO), z pierwszego postu tego tematu. Jak widać interesuje go tylko kasa a nie zadowolenie graczy.

 

P.S. Pisałem, piszę i pisać będę ku przestrodze dla innych.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli jak co roku. Sprzęt bojowy tylko na filmach propagandowych.

 

 

 

Klakierzy napiszą, że jesteś "mientki" bo pogoda dała Ci w kość.

 

 

 

Pisanie prawdy (ku przestrodze) nie jest hejtowaniem.

Najpierw Cie ignorują, potem śmieją się z Ciebie, później z Tobą walczą, na koniec wygrywasz. To, że z ca poszedłem na wojnę to wina orgów. Wystarczyło wyrazić skruchę i użyć magicznego słowa wytrych "przepraszam", a nie robić ze mnie durnia, że pogoda dała mi po dupsku. Dlatego wytargałem działo z szopy.

 

 

 

Kolejne kłamstwo. Nie zwalaj winy na ZS Strzelec. Organizatorem jest radny Platformy Obywatelskiej (PO), z pierwszego postu tego tematu. Jak widać interesuje go tylko kasa a nie zadowolenie graczy.

 

P.S. Pisałem, piszę i pisać będę ku przestrodze dla innych.

 

Czy będziesz szczęśliwy jak zlikwidują CA? Czy to Cie zadowoli?

Link to post
Share on other sites

Dobsz robaczki. Znalazłem trochę czasu i przebrnąłem przez wypowiedzi. Troszku pokolorowałem i jednego doceniłem za wkład w wzrost analfabetyzmu.

Nie czepiam się poziomu wypowiedzi, ale przypominam że osobistych wycieczek i analfabetyzmu tolerować nie będę. Mimo wakacji.

Arend

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że Ty z łezką w oku będziesz wspominać tak zacną imprezę?

 

Wprost pisałem, ze impreza była średnia, że miała wiele wad. Nie rozumiem tylko co hejterzy chcą osiągnąć. I czy szczęście da im fakt likwidacji CA, czy tego właśnie chcą.

Link to post
Share on other sites

Nie organizatorami a pomogliśmy Jedynie. Nie dodawaj tyle od siebie i nie wkręcaj ludzi bo widać że chyba coś boli.

 

Niestety ale po zajrzeniu na stronę MONu (http://dgrsz.mon.gov...12/Plan2015.pdf) znajdujemy informację, że wnioskodawcą jest Związek Strzelecki „Strzelec” Warszawa.

 

Lp. 3310

Nazwa przedsięwzięcia

Szkolenie Combat Alert 2015 z zakresu przysposobienia obronnego: zajęcia z taktyki działania jednostek w terenie otwartym. Przewidziana liczba uczestników – około 1000 osób.

 

Data i miejsce realizacji

06-08.02. 13-15.02. 01-05.07. OSPWL Orzysz

 

 

Szczegółowy zakres oczekiwanej pomocy

 

OSPWL Bemowo Piskie (06-08.02 i 13-15.02): udostępnienie: pomieszczeń do zakwaterowanie na terenie obiektów koszarowych (umowa z RZI), trenażera ŚNIEŻNIK. Stanowisko promocyjne. Przewidziana liczba uczestników na obu turnusach – około 60 osób. 15.BZ Orzysz (06-08.02 i 13-15.02): wydzielenie 2 instruktorów z wyposażeniem do zajęć: pokaz statyczny sprzętu wojskowego: BWP – 1 szt., czołg T–72 - 1 szt., BRDM – 1 szt., indywidualne wyposażenie żołnierzy. OSPWL Bemowo Piskie (01-05.07): udostępnienie terenu poligonu, trenażera ŚNIEŻNIK, stworzenie dwóch niezależnych stanowisk promocyjnych NSR. 24 WOG: Przygotowanie grochówki i bigosu na 2 kuchniach polowych z powierzonych produktów, zapewnienie przedmiotów służby mundurowej typu: koce, poduszki. Umożliwienie odpłatnego wyżywienia na stołówce. 15.BZ Orzysz (01-05.07): Stworzenie dwóch niezależnych stanowisk promocyjnych, ze statycznym pokazem sprzętu wojskowego: BWP - 1 szt., czołg T–72 - 1 szt., BRDM - 1 szt., indywidualne wyposażenie żołnierzy. Pokaz dynamiczny: BWP – 2 szt., czołg T–72 – szt. 2. Wydzielenie: pojazd wysokiej mobilności – 6 szt. (z kierowcami do transportu uczestników po poligonie).

 

Jednostka wojskowa planowana do udzielenia pomocy

OSPWL Orzysz

Jednostka wojskowa wspierająca przedsięwzięcie

15 GBZ 24 WOG

Wnioskodawca

Związek Strzelecki „Strzelec” Warszawa

Edited by ParQs
Link to post
Share on other sites

Tak. Bo jest Współpraca MON-Strzelec. Ale to że wpisani jako Organizatorzy to nie do końca Tak. Byliśmy tylko tzw. "Twarzą" Combat Alert. :) Jest też Organizator z Sektora Finansowego a my bysliśmy by też wspomóc. My nie będziemy podsumowania pisać bo nie mieliśmy wpływu na scenariusz na to co się tam będzie działo.

Link to post
Share on other sites

Czyli nie wiadomo kto do końca był prawdziwym organizatorem - na stronie CA jest tylko strzelec wymieniony. Ciekawe od jakiego podmiotu moźna by dochodzić ewentualnych roszczeń z tytułu wypadku w trakcie zabawy - z zawodowego doświadczenia podpisane przez kaźdego uczestnika oświadczenie jest dosyć słabą dupokrywką. Kaźdy chyba widział jak słabo były oznakowane wszelkie strome spadki w okolicach bunkrów co wiąźe sie z zarzutem niedbalstwa i raczej z automatu wyłącza w/w oświadczenie zwłaszcza jezeli do wypadku doszło w nocy. Podobych przykładów można przytoczyć więcej.

Link to post
Share on other sites

Imprezy nie polecam.

 

Byłem zaproszony przez znajomych znajomych ze Strzelca którzy załatwili mi i 3 kolegom z ON.pl wejściówki. Pojechaliśmy więc i jako sekcja działaliśmy w ramach jednej z drużyn strzelca. Przyznam, że znając opowieści o CA przyjechałem nastawiony mocno sceptycznie, ale wyszło wg mnie gorzej niż zazwyczaj.

 

Minusy:

- Pole namiotowe na patelni. Po rejestracji zdecydowaliśmy że lepiej spędzić tą nockę nad jeziorem z kolegami ze Strzelca, którzy stwierdzili że nie chcą na komercyjnej imprezie robić na patelni za obsługę sprawdzając czy jest papier w toaletach i wystawiając warty. Po powrocie w piątek rozbiliśmy się na skraju drzew, odrobinę na dziko.

- Brak oznaczeń stron - jakieś 3 razy mieliśmy sytuację gdy przeciwnik myślał że jesteśmy z nimi. Ba, przy ataku na P11 dostałem podeszli do mnie kolesie z KW i nie spytał skąd jestem - spytał tylko gdzie mam bandaż po czym opatrzył mnie bez słowa. Chcąc uniknąć zbędnych pytań wyparowałem tylko "Eee, to ja pójdę z wami" po czym wyparowałem im z oczu gdy ogłoszono przerwę spowodowaną jakimś tam kwasem odnośnie pojazdów.

- Niekompetencja dowódców ze Strzelca/KZ i ogólny rozgardiasz - nie zostało ogłoszone kim dokładnie są Strzelcy w KZ - Marines, SF czy Partyzanci, do dziś się nie dowiedziałem. Strzelcy sami podchodzili do siebie jakby mieli gdzieś scenariusz bo określali się "Kompania Strzelców". 30 min po rozpoczęciu gry załadowali nas na Stara, wyrzucili gdzieś za P11 po czym geniusze dowodzenia stwierdzili że pluton będzie sobie leżał w środku nocy w polu aż jedna drużyna znajdzie punkt (którego nie znaleźli bo poszli w złą stronę, samo nawoływanie w środku nocy niczym "hop hop" przy użyciu hasła wołało o pomstę do nieba). Po jakiś 20 min pojechała kolumna wozów KW i spuściła nam siarczysty łomot (o który się prosiliśmy leżąc na polu jak idioci). Dowódcy ogólnie nie mieli zielonego pojęcia o mapach, dowodzeniu, czy nawet formacjach.

- Czołgów i BWPów nie widziałem w polu. Mam nadzieje że ludzie którzy zapłacili się nimi nacieszyli. Strzelcy korzystali głównie ze Starów chyba.

 

Byłoby jeszcze parę minusów ale nie chce mi się pisać.

 

Z plusów to mogę powiedzieć tylko że spędziłem z kolegami kilka fajnych chwil. Głównie nad jeziorami przed i po imprezie.

 

Strzelcom radze się zastanowić czy warto bujać wojsko że organizujecie "ćwiczenia organizacji paramilitarnych" by załatwić dostęp do poligonu i pojazdów i ułatwić komuś, kto chce zarobić, zorganizowanie mocno przeciętnej jebanki na terenie wojskowym ze wsparciem sprzętu wojskowego w zamian za trochę wejściówek. Wystawiliście wojsko i wg mnie siebie na pośmiewisko a przy tym psuliście tylko zabawę tym, którzy słono zapłacili za zabawę. Wszystkim odradzam jakiekolwiek imprezy ASG współorganizowane przez Strzelców. Nawet jako przeciwnicy są bardzo niewymagający więc nawet postrzelać się z nimi to żadna zabawa.

 

Pozdrawiam, odradzam wszystkim i współczuje niezadowolonym, którzy zapłacili.

Edited by RalphPL
Link to post
Share on other sites

Andzia93 - jak wynika z informacji ze strony oficjalnej CA to ZS STRZELEC JEST organizatorem imprezy. Czyli co? Szwindel Pana K? Zostaliście wrobieni w firmę Słup? I nie macie pojęcia gdzie są te pieniądze z biletów? No to ja widzę sprawę dla urzędu skarbowego. Ktoś przytulił niezłą kasę i to chyba na lewo. BRAK przejrzystości w tym wszystkim, dorabianie zbędnych idei typu CA = manewry proobronne utwierdza mnie w przekonaniu, że ta impreza to guamo w ładnym pudle. Te filmiki propagandowe, te hasła o prestiżu itp. To tylko lep na kasę. Zakładam 1000 osób i każda średnio zapłacić za bilety miała 150 zł. Niezły pomysł na biznes. Gratuluję Panie Radny. To mnie boli Kolego Andzia93 śmierdzi wałkiem z daleka.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

My nie dostaliśmy ani złotówki za ta imprezę ani też nie mamy pojęcia gdzie są wasze pieniądze. W tym raczej nikt wam nie pomoże, jedynie mogę powiedzieć że KG będzie zapewne chciał od Organizatorów dokładnych informacji co ile kosztowało. Bo nie ukrywam cześć strzelców się wkurzyla ze za darmo robią.

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Może i tak. Ale nie można zarzucić ZS strzelec ze przygarną jakaś kasę z tego co pamiętam na początku roku przyszedł rozkaz od KG i chyba była informacja ze koszty uczestnictwa i wyżywienie pokrywa Komenda Główna Strzelca ale musiałabym sprawdzić czy dokładnie taka informacja była. Ale strzelec od Pana Korowaja nie dostał nic.

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Podsumowując: troszkę lepszy "falkenszit".

 

Byłeś?! Nie! To nie gadaj bzdur! Byłem na Falkenwałku, byłem na CA12, 13, 14, 15 - mam porównanie! FA był gorszy od CA13, bo na CA13 było na co narzekać, a na FA narzekanie było, że nic nie ma! CA15 plasuje się nad CA13, pomimo zawodu niektórych osób, że fajerwerków nie było w cenie :/

Link to post
Share on other sites

CA15 to mój pierwszy i ostatni "combat". Potwierdziły się przestrogi znajomych że to po prostu duża strzelanka z gdzie ludzie są rzuceni bez większego ładu i składu. Cóż, wolałem się przekonać na własnej skórze. Jeśli chodzi o wady przedmówcy już chyba wystarczająco wyczerpali temat.

Polecam aby organizatorzy przejechali się na takiego Border Wara i zobaczyli jak organizuje się duże imprezy.

Edited by lisiec
Link to post
Share on other sites

CA15 to mój pierwszy i ostatni "combat". Potwierdziły się przestrogi znajomych że to po prostu duża strzelanka z gdzie ludzie są rzuceni bez większego ładu i składu. Cóż, wolałem się przekonać na własnej skórze. Jeśli chodzi o wady przedmówcy już chyba wystarczająco wyczerpali temat.

Polecam aby organizatorzy przejechali się na takiego Border Wara i zobaczyli jak organizuje się duże imprezy.

 

Zgaduję, KZ?

 

Dziwne, że z RW jest dużo mniej narzekania (pomijając niejasności przy punktacji)... Ktoś mi wyjaśni dlaczego?

Link to post
Share on other sites

Podsumowując - CA 15, niby organizowany przez ZS Strzelec, niby najlepsza impreza ASG w kraju, bo 7 edycja, tradycja oraz wielkie medialne halo, że największe manewry grup paramilitarnych, a defacto drogie guamo o niejasnych zasadach, nie wiadomo (z oficjalnych info) przez kogo zorganizowane (bo ZS Strzelec nie wziął kasy tylko był "Twarzą") i czyją kieszeń pompujące kapustą od graczy... Jak lubicie przepłacać za imprezę typu "szczelanka - nawalanka" Wasza sprawa. Mnie to po prostu śmierdzi przekrętem orga, choć zapewne jemu nie bo pecunia non olet.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Nie, RW.

Cała moja drużyna miała negatywne odczucia po imprezie.

 

To gdzie się chowaliście? My siedzieliśmy w P4 przez całą rozgrywkę.

 

Negatywne... no ja bym dał imprezie 6/10... mnóstwo rzeczy było... płaskich. Z drugiej strony nie było tragicznie, było znośnie. Bywałem na gorszych imprezach.

 

Skoro jesteś taki obcykany, to napisz jakim ciężkim sprzętem się poruszałeś.

 

Starem. I bardzo mi się podobało. Tylko wiesz, akurat nie jestem miłośnikiem militariów, by chcieć wszystkim jeździć.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...