Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odrestaurowanie/renowacja kamizelki - kto się tym zajmie?


Recommended Posts

Witam,

 

Niedawno trafiła do mnie kamizelka Janysportu model zaprojektowany i szyty wyłącznie dla WR KSP. Można śmiało powiedzieć, że kamizelka to biały kruk, a na rynku cywilnym pojawia się niezwykle rzadko. Mój egzemplarz jest już niestety trochę wysłużony, ale ze względu na wartość również mocno kolekcjonerską nie chciałbym się jej pozbywać, a wręcz przeciwnie, chciałbym ją odrestaurować jeśli to dobre słowo w tym przypadku.

 

Myśle, że dla ludzi zajmujących się tym profesjonalnie takie poprawki nie będą wielkim wyzwanie. Jedyne na czym mi zależy to na PROFESJONALNEJ robocie. Tak jak wcześniej zaznaczyłem to bardzo rzadka kamizelka i chcę by była to bardzo dobra robota, dorównująca oryginałowy w kwestii kolorystyki, materiałów, jakości szycia. Sam nie orientuje się wgl. w temacie, ale Wy na pewno macie większe rozeznanie. Jest firma/ domorosły producent, który podjąłby się wykonania poprawek?

 

Chodzi dokładnie o takie rzeczy:

- wszycie nowych rzepów w miejsce starych - mocno wysłużonych

- przeszycie nowych taśm molle w niektórych miejscach, gdzie stare już mocno się powyciągały

- Wszycie nowych gum/ ściągaczy w miejsce starych mocno powyciąganych

- wszycie na ramionach nowych patek antypoślizgowych w miejsce starych lekko nadprutych.

 

Reszta konstrukcji jest nienaruszona i ma jedynie lekkie zmechacenia. Jestem świadom, że za jakość się płaci wiec rozumiem, że za 50 zł tego nie zrobię. Dlatego proszę Was o propozycje i pomysły. Chodzi dokładnie o ten model kamizelki ( real foto mojego egzemplarza wrzuce jak dorwę się do aparatu lub jak będzie wyraźna potrzeba):

 

http://s156.photobucket.com/user/Juszi/media/portal_KSP_2009_01_14_terror_piasto.jpg.html?t=1231934682

 

z8112662X.jpg

 

Szkatula_skazany_roku_5486745.jpg

Link to post
Share on other sites

Facebook-> Spearpoint. Pogadaj, może się zgodzi. Szpej szyty lepiej niż pawelca i to o wiele lepiej.

Miałeś porównanie Spearpointa i Pawelca w ręce? Ew po czym to stwierdziłeś?

 

A po za cytowanym tekstem Świętemu przedstawiłem ile jest przy tym roboty, pytanie również poszło do mnie. Szmerglu z odszyciem nowej , w sensie opłacalności masz rację. Natomiast ŚwiętemuSPAP zależy mieć oryginał, również musi liczyć się z tym że część materiałów może nie być już produkowanych i odnowienie w 100% kamizelki graniczy z cudem.

Edited by archenemy1985
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...