Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początek przygody. Pomocy!


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów . Jestem nowy na forum i chciałbym zacząć przygodę z asg. Prosiłbym o opinie o tej broni Colt M4A1 Carabine [KM4A1]. Mam do wydania około 2500zł i chciałbym wyglądać jak operator JW GROM . Proszę doradźcie gdzie kupić ubiór taktyczny. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cześć, Darku!

 

KM4A1 to replika od KWA - wyśmienity wybór, niemniej z dostępnością ciężko. Aktualnie spory wybór KWA ma ASGShop - http://asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=246

 

Zapewne za chwilę spodziewaj się nawału informacji o G&P, EA, ICS i innych firmach, niemniej warto, żebyś zapoznał się z tym tematem: http://forum.wmasg.pl/topic/151737-garsc-pytan-replika-i-akcesoria/ - napisano tam sporo dupereli, niemniej zapewne nakreśli Ci to ogólną wizję Twojej sytuacji.

 

Mając 2500zł na WSZYSTKO warto skupić się na dobieraniu sprzętu pod kątem funkcjonalności i trwałości, a nie na sileniu się na modną stylówkę ;)

Link to post
Share on other sites

A widzisz - tutaj dochodzimy do punktu, w którym musisz sprecyzować co rozumiesz przez "ubiór"?

Jeśli chodzi o mundur - w Twoim przypadku, przy ograniczonych funduszach rozglądałbym się za niedrogimi demobilami - DPM lub flecktarn. Jeśli nie przypadnie Ci to do gustu - musisz przygotować się na trochę większy wydatek i za ok 200zł powinieneś znaleźć komplet mundurowy Helikon w jednym z bardzo wielu kamuflaży.

Pamiętaj, że do rozpoczęcia zabawy będziesz potrzebował jeszcze dobrych okularów ochronnych, kulek, baterii, ładowarki do niej i odpowiednich butów. Przyda się również siatkowa maska ochronna na zęby i okolice.

Link to post
Share on other sites

Popieram powyższe - dobrze by było, jeśli podrzuciłbyś zdjęcie w jaki konkretny sposób chcesz wyglądać.

Zakładając budżet ~2500 złotych polskich możesz mieć też problem z odwzorowaniem JW 2305, gdyż oni noszą głównie drogi Multicam.

Przykładowy kosztorys:

Replika: M4 KWA -> ~1500

Bateria: LiPo 2s (7.4V) do prowadnicy -> ~60 (polecane marki - turnigy, zippo, ray itd.)

Ładowarka mikroprocesorowa -> ~150 (imax b6, turnigy accucell, i ich klony)

Ochrona oczu -> 120 (ESS ICE) - 350 (ESS Crossbow) - pośrodku są jeszcze gogle bolle jak x800, x1000, i gogle ESS serii Profile, itd.

Komplet mundurowy -> 300 - Helikon CPU góra, i dół w Camogromie (polski "multicam") ew. dodatkowo combat shirt na lato (150)

Dodatkowe magazynki x3 -> ~90 - low-capy boyi 68 kulek

Podstawowa optyka -> ~180 replika aimpoint`a Metac RD30 HD-1 (link - mam i gorąco polecam)

Rękawice -> ~90 - Mechanix FastFit® Glove - MultiCam

 

No i tym samym mamy ~2490, a brakuje kamizelki (od ~50 do naprawdę dużych kwot), ładownic (25-50), nakolanników (120), czapki/hełmu (czapka - ~30zł, hełmy różnie), butów (od ~100 są "mniej beznadziejne" modele, i innych rzeczy ułatwiających "operowanie operatorów w operacjach" jak radia, naszywki, camelbacki, plecaki.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wzór munduru, to musiałbyś zajrzeć do działów o rekonstrukcji. Ja tam widzę jedynie combat shirt w kamuflażu Multicam. Zazwyczaj jednak operatorzy z jednostek specjalnych używają ciuchów Crye Precision, Arcteryx i innych tej klasy - a to oznacza, że 2500zł powinno wystarczyć Ci akurat na komplet spodnie + combat shirt pod kamizelkę :icon_wink:

 

Widziałem ostatnio fajne i funkcjonalne, a przy tym stosunkowo niedrogie mundury w Multicamie produkcji ukraińskiej firmy P1g Tac - za komplet zapłacisz ok 500zł, mają go w pzn w Fort 19 (pogoogluj)

 

Weź też pod uwagę, że standardowy Multicam i pochodne (czyli np polski Suez i Camogrom) w naszych leśnych warunkach oferują gówniane właściwości kamuflujące w porównaniu do choćby polskiego wz93 czy choćby niemieckiego flecktarnu.

Edited by Afrati
Link to post
Share on other sites

Operator z pierwszego planu:

 

Hełm - Mich FAST ver. Multicam

Kamera - GoPro. Wersja nie do określenia.

Latarka na hełmie - Surefire HL1

Gogle - ESS Profile NVG

Latarka na broni - Surefire Millenium

Celownik - EOTech XPS. Nie da się określić konkretnej wersji.

Broń - HK416d

 

To z rzeczy które ja identyfikuję.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście biorąc pod uwagę, że szpej ze zdjęcia nie jest do taktyki zielonej :icon_smile:

 

EDIT

Operator z pierwszego planu:

 

Hełm - Mich FAST ver. Multicam

Kamera - GoPro. Wersja nie do określenia.

Latarka na hełmie - Surefire HL1

Gogle - ESS Profile NVG

Latarka na broni - Surefire Millenium

Celownik - EOTech XPS. Nie da się określić konkretnej wersji.

Broń - HK416d

 

To z rzeczy które ja identyfikuję.

I Combat shirt na massifa mi wygląda.

Edited by HeeL
Link to post
Share on other sites

Jak to jest, że jedne tematy są zamykane, a inne spokojnie wiszą i prowadzona jest dyskusja? O replice jest oficjalny temat, o Gromie też wisi podpięty..

 

 

Bo jedne tematy zawierają pytania. A inne wygłupy z pytań. Tak moim zdaniem 90% tematów z tego działu powinno po podaniu kierunku do własnych poszukiwań być zamykane, 5% kasowane za analfabetyzm, a tylko ostatnie 5% kontynuowane bo zawierają jakiekolwiek pytania merytoryczne o coś czego jeszcze nie było.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...