Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyna Big Dragon


Recommended Posts

Witam forumowiczów !

 

Mam pytanie do osób które natknęły się w jakikolwiek sposób na firmę Big Dragon, głównie chodzi mi o sprężyny. Jak jest z żywotnością sprężyn tej firmy ? Chciałbym wymienić w swojej CM.028 sprężynę lecz nie dysponuje dużą ilością pieniędzy na ten cel i znalazłem coś takiego http://www.taiwangun.com/sprezyna-150?from=listing&campaign-id=19 i tutaj właśnie moje pytanie jak jest z żywotnością sprężyn Big Dragona, czy warto ją w ogóle kupować ?

Link to post
Share on other sites

I jeszcze mama taką jedną sprawę. Od kilku dni jestem posiadaczem kałacha CM.028 z batką lipo 11v w zestawie, lecz jest lekko spuchnięta więc jej nie brałem nawet na strzelanke. Chłopaki z ekipy poratowali stocową z kałacha. Podłączyłem niby wszystko ok ja do strzelania a replika zamiast strzelać zaczęła pluć kulkami na ok 5 metrów. Przyjechałem do domu zaczepiłem lipola, zacząłem strzelać na singlu w blachę oddaloną najpierw o 25m później 35 i za każdym razem słyszałem jak kulka pyknęła i to tak dosyć mocno. Co może być przyczyną, że mój kałach nie chce chodzić na stockowej 8,4 woltowej baterii ? Czy może być coś w gb co blokuje replikę i silnik nie daje rady na niskich obrotach i dlatego potrzebuje wyższego napięcia ?

Link to post
Share on other sites

A co ma akumulator do zasięgu? Myślenia was już oduczają czy co? Swoją drogą, CM.028 i 11.1V to niefajne połączenie. Przyczyną kiepskiego zasięgu była zamarznięta gumka hop-up, zgaduję, że fabryczna. Spuchnięcie akumulatora to nic strasznego, o ile przed spuchnięciem nie dymiło nic.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj przetrzymałem replikę ze 3 godzinki w domu żeby rozmarzła w środku, później zaczepiłem batkę i strzelałem w tą blachę (25-35m). Dzisiaj wystawiłem replikę na dwór (-7°C) na około godzinę żeby zobaczyć czy to była wina mrozu czy batek. Podłączam batkę i znowu replika pluje ale słychać też, że silnik inaczej pracuje, że ma o wiele ciężej niż wczoraj. Czy może być tak, że zamarza smar w gb i stawia opór zębatkom ?

Edited by kredens123
Link to post
Share on other sites

trzymam ją cały czas na dworze bo się boje żeby nie zapaliła się. Batka LiPo 1800 mAh lecz nie pamiętam jakiej firmy, ale to nie jest wina batki bo jak replika jest świeżo co wyjęta z domu to strzela ok, a jak poleży na mrozie chwile to pluje i słychać jak się ciężko silnik chodzi.

Link to post
Share on other sites
trzymam ją cały czas na dworze bo się boje żeby nie zapaliła się.

 

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :hahaha:

 

Jest tak jak mówią koledzy wyżej. Gumka Ci twardnieje na mrozie przez co słabiej się uszczelnia, słabo kręci.

 

Po wystrzeleniu pewnej ilości kulek zacznie działać lepiej, nie zmienia to jednak faktu, że dobrze byłoby ją zmienić na silikonową.

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

Trochę bez sensu. Stockowa konfiguracja cymy jest stosunkowo żywotna. Wymiana oringa moim zdaniem jest zbędna, lepiej od razu położyć te 4 dychy na lepszy zestaw: tłok z metalową listwą+głowica i mieć spokój na długi czas, tym bardziej, że jest teraz pełno poświątecznych promocji. A jeżeli stockowa sprężyna nie jest ubita to jej wymiana też mija się z celem. No ale to już wiesz Ty sam.

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...