Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH][GAZ] Marushin M1 Garand


Recommended Posts

co za problem liczyć wystrzeloną amunicje i w momencie oddawania ostatniego strzału złapać magazynek (nie jest on jeszcze jakiś mikroskopijny by przeleżał kilka sezonow.

A co do wygladu to miodzio tylko cena ehhh trzeba wiecej zarabiac no i idealnie nadaje sie na rekonstrukcje historyczne i po zamontowaniu optyki jako snajperka.

Link to post
Share on other sites
idealnie nadaje sie na rekonstrukcje historyczne i po zamontowaniu optyki jako snajperka.

 

Rekonstrukacja ok,

a z ta optyka to bez przesady :

- ze wzgledu na ladownik (!)

- ze wzgledu na 'performance'

 

Zadalem redwolfowi pytanie dotyczace 'wydajnosci' karabinu - 260 fps'ow na gazie 134a. Na moj gust na GG powinien dac ze 350 fpsow, ale go nie rekomenduja.... ( i nie chcieli powiedziec dlaczego )

Link to post
Share on other sites

wątpie żeby był zasilany do magazynka, obstawiam zawór na dole kilka cm od spustu w stronę lufy :)

magazynki są relatywnie bardzo tanie po bo 11$ więc można ich kilka kupić a nawet kilka zgubić ;) mnie martwi to ze jest to chba mag na ok 8 kulek, i jak doceniam pęd ku odwzorowaniu oryginału to nie doceniam ze na zalecanym HFC134a ma 260fps... a na niezalecanym green gazie szacuje sie 350fps... broń z tak małym magazynkiem powinna mieć choćby przewagę zasięgu... :/

ale to tylko moje odczucia

Link to post
Share on other sites

Zapytałem ludzi z MG czy zamierzają sprowadzić tą replikę do Polski.

Ich odpowiedź- "tak, bedzie u nas w II pol wrzesnia cena (szacunkowa)ok. 2000zł"

 

Teraz pytanie, czy replika nie rozleci się od używania Green Gazu...

Link to post
Share on other sites
Raczej się nie rozleci od GG . W końcu to metal & wood  :twisted:

 

nie wiem, nie wiem , bo wyslalem pare pytan do wgc nt tego garanda i na pytanie jaki gaz do zasilania odpisali "HFC134a only" a z jakich materialow jest zbudowany zamek - "most internal parts are made by metal" ( oryginalna pisownia )

 

No ale nie ma co sie zniechecac panowie - ktos musi go kupic jako pierwszy i zlozyc relacje ;) Tylko po badaniu organoleptycznym mozna bedzie cos o nim sensownego powiedziec...

Link to post
Share on other sites

Na poprzedniej stronie Smoczy zbeształ możliwość zrobienia z Garanda snajperki.

1. Ze względu na "ładownik"= Poniższy obrazek przedstawia wersje snajperską garanda m1cm1da8ny.jpg Jak widać, luneta nie uniemożliwia bdoingowania magazynka

2. Ze względu na performace= wydaje mi się, że garand na GG powinien mieć osiągi zbliżone do innych broni z Marushina dostępnych na MG, zatem w granicach 400-450 fps. Jeżeli się myle, to trudno.

Link to post
Share on other sites

blady zwróc uwage na fakt ze luneta nie jest bezpośrednio nad garandem tylko odsunięta na bok - własnie tak żeby można było włożyć magazynek którego inaczej się nie wkłada jak od góry... - w innych snajperkach można było po prsotu włożyć naboje pojedyńczo a nie łódką, a w garandzie można włożyć albo 1 nabój, albo 8-wraz z magazynkiem - co trzeba robić od góry...

ładnie jest to zwizualizowane w grze - Vietcong - tak żebyś sobie zobaczył jak to wygląda w "praktyce" :)

Link to post
Share on other sites

8O Ja wkleiłem właśnie ten obrazek, żeby pokazać, że luneta jest zamontowana obok, żeby można magazynek wkładać swobodnie.

Przeczytałem gdzieś, że jedno załadowanie Garanda gazem starcza tylko na osiem strzałow, co niestety coraz bardziej utrudnia używanie tej broni w ASG w innej roli niż snajperka.

BTW. W W:ET też możemy postrzelać z garanda z lunetą.

Link to post
Share on other sites
Na poprzedniej stronie Smoczy zbeształ możliwość zrobienia z Garanda snajperki.

1. Ze względu na "ładownik"= Poniższy obrazek przedstawia wersje snajperską garanda    

Jak widać, luneta nie uniemożliwia bdoingowania magazynka

 

Nie zbesztalem - moim zdaniem zabawa w instalacje bocznego monazu jest klopotliwa i z zasady nie trafna. Ale zgaduje, ze Marushin wypusci montaz do Garanda ( niech zgadne jeszcze raz - 75USD ? ( do ich Mausera kosztuje teraz 45USD ))

 

BTW - w Polsce pod koniec lat 30-tych testowano zastosowania snajperskie Mausera pod katem wprowadzenia tego typu uzbrojenia na poziom bodajże druzyny . Testy dotyczyly zarowno systemow montazu i kilku optyk. Jezeli chodzi o montaz to byly dwie opcje ( tez ze wzgledu na ladownik ) gorny, niestety wysoki i boczny. Oba rozwiazania padly w ogniu krytyki w trakcie prob poligonowych. A podsumowujac calosc tego programu - Polskie Wojsko mialo byc wyposazone w karabiny snajperskie na szersza skale dopiero po wprowadzeniu do uzbrojenia karabinu samopowtarzalnego. Co jak widomo nie nastapilo niestety przed wybuchem WWII.

 

2. Ze względu na performace= wydaje mi się, że garand na GG powinien mieć osiągi zbliżone do innych broni z Marushina dostępnych na MG, zatem w granicach 400-450 fps. Jeżeli się myle, to trudno.

zwaz tylko ze to jest BB a nie ze stalym zamkiem tak jak w innych typach wyprodukowanych prze Marushina. Tak jak pisalem poprzednio - dwa razy sie pytalem sklepow w HK i dwa razy dostalem ta sama odpowiedz - tj ze tylko gaz134a. Jesli w "zyciu" okaze sie ze mozna stosowac GG bez szkody dla broni to ten Garand bylby wart blizszej znajomosci.

 

Trzeba czekac na pierwsze recenzje, a najlepiej na pierwsze egzemplarze w Polsce, by zweryfikowac wiekszosc watpliwosci. I szczerze mowiac, cieszylbym sie bardzo, gdybym mogl rozwiac moje obawy.

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Właśnie przeczytałem recenzje napisaną przez jednego z forumowiczów ArniesAirsoft. Suche fakty=

1. Magazynek nie robi głośnego "Bdoing", bo jest z plastiku :(

2. Po 500 strzałach spręzyna w magu, która odpowiada za wyrzucenie maga, zepsuła się. Nadal jednak można wydostać magazynek poprzez zwolnienie go przyciskiem znajdującym się obok gniazda magazynka.

3. Początkowo trudny proces przeładowywania jest jednak do wyuczenia i z czasem nie sprawia tylu kłopotów

4. Replika jest bardzo celna, na gazie HFC miała zadowalająca moc

5. Po 300 strzałach śrubki się poluzowały i wymagały dokręcenia.

6. Pełną moc blowback'a osiągnięto dopiero po 100 strzałach (mechanizm musiał się dotrzeć)

7. Jedno napełnienie gazem starcza na 3-4 magazynki

A my nadal czekamy na sporwadzenie guna do Polski...

Link to post
Share on other sites

No to czytalismy te same posty na arnim z ocena Garanda :)

Gosc fajnie i dosc rzetelnie (tak mi sie wydaje ) pisze.

Szkoda ze nie ma chrono by podac jak jest predkosc wylotowa kulki

 

Natomiast inny gostek, ktory chrono ma, podaje ze osiagal od 300 do 410 fpsow. Z jednej strony sie ciesze, ze nie jest to jednak te dwiescie -kilkadziesiat, ktore podawal producent, z drugiej troche zastanawia taki rozrzut predkosci kulki.

 

....

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...