Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Jako, że to mój pierwszy post na forum to chcę się przywitać ze wszystkimi :icon_wink: Przez pewien czas przeglądałem forum ale dopiero teraz dorobiłem się swojego konta :P

Ale do rzeczy. Ostatnio kupiłem od znajomego glocka 18C, który miał być uszkodzony. Pytanie tylko w czym tkwi problem?

1. Zamek nie zawsze wraca do pierwotnej pozycji i trzeba go lekko dopchnąć, żeby można było na nowo wcisnąć spust.

2. Czasem (nie zawsze) po naciśnięciu spustu słychać jak ucieka gaz i przestaje dopiero po odciągnięciu zamka.

3. Spust po strzale często blokuje się jako wciśnięty. Problem ten występuje głównie przy "suchym" strzale bez maga (z magiem efekt jak wyżej).

4. Żeby zmienić położenie selektora, to muszę lekko odciągnąć zamek do tyłu.

5. Czasem zamek nie ma siły do końca się cofnąć

Mam to coś do grzebania także proszę o jakieś porady co może być nie tak, bo klamka przypadła mi do gustu i nie chciałbym z niej rezygnować :icon_wink: Używam gazu "Smart Gas". Mimo wszystko myślę, że to problemy repliki a nie gazu. Proszę o wszelką możliwą pomoc :icon_wink:

Edited by moron123
Link to post
Share on other sites

Czyszczenie przede wszystkim. Przy czyszczeniu obejrzysz sobie części, czasem wystarczy trochę poobserwować pracę mechanizmów i pomyśleć jak to działa, żeby wykminić co jest nie tak.

Co do punktu czwartego, to jeśli jest to KSC/KWA, to coś mi się kojarzy że to może być po prostu tak zaprojektowane.

Link to post
Share on other sites

Nie widzę nigdzie brudu, piasku etc. Czy do smarowania nada się liten łt-43? Które elementy powinny być nasmarowane, a przy których powinno się unikać smarowania?(rzecz jasna pomijamy tu lufę wew. i gumkę HU;) ) Jeśli już pojawiły się takie pytania to przepraszam, ale jeszcze nie ogarniam forum.

Doczytałem, że w tym glocku rzeczywiście jest jak mówisz co do selektora oraz sprawa spustu również jest niby normalna :icon_wink:

 

Po ściągnięciu zamka widzę ślady zużycia w 2 miejscach.

... (nie jest to duży ubytek i chyba nie powinien mieć wpływu)

... (zdarta farba i minimalna, praktycznie niezauważalna warstwa metalu, oraz gumka jakby trochę poprzecierana miejscami.)

 

Więcej elementów zużytych nie potrafię dostrzec.

Edited by moron123
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ja używam smaru silikon+telfon i oliwę do maszyn na głowicę tłoka.

W każdym razie - klamkę rozłożyć na części pierwsze, wyczyścić dokładnie, złożyć choćby na sucho i zobaczyć czy będzie działać. Więcej przez neta nie pomogę, zwłaszcza że w tym glocku nie grzebałem.

Link to post
Share on other sites

Dobra, kupiłem silikon w sprayu i psiknąłem wszędzie gdzie miałem możliwość i występuje jakiś ruch. Wszystko ładnie śmiga, ale probleemem pozostaje:

1. Zamek nie zawsze powraca do w pełni pierwotnej pozycji przez co przed oddaniem strzału należy go dopchnąć

2. Czasem zamek nie cofał się w całości i wtedy uciekał gaz. Syfon?

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie obu problemów to będę wdzięczny, bo dopychanie palcem zamka nie jest zbyt ciekawe :P Może jakoś sprężynę dosztukować mocniejszą?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

dobra rozkręciłem całość i złożyłem. Jedyna część jaka wydaje się być zużyta trochę bardziej to ta ze zdjęcia. O co ona uderza? Może to mieć jakiś wpływ? W tej chwili działanie niby jest nieco lepsze, ale nadal nie za bardzo na początku chce zbić zawór, a i jakoś sporo gazu mi zjada, bo wystarczy na kilka strzałów.

http://zapodaj.net/d15a7db217e9e.jpg.html

http://zapodaj.net/88da27d663ab2.jpg.html

 

 

Oraz mam pytanie czy tą głowicę założyłem dobrą stroną, bo nie mogłem znaleźć zdjęcia do porównania.

http://zapodaj.net/327ee2f77705a.jpg.html

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dupa a nie smarowanie, czyszczenie - zdrowa replika będzie działała tak samo czy to na sucho czy przesmarowana, tylko zużycie czesci inne i moc blowbacka nieodczuwalnie słabsza na sucho, jak czytam takie pierdoły "przesmaruj, wyczyść' niemal w każdym temacie to mnie __ strzela :icon_smile: może tam być nawet nasrane- a i tak po czasie pracujące częsci zrobią sobie miejsce przesuwając gówno czy tam brud na bok . Niestety smar nic nie naprawi ani nie pomoże w tym problemie, winny jest "sear" cześc która przytrzymuje napięty młotek, jest ona zrobiona ze znalu przez co pod naporem spręzyny kurka się odgieła ku kurze przez co młotek ma mniejsze pole na rozpęd by z pełną siłą uderzyć w zawór, następnie kiedy zamek się cofa młotek trze o cylinder, bo młotek nie jest dostatecznie napięty (bardziej schowany) przez wwyrobiony właśnie sear (zobaczcie na zdjęciu wyżej jak wytarło cylinder) ile siły musiało w to pójść.

naprawa jest bez sensu bo po 2000 strzałach nowa część (ciężko dostępna) znowu się zużyje przez gówniany materiał, A jak wiadomo wzmacnianych stalowych częsci do KWA nie ma.

 

"Stosowanie wulgarnego słownictwa jest zabronione, niezależnie od formy - również ze wszelkimi rodzajami "autocenzury""

Mnie coś strzela jak widzę tak niechlujnie napisane posty.

/Otto

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Moron123- ten sear to ja sobie sam dorobiłem ze stali, ale co z tego jak po 200 strzałach stalowy sear wytarł mi się młotek w miejscu gdzie się zaczepia o sear. jego już nie dałem rady dorobić, za bardzo skomplikowane, i tak się napociłem z zaczepem (searem).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...