Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

problem z M4 PJ - brak mocy w silniku


Recommended Posts

Witam mam Emke PJ. Kupiłem ją używaną i nie działał w niej tryb single fire. Później przy rozbieraniu jej urwał mi się kabel od batki. Miałem akurat trochę kabli do głośników więc ich użyłem. I teraz problem - na początku wszystko działało, a teraz kabel strasznie się zaczął grzać a sam silnik jakby nie miał wystarczająco mocy by ruszyć. Słychać tylko lekkie brzękniecie silnika. Na strzelance działała chwilę z moją batką a z żadnym Lipo 11.1 ani 7.4 kolegi nie chciała (mam Nimha 9.6).

Link to post
Share on other sites

1.Jaka batka?

2.Miałem podobnie.Silnik nie chodził jak na sprężynie i był tak jakby wkręcony do gb.Wyjmij silnik i włóż jeszcze raz.Możliwa jest też blokada zębatek jak kolega pisze.Może te kable są złe.Daj to komus i niech sprawdzi.Czasem warto kupować używki a czasem nie.Mi się akurat dobrze trafiło :icon_razz: Nie martw się, wszystko się naprawi :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Witam.Wczoraj przerabiałem ten temat... Kolego problem tkwi w kostce stykowej w gb. Musiały ci zaśniedzieć styki lub się poprostu zabrudzić co powoduje iż za mały prąd płynie do silnika ,który ten nie ma siły uciągnąć sprężyny. Trzeba wyczyścić styki i aby uniknąć problemu w przyszłości założyć mosfet.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mialem podobny problem i szczerze powiedziawszy po jakims czasie rozwiazal sie sam. Może byc kilka przyczyn

1 sprawdz czy kable sa dobrze podloczone, napisał to kolega.podst wyzej

2 podkladkowanie, moze byc zle, na yt sa poradniki jak dobrze wypodkladkowac

3 bateria, w mojej emce na nimh 7,4 albo 8,4 czasami dzialal czasami nie. Na lipo 11,1 dziala zawsze

4 mimo ze sprawdzales moze gdzies sie zacina w gb. W jakim polozeniu blokuje sie sprężyna?

 

U mnie w karabinku złożyłem za piątym razem jeszcze raz, obczyscilem przewody a potem dolozylem nowa batke i zaczelo dzialac w koncu.

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...