Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozwolenie na broń palną sportową


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na 2. nie pójdą. Tam nie pracują idioci i wiedzą, że większość się odwoła na zasadzie : "w takim razie proszę mi pokazać prawidłowy formularz".

Ew. mogą odrzucać jak zdążą wydać rozporządzenie z nowym drukiem w ciągu jakichś 30 dni od 29.11.2015 (jak weszło w życie to "unieważniające"), Bo jak się ludziom przeterminują badania (30 dni) to będzie piękny pozew zbiorowy do Skarbu Państwa na te 400 PLN i to na 100% wygrany (student 1 roku prawa z Wyższej Uczelni Gotowania na Gazie z Pierdowic Zdroju by to wygrał). Jak nie w Polsce to w Strasbourgu. To jest zaniedbanie urzędnicze - takie typowe że aż w dupie strzyka. Gorzej, że sobie te odszkodowania z własnej kieszeni wypłacimy w postaci podatków (pan, pani, społeczeństwo).

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Też nie liczę na taki strzał w stopę ani ekipy, która ustąpiła = pożywka dla rządzących, że nie potrafią nic zrobić, tak samo jak i dla KGP, że nie monitowała w tej sprawie oraz dla ekipy rządzącej, która nie da sobie tego na garba zrzucić, a winnych temu sobie znajdą...

Liczyć należy tylko na to, że ktoś podejdzie do tego w odpowiednio rzetelny sposób, ale jak poczytałeś podlinkowany temat to sam już wiesz, że nie do końca jest tak jak powinno...

Link to post
Share on other sites

Tak, ale to że niektóre WPA odrzucają wnioski (albo nie przyjmują) to tylko świadczy o tym, że chcą mieć dupochron :). A ty się człowieku jak chcesz odwołuj :)

To takie typowe biurewskie zachowanie. Najlepiej nic nie robić bo można zrobić błąd. A tak można kawkę wypić, na fejsiku pogadać z psiapsiułą i pasjansa w łyndołsie postawić. Co im będzie jakiś petent dupę zawracał.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Koniec moich katuszy! :icon_smile:

Wczoraj przyszedł papier. Złożyłem na 4 sztuki: 1 bz, 2 cz, 1 gł. i tyle dostałem. Czas na zakupy :icon_smile:

W sumie zajęło im to 36 dni (6 z górką powyżej ustawowych) ale zważywszy na okres świąteczno - noworoczny to chyba nie było źle.

Jakby ktoś potrzebował informacji od "świeżaka" - służę pomocą i doświadczeniem :icon_smile:

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Daj spokój z kolekcjonerskim (jeśli tylko). Egzamin prowadzi policja i podobno jest nie do zdania (oblewa jakieś 90%). Lepiej wyrób papiery na sportową i złóż wniosek na obie (wtedy jesteś zwolniony z egzaminu).

 

A co do kupienia to mam dylemat natury...hmm.... organizacyjno-rynkowej. Umówiłem się z kumplem z klubu (razem zdawaliśmy i prawie razem dostaliśmy pozwolenia), że kupujemy sobie po 9-tce oraz on-strzelbę, a ja-karabin (oczywiście "centralny" :icon_smile:). Pierwotnie padł wybór na AKM-a (zresztą oczywisty ze względu na koszty), ale okazało się, że w całej Polsce jest dramat (naprawdę dramat) z amunicją 7,62x39 (z różnych powodów - temat na osobny artykuł). OK, pomyślałem - dołożę i kupię AR-a (15, do 10-ki amunicja to już hilton :icon_smile:) chociaż cena amunicji to tak 2 x AK, ale sprzedawca mnie naprostował, że rem.223 też jest praktycznie nie do dostania w Polsce (też temat na artykuł). Ponadto się okazało, że niby AK są, ale niekoniecznie są to AKMy tylko jakieś AKGN, AKMŁ i inne gówna. Niby strzelają, ale to nie to. A ja chciałbym w przyszłości "coś" polepszyć i wymienić i nie chcę się pieprzyć z pilnikiem i dremelem. Podejrzenie jest takie, że dzięki temu, że jest embargo w USA na "ruskie" AK i "fajny" dla eksporterów kurs USD/PLN więc cała produkcja "koszernych" AKM-ów leci do wuja Sama. Generalnie jestem w czarnej dupie bo sezon się zbliża, a ja chyba nie będę nawet miał z czego potrenować (i czym - amo).

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Amunicja jest tylko trzeba poszukać - może nie w dużych ilościach, ale się trafia. Zupełnie inną sprawą jest tutaj cena tej amunicji bo potrafi kosztował 0,90 zł lub więcej (ostatnio koledzy 5,56 mm kupowali po 1,10 zł).

 

AKGN to frezowany AK z zaworem na przewodzie gazowym - ciekawe rozwiązanie, polska produkcja, możliwość zamocowania na kolnie fabrycznego gumowego amortyzatora.

Jeżeli będziesz chciał montować jakieś prowadnice kolby itp. to szukasz wersji do AK (AK47), a nie do AKM ze względu na dolne "wąsy" do montażu kolby, które AK i AKGN posiadają.

 

AKMŁ to to nic innego jak AKM z boczną szyną do montażu celownika - w tym jest cała różnica od AKM.

AKMŁ był standardowo wyposażony w celownik noktowizyjny NSP-3 albo NSPU (nie pamiętam, który dokładnie) oraz dodatkowo posiadał szczelinowy tłumik płomienia podobny do tego z PKMN i SWD, a nawet przeznaczony był do niego uchwyt przedni z dwójnogiem z tego co pamięam - musiałbym sprawdzić instrukcję.

Link to post
Share on other sites

Amunicje 7,62 bralismy we wrocławskim Colcie. 25 konserw. 2 tygodnie temu :icon_smile:.

Cena 75gr sztuka.

Polska. Mesko. 96 rok produkcji.

Jak ktoś dużo strzela to warto przy takich okazjach robić zapasy.

Wziąłem 3 konserwy.

Może na ten rok wystarczy.

Edited by Punisher
Link to post
Share on other sites

Legenda nie legenda - proponuję nie rozczulać się nad tematem konserw na forum.

 

Ciekawe, ale nad tematem wyrobienia pozwolenia "bo imigranci" to jakoś nie miałeś problemu rozczulania się na forum.

Nie tyle co legenda co w końcu się zabrali za to bo zbyt dużo osób zaczęło o tym dyskutować na innym forum.

 

Tak z ciekawości. Jeśli ktoś posiada Ak, to ile sztuk amunicji "na raz" może kupić?

 

Tyle na ile portfel pozwoli.

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości. Jeśli ktoś posiada Ak, to ile sztuk amunicji "na raz" może kupić?

Na ile cię stać i ile ci się zmieści do szafy. 1000, 5000, 10 000, 20 000 kulek... nie ma górnej granicy.

 

Ciekawe, ale nad tematem wyrobienia pozwolenia "bo imigranci" to jakoś nie miałeś problemu rozczulania się na forum.

Istnieje pewna korelacja pomiędzy polityką imigracyjną zachodnich sąsiadów, a wzrostem zainteresowania posiadaniem broni palnej ;)

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Istnieje pewna korelacja pomiędzy polityką imigracyjną zachodnich sąsiadów, a wzrostem zainteresowania posiadaniem broni palnej :icon_wink:

 

Noi z tym nie da się nie zgodzić. Ludzie widzą co się dzieje u sąsiadów ale nie tylko tam (np zamachy we Francji)... boją się o siebie i swoje rodziny, więc interesują się tematem posiadania broni.

Zważając na to ze posiadanie broni do ochrony osobistej jest utrudnione i praktycznie nie możliwe do uzyskania przez uznaniowość policji ludzie sięgają po alternatywy jakim jest broń sportowa.

Link to post
Share on other sites

Broń do celów sportowych jesto do uprawiania strzelectwa sportowego i nie można tego wiązać ze sobą.

Broń to broń, cele sportowe to tylko nazwa pozwolenia i wpis w książeczce przy rejestracji broni. Czym się różni sportowy P99 od P99 używanego do obrony osobistej i kolekcjonerskiego P99? Niczym, to dalej ten sam P99, którego w krytycznej sytuacji można użyć do odparcia ataku zgodnie z przepisami o obronie koniecznej.

Nie powiesz mi, że nie można się bronić bronią "sportową" :icon_smile:

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Bronić można się wszystkim co jest dostępne - warunkiem jest tutaj silne wzburzenie/stres i strach o własne życie i/lub zdrowie.

Tylko teraz pytanie czy jako przebadany posiadacz broni palnej powinieneś ulegać stresowi?

 

Sprawa dyskusyjna.

 

Granice obrony koniecznej niestety nadal istnieją i choć bywają pomijane właśnie przez zapis o obawie o własne życie to nadal istnieją, a prokurator i sąd będą kalkulowali na spokojnie, na zimno i dojdą do wniosków jakich dojdą.

 

Istotą tutaj nie jest broń sama w sobie, ale cel wydania pozwolenia na broń i nie łącz celu sportowego z celem ochrony osobistej.

Pamiętasz jak funkcjonowało poprzednie rozporządzenie w sprawie przechowywania, ewidencjonowania... broni?

Link to post
Share on other sites

Amunicje 7,62 bralismy we wrocławskim Colcie. 25 konserw. 2 tygodnie temu :icon_smile:.

Cena 75gr sztuka.

Byłem w colcie w środę - pan powiedział, że właśnie prawdopodobnie były to ostatnie konserwy - w ogóle. I to w ogóle w całej Polsce.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...