Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 1000 zł


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Kiedyś już miałem styczność z ASG, ale to wszystko to były pistolety maszynowe tylko i wyłącznie na bliskie odległości teraz udało się coś uzbierać pieniędzy na Hobby dlatego też zgłaszam się tutaj, aby dowiedzieć się co sądzicie o dostrzeżonych przeze mnie replikach.

Zamierzam kupić coś z tego, ewentualnie proszę podawać swoje propozycje może coś ciekawego mnie ominęło.

1. CM.040I

2. CM008

3. ASG - Steyr AUG A2 - Sportline

4. ASG - Steyr AUG A3 - Sportline

 

Myślałem nad wyżej podanymi replikami do lasu i jako replika do CQB - G5 GALAXY.

 

Mundur mam już jakiś upatrzony, chociaż jeśli macie jakieś dobre i dość tanie propozycja na pewno nie pogardzę.

 

Czekam na wasze propozycje, Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Do 1000zł można kupić znacznie lepsze repliki.

Z emek dostaniesz EA a nawet KWA CQR, które nadaje się i do lasu i do CQB ze względu na 350fps.

Na początek to będzie w sam raz.

Augi bym odpuścił. Co się tyczy AK, to w sumie z wyborem ciężko, bo masz cymę lub odpowiednik boyi, które są w podobnych pieniądzach, a potem długo nic aż są LCT za 1500zł.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze myślałem nad JG1338. Panowie w sumie nie dopisałem/ zapomniałem, ale jeszcze liczyłem te repliki z dokupieniem baterii i ładowarki jak i paru gadżetów jak - gumka HU, magazynku.

 

Relativy podałeś bardzo ciekawą replikę lecz nie przepadam za emkami, być może to przemyślę i zakupie lecz póki co ciągnie mnie bardzie do jakiegoś AK lub rzadko spotykaną jak Auga o którym tutaj wspomniałem.

 

LeszekPL Bardzo fajna replika lecz niestety wyjdę ponad budżet, bo z tego co tam widzę nie ma z zestawie żadnej baterii jak i ładowarki, a to oznaczało by kolejne 30 dni czekania na replikę nie wiem czy się opłaca.

 

A co myślicie o tych replikach co podałem? Mam na myśli repliki z pierwszego postu jak i JG1338

Edited by Twist000
Link to post
Share on other sites

AK: Polecam wysokie serie Cymy np. cm.048m. Imho gearbox cymy to gwarancja, że replika nigdy nie zawiedzie. Niektórzy polecają serie AK BOYIz końcówką SW (stal, i drewno), z uwagi na wykonanie większej ilości elementów ze stali, ale nadmienię tylko że swoją cymkę (mp5 serii cm.049, patrz niżej) maltretuję już bardzo długo niejednokrotnie lądując na niej, i nic się jej jeszcze nie stało :icon_smile:

 

G36: Tu wchodzi w grę G36 Ares`a (tańsze modele), oraz G36 Cymy w wersji o oznaczeniu CM.003.

Obie repliki są świetnie wykonane (cyma wygląda nieco lepiej), choć ARES jest nieco bardziej funkcjonalny (szybka zmiana sprężyny, EBB), ale i droższy. Możesz też pomyśleć o G36 JG w wersjach ze składaną na bok kolbą, ale to replika niższej klasy niż powyższe.

 

P90: Generalnie to z petkami jest ciężko na polskim rynku. Dostępne są głównie P90 JG, CA, G&G, KA, i TM (jako repliki używane), ale generalnie jest to drogi interes. P90 JG nigdy nie miałem w ręce ale generalnie z opisów wygląda na nie najgorszą replikę, P90 CA to chłam jak i większość replik CA, G&G, i King Arms robi typowe P90 I klasy, a TM to wręcz legenda, ale z używkami nigdy nie wiadomo, zaś zasięg, i moc stockowych TM jest generalnie niewystarczający do walk w lesie.

 

UMP: UMP robi bodajże ARES, i G&G ale poza faktem ich istnienia nic mi na ich temat nie wiadomo. Magazynki nie pasują do standardowych ładownic dla PM (za duże)

 

MP5: Gorąco polecam serię CM.049 Cymy, która IMHO będąc repliką "II klasy" zostawia w tyle większość replik I klasy pod względem niezawodności, celności. Wykonanie pozostawia nieco do życzenia - wersje J, i SD mają słabe tylne ucho zawieszenia, a body wykonane jest ze stopu Cynku, i Glinu, czyli popularnego ZnAl-u który ponoć łamie się od patrzenia na niego, ale jakoś nie zauważyłem tego w mojej CM.049J przez prawie dwa lata maltretowania, przewracania się na replikę, obijania się o ściany itp. itd.

 

Famas: W zasadzie produkowany tylko przez TM, i Cymę, i Cybergun (cyma + oznaczenia). TM jest dostępny w specshopie, ale za 1050zł bez baterii, i ładowarki. Czasem pojawiają się też używane repliki na komisie. Po famasie cymy spodziewałbym się raczej dobrej jakości, jak to w przypadku większości replik cymy, ale to tylko gdybanie, bo nigdy nie widziałem jeszcze nikogo biegającego z famasem w polu :icon_smile: Istotne tu jest to, że Famas jest jedyną repliką używającą gearboxa w wersji 1, co przy małej popularności tej replik może stanowić problem.

 

AUG: Produkowany przez JG, ASGDK (JG + oznaczenia palnej wersji), APS, GFC (bodajże również rebrand JG). Generalnie większość AUG-ów na rynku to JG, i jest to solidna replika, z niemalże standardowym gearboxem v.3. Ma ona jednak wadę konstrukcyjną, a mianowicie przy większym tuningu gearbox potrafi zniszczyć mocowania tylnej klapki utrzymującej go we właściwym miejscu.

 

W kwestii popularności idzie to +/- tak: AK-G36, MP5, AUG, P90, UMP, Famas

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

G36: Tu wchodzi w grę G36 Ares`a (tańsze modele), oraz G36 Cymy w wersji o oznaczeniu CM.003.

Obie repliki są świetnie wykonane (cyma wygląda nieco lepiej), choć ARES jest nieco bardziej funkcjonalny (szybka zmiana sprężyny, EBB), ale i droższy. Możesz też pomyśleć o G36 JG w wersjach ze składaną na bok kolbą, ale to replika niższej klasy niż powyższe.

 

W tej chwili cm.003 jest nie opłacalna, poza tym ma gorszy blok gazowy - gorzej zbudowany. Cymka jest plamiasta, Ares ma jednolitą powierzchnię (kwestia gustu).

 

Warto też rozważyć G-001 Boyi - to kopia Aresa. Tańsza, ale nie wiele gorsza. Po zakupie wystarczy zrobić kilka rzeczy:

-podkładkowanie

-wymiana gumki hop-up (jest od tego temat)

-teflon fix

Link to post
Share on other sites

P90: Generalnie to z petkami jest ciężko na polskim rynku. Dostępne są głównie P90 JG, CA, G&G, KA, i TM (jako repliki używane), ale generalnie jest to drogi interes. P90 JG nigdy nie miałem w ręce ale generalnie z opisów wygląda na nie najgorszą replikę, P90 CA to chłam jak i większość replik CA, G&G, i King Arms robi typowe P90 I klasy, a TM to wręcz legenda, ale z używkami nigdy nie wiadomo, zaś zasięg, i moc stockowych TM jest generalnie niewystarczający do walk w lesie.

 

Tomek, a miałeś w ręku P90 od CA? Że TM miałeś to wiem, bo kupiłeś ode mnie :icon_razz2:

TM, jest legendą i to nie bez powodu - tu się zgadzam. A, że moc jest niska - na początek tym lepiej, a późniejszy tuning P90 jest bajecznie prosty i skuteczny.

 

Ale, że CA to chłam? Nic bardziej mylnego. Osobiście oprócz TM'ki, posiadam CA - wersję sportline. Te repliki były ostro krytykowane przez posiadaczy ACM/JG/GFC/Echo1 i innych chłamów, którzy nawet nie mieli CA w rękach. Krytyka rzecz oczywista niesłuszna. Moim zdaniem nawet wersja SL odstaje od Tm niewiele - rzecz tyczy się głównie tego, żeby replikę rozłożyć i porządnie złożyć. Wersja proline to już klasa. Swoje CA mam zrobione obecnie na 465 fps i ta replika działa po prostu cudownie. Zewnętrznie CA jest milion razy lepiej wykonane niż reszta chińczyków. I np nie pękają uszka mocujące gb w body tak jak ma to miejsce w KA.

 

Generalnie miałem w rękach(jako własne bądź na serwisie) naprawdę dużo P90tek, więc wiem o czym mówię.

 

Do autora watku: jeśli lubisz P90 (a wierz mi, że to są doskonałe repliki - TM'kę mam już 7 lat i nadal świetnie chodzi), rozważ nowe CA z gunfire właśnie. Jest wersja proline i sportline - obie mają szybką wymianę sprężyny. Sam zamówiłem dziś wersję proline. Szybka wymiana springa w P90 to super bajer, bo te repliki już nawet bez tego były mega proste i intuicyjne w składaniu.

 

Co do używek P90. Moi znajomi mają taką zasadę, że jak ktoś szuka P90 najpierw uderza do mnie. Jestem totalnym fanem tych giwer, przechodzi ich prze moje ręce dość dużo i często mam ciekawe kąski w ofercie. A, że nie puszcam bubli, to chyba Tomek P-Ń może potwierdzić. Wiem, że takie reklamy są niewskazane - jak mod chce niech wywali ten akapit.

 

Zostawi. Mod też człowiek, też maniak P90 :icon_lol: Buniek

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites

Przez moje ręce przeszły dwie sztuki CA SL , jedno mam nadal, drugie sprzedane już. jak się to poskładało tak jak trzeba to nic się nie psuje.

Pro-line'ów jeszcze w rękach nie miałem ale z zagranicznych forów wiem, że były świetne. Niedługo sam się przekonam na przykładzie tej nowej serii z szybkąwymianą sprężyny.

 

A, że Ci padł popychacz w TM - nawet w najlepszych replikach zdarza się, że coś padnie - możesz o sobie myśleć, że jesteś wybrańcem, skoro Cię to spotkało :D

 

Jeszcze co do reszty chińskich P90 - nie są wcale tragiczne, bebechy mają teoretycznie nawet najmocniejsze, ale ja w tej cenie wolę CA SL. Ale i tak są dużo lepsze według mnie niż inne polecane chińskie giwery, jak np. g36jg.

 

P.S. Trza było nie kupować FTK Guardera - to zdecydowanie przerost formy nad treścią. Za połowę tej ceny złożysz tuning podobnej jakości.

Link to post
Share on other sites

Gdybym miał 1k na replikę to kupiłbym:

 

G36C http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=5352&name=ARES_-_G36C_-_AR-006

bateria http://deltashop.pl/pl/li-pol-2s-74v-/619-turnigy-nano-tech-1200mah-2s-1525c.html plus jakaś ładowarka mieszcząca się w cenie (ale to niech się wypowiedzą inni bo mam tu małe doświadczenie pod tym względem żeby zmieścić się w 1k)

 

i może pokusiłbym się na jakieś bardziej stabilne w fps'a sprężyny ale to dopiero po przestrzelaniu repliki

Link to post
Share on other sites

Z trzech pierwszych korzystałem i polecić mogę. Specshop mnie nie zawiódł, Taiwan raz pomylił towar (kulasy 0,2 zamiast 0,23 czy 0,23 zamiast 0,25), ale po jednym telefonie wszystko się wyjaśniło - dostałem rabacik w wysokości różnicy w cenie. Z GF też raz miałem problem - długo wysyłali mi jedną paczkę kulek. Ogólnie te trzy sklepy są polecane. Czasem zdarzają się jakieś zgrzyty, ale w wała nie robią.

Z BlackSworda nie korzystałem.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Super dzięki za odpowiedzi z racji sesji nie miałem czasu na nadrabianie tematu, a teraz w oko wpadł mi jeszcze jeden model dość ciekawy lecz też dość drogi lecz udało mi się zdobyć parę groszy jeszcze do zakupu repliki.

Mówię tutaj o modelach:

JG0450A - AU-3G [JG]

0447A AU-4G [JG]

KU905 FULL RAIL MODEL [APS]

Teraz pytanie do osób które widziały którąś z tych replik polecacie?

Jeśli kupił bym pierwszy model wpadł by tam tylko akumulator lipo i gumka HU.

Do modelu 2 i 3 pewnie jeszcze coś więcej ponieważ tam pieniądze pozwalają na większe pole manewru.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...