Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jedno pytanie, od nowego użytkownika.


Recommended Posts

Rozumiem. z drugiej strony wydaję mi się że str-13 jest lepszy wyborem do lasu. W dodatku jest w przecenie za 334 zł na GunFire.pl.

Ale z tego co mi tutaj piszecie to chyba G.5 Galaxy będzie lepsze :) Póki jest przecena, srt-13 kosztuję tyle samo co g.5 Osobiście z tego co czytam srt-13 jest lepszym wyborem póki trwa promocja :) Co myślicie?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozumiem. z drugiej strony wydaję mi się że str-13 jest lepszy wyborem do lasu.

 

Nie przekładajcie warunków i sposobów działania broni palnej na airosftowe odpowiedniki. To prawda, że palna MP5 czy inne pistolety są głownie wykorzystywane w walce w taktyce czarnej bo do zielonej gorzej się nadają niż karabinki szturmowe czy karabiny.

ALE!

Ale w airsofcie można mieć MP5 robiące za karabin wsparcia czy nawet karabin wyborowy i odwrotnie - można zrobić M249, który (poza ciężarem) będzie idealny do airsoftowego CQB. To jest możliwe - potrzeba tylko kasy lub umiejętności.

Stockowe MP5 Cymy nie ustępuje w osiągach wszelkim Kałaszom czy M16. W airsofcie* długość lufy (w przeciwieństwie do palnych broni) ma znaczenie dalekorzędne. Jeżeli replika będzie miała przyzwoitą ilość fpsów (wbrew pozorom 350-400 wystarczy), a przy tym dobry hopek, przyzwoitą lufę i szczelność układu to bez problemu poniesie kulki na te 40 metrów - czyli zasięg wystarczający do lasu. I śmiem twierdzić, a bardzo wątpie bym się mylił, że MP5 Cymy do lasu będzie dobre.

* wyjątek mogą stanowić gaziaki, ale nie o nich tu mowa.

Edytuj: w wyżej cytowanym poście mowa była o MP5 Cymy, ale MP5 Galaxy też to się tyczy.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Oglądałem troche testów srt-13 i naprawdę nie jest żle. Przy 400 FPS w lesie będzie można naprawdę ciekawie się postrzelać :) Galaxy jest droższy, ale pewniejszy. Większośc osób tutaj wybrało by Galaxy, ale ja chyba pozostanę przy srt-13 od BlackSowrd.pl

Link to post
Share on other sites

Ta, a później nie wsadzi tam żadnej baterii...

 

Jak się jest leniem, to nic się nie da. Wystarczy wykorzystać google, a znajdziesz odpowiedź jaką baterię tam wsadzić. Do tego, wcale nie jest się ograniczonym do 1 typu, czy modelu baterii. Ale, że jesteś ignorantem, to nic na to nie poradzę.

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

Okulary i maskę siatkową na dolną część twarzy będę zamiawiał. Co do butów nad kostkę.... Po co buty nad kostkę? Mundury kupie na sam koniec. Tak jak powiedziałem. Póki co będę się strzelał ze znajomymi i nie widzę po trzeby aby od razu kupywać mundur. Rękawiczki raczej jakieś kupię, z drugiej strony po co mi rękawiczki?

Link to post
Share on other sites

Idąc tym tokiem myślenia. "Po co mi okulary/gogle?". Jesteś jeszcze młody,niezdarny i głupi. Wybacz, ale taka jest prawda. A ten sport nie nagradza za pomyłki i łatwo o kontuzje czy wypadki. Po co buty nad kostkę? Moja pierwsza strzelanka 5 lat temu. Kumpel myślał tak samo jak ty. Szczęśliwie skończyło się na lekkim zwichnięciu, a nie skręceniu kostki. Pierwsze co zrobił jak wrócił do domu, to szukał butów. Na następnym spotkaniu śmigał już w desantach. Odkąd śmigam w dobrych/konkretnych butach nic mi się nie stało. Żeby policzyć sytuacje, gdzie potykałem się/wpadałem w dziury/źle stawałem podczas biegu, to palców by mi zabrakło. Dobre buty ratują nogi. Ostatnio w pełnym pędzie trafiłem w CQB w dziurę w podłodze, źle stanąłem. Skończyło się na tym, że po 10 sekundach biegałem dalej. Gdybym miał inne buty, to koledzy by mnie wieźli na pogotowie. :D

 

Mundur jest opcjonalny, tu się zgodzę. Biegałem już w dresiku i koszuli(stylizacja) + adidaski, to akurat wyjątek był.

Link to post
Share on other sites

Napisałem tak bo chciałem uzyskać odpowiedź, nie widzę w tym nic złego. Twój znajomy mógł myśleć podobnie, lecz nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji, w przeciwieństwie do mnie. Nie chcę, tak jak powiedziałem oszczędzać na bezpieczeństwie. Po prostu dopiero tutaj dowiedziałem się że dobre buty uratują mi nogi. Poza tym nie pisałem "Po co mi okulary/google" ponieważ raczej wiadome jest po co one są. Tak w ogóle mógłby mi ktoś uświadomić jaka jest cena takich butów?

Link to post
Share on other sites

Jest dział z butami na forum. Tam masz nawet ramy finansowe wyznaczone i najlepsze opcje w danej cenie. Myślę, że szykuj coś w okolicach 300zł.

 

Prowokowanie pisząc "po co mi to, poco mi tamto" na tym forum nie jest mile widziane i wskazuję brak logicznego myślenia. Łatwo sobie wyrobić opinie. Zawsze mogłeś wprost zapytać dlaczego polecamy dobre buty, zwłaszcza, że trudno wyczytać ironię, bez wskazówek. O ile wiesz jak się nią posługiwać i czym sama w sobie jest.

Kumpel myślał pewnie identycznie jak ty, tylko przekonał się o swoim błędzie w bardzo niemiły sposób. To nie są bierki czy szachy. Ludzie ci tu chętnie polecą dużo dobrej ochrony, bo jesteś młody i zdarza się, że na imprezach, od osób poniżej 18 roku życia, wymaga się pewnych elementów ochrony, które są opcją dla starszych.

 

Jakbyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to byś zauważył, że słów "po co mi gogle/okulary" nie włożyłem ci w usta.

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

A co z rękawicami? Przed czym mają mnie one ochronić? Oczywiście domyślam się paru scenariuszy takich jak, nadzianie się ręką na coś wystającego, jak pręt czy jakiś ostre wykończenie, ale czy poza takimi urazami mają jakieś inne zastosowanie?

Edited by Kapiozan
Link to post
Share on other sites

Chwytasz się w nich wszystkiego. Rzucasz się na glebę i przeszkadza ci ściółka i igły. Nie uszkodzisz naskórka i paznokci w zabudowaniach. "Przyjemniej" się przyjmuje kulki na okryte materiałem dłonie niż na gołe ciało. Zwiększają wygodę chwytu.

Takie pierdoły zwracały moją uwagę. Jak nosze rękawiczki, to nie przeszkadza mi podłoże i to za co chwytam.

Link to post
Share on other sites

Tak serio, to trudno mi powiedzieć. Wiele rzeczy, które robię na strzelankach są odruchowe, trudno mi coś znaleźć. Najważniejsze to pamiętaj, że to jest zabawa i po drugiej stronie lufy zwykle jest kumpel. :D Sporo rzeczy nauczysz się z czasem. Pamiętaj, żeby wyciągać wnioski.

Z suchej wiedzy, to przeleć przez te tematy.

 

http://forum.wmasg.pl/topic/122641-poradnik-maniaka-dla-poczatkujacych/

 

http://forum.wmasg.pl/topic/143563-przydatne-materialy-dla-poczatkujacych/

 

Czas zweryfikuje, czy ten sport to dla ciebie hobby, czy chcesz od niego i siebie coś więcej. Wtedy będziesz więcej czytał, więcej ćwiczył i znajdziesz pewnie w międzyczasie grupę oszołomów nadających na podobnych falach, z którymi się zgrasz. Tak było w moim przypadku.

Link to post
Share on other sites

Podsumowując:

Ochrona na oczy Uvexy: http://blacksword.pl/product-pol-6935-Okulary-I-vo-bezbarwne-oprawki-niebiesko-pomaranczowe.html

Do nich maska: http://blacksword.pl/product-pol-8846-Maska-typu-Stalker-ATC-FG.html

Do ochrony twarzy dodam jeszcze Kominiarkę, którą już posiadam.

Broń srt-13 : http://blacksword.pl/product-pol-7641-Replika-karabinka-SRT-13.htm

 

Co do rękawic i butów.. Muszą do być akurat desanty za około 250zł? Rekawice to nie jest aż taki duży wydatek, lecz buty wychodzą poza budżet. Oczywiście można dozbierać, lecz to by trochę potrwało, więc tutaj rodzą się dwa pytania.

 

Czy ten zestaw może być, czy może jednak lepiej by było coś, czymś zastąpić, i czy buty do kostek to muszą być akurat desanty.

Link to post
Share on other sites

Desanty to nie są dobre buty. Zainteresuj się butami BW. Nikt nie wyprosi Ciebie ze strzelanki nawet jak przyjdziesz w trampkach. Dobrze jest mieć buty chroniące kostkę przed urazami, ale jakie to będą to już Twoja decyzja.

 

Zestaw jest ok. Zapomnij o kominiarce, ugotujesz się :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...