Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Funkcjonalny DBAL


Recommended Posts

A więc tak jak pisałem w innym temacie podejmuję się stworzenia funkcjonalnej puszki DBAL. Wykorzystam pustą już, ponieważ bateria spłonęła poprzedniemu właścicielowi, a swoją trzymam na kolbie, puszki DBALA.

Do środka włożę taki laser. Oraz diodę led z drugiej strony.

Opierać będzie się na włącznikach umiejscowionych z tyłu puchy. Przykład .

Całość będzie zasilana 2 bateriami AA.

Prototyp z czerwoną diodą wygląda tak. Przeszkadzają trochę poobijane i brudne szkiełka z pleksi w otworach, ale one pójdą do wymiany.

Co o tym sądzicie?

Edited by Puloman
Link to post
Share on other sites

Postaram się zrobić działa/nie działa i chwilowy na włącznik żelowy. Jak narazie tylko decyduje się czy zrobić te włączniki z tyłu jak to powinno być czy raczej włożyć tam baterię. Myślę tylko nad umiejscowieniem baterii :P.

Wygląda to tak: http://scr.hu/484/4ywo5

Wszystko zależy od tego jak umiejscowię baterie. Najbardziej przemawiają za mną dwa małe paluszki, gdyż zajmą najmniej miejsca i nie będą aż tak utrudniały pracy. Bateria cr123 zablokuje mi dostęp do jednego z włączników. Duże paluszki wykluczam ze względu na trudną wymianę baterii po włożeniu i zbyt dużo zajętego miejsca. Najprawdopodobniej użyję małych paluszków lub jakoś inaczej umiejscowię cr123 np.: bokiem w którymś miejscu.

Edited by Puloman
Link to post
Share on other sites

Kalibracje mam już od początku przemyślaną. Te pokrętła, które są na przodzie, przewiercę i dam długie śrubki z czymś na końcu. Myślałem na nie dać po stabilizatorze lufy od hopka, aby to się ładnie trzymało, chociaż pewnie same śrubki dałyby radę.

Link to post
Share on other sites

Oby zachować estetykę :)

Seger, 18650 za gruby kaliber. Przynajmniej u mnie by się nie zmieścił (A2 mam, gabarytowo chyba różni się tylko długością od omawianego). Z resztą, dla pewności wystarczy zmierzyć środek puszki. Cylindryka będzie łatwo dobrać. (pierwsze dwie liczby w typie ogniwa to średnica w mm, jakby ktoś nie ogarniał).

Link to post
Share on other sites

Estetyka będzie dlatego w te pokrętła :D nawet na nich ładnie wyrobione z plastiku sztuczne pokrętła są, nie ruszające się :F. Ale efekt powinien być ładny. Jak narazie mam 3 typy do baterii. Małe paluszki, ag13 i cr123.

Edited by Puloman
Link to post
Share on other sites

Kalibracje mam już od początku przemyślaną. Te pokrętła, które są na przodzie, przewiercę i dam długie śrubki z czymś na końcu. Myślałem na nie dać po stabilizatorze lufy od hopka, aby to się ładnie trzymało, chociaż pewnie same śrubki dałyby radę.

 

A kontra?

Jeżeli nic nie będzie z drugiej strony to laser będzie latał. W lunetach czy kolimatorach jest to kawałek blachy sprężystej.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś, w innym urządzeniu, robiłem podobne kontry z płaskiego fragmentu metalu ze zużytej wycieraczki samochodowej (to się chyba napinacz nazywa, ale nie jestem tego w 100% pewien).

Wyginałem go po podgrzaniu palnikiem do żądanego kształtu, pozwalałem powoli ostygnąć, docinałem flexem i raz jeszcze podgrzewałem i pozwalałem ostygnąć. Działało wyśmienicie. Nie wiem tylko czy wewnątrz puszki jest dość miejsca.

Link to post
Share on other sites

Edytować wcześniejszych postów nie mogę więc piszę nowy. Laser przyszedł :icon_smile:. Świeci bardzo dobrze. Według mnie świeci delikatnie mocniej niż w an/peq 15 od fma. Wieczorem zabieram się do montażu lasera :icon_smile:. Baterie to małe paluszki jako pojemnik użyję tylnej końcówki od lasera.

 

Jak narazie jest jeden problem nie do przebicia :teethh:. Otóż w laserze mam włącznik microswitch. I myślę jak to obejść żeby był cały czas włączony.

 

Edit: Zrobione na śrubkę, taśmę i gwint z taniej zabawki laserka :icon_biggrin:.

 

Aktualny stan prac :icon_smile: http://scr.hu/484/51ze1 .

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Laser jest taki jak tu czyli <5mW http://www.hobbyking...ser_Black_.html

Różnica to inny laminat przez co musiałem zrobić na patent przycisk, który musi być cały czas włączony. Nie widzę w wiązce lasera jakiejś różnicy, a miałem podobną wersję tylko bez latarki.

Przereklamowane, ale laser i tak bardzo dobry :icon_biggrin:.

 

@Wiciok luty już zdjęte i idą do poprawy, muszę tylko kupić kalafonię.

Edited by Puloman
Link to post
Share on other sites

Kalafonia to na miedź... jak są stopy miedzi i gdy gdzieś do płytki trzeba lutnąć to lepiej pastę lutowniczą weź. 2-3 zyki w sklepach z elektroniką.Cytat (przykład):"Pasta lutownicza 40g firmy AG TermoPasty to średnioaktywny topnik ułatwiający lutowanie elementów: miedzianych, srebrzonych, cynkowanych oraz niklowanych. Produkt stosowany głównie tam, gdzie kalafonia nie wystarcza."

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...