Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Spodnie Goretex Oddziałów Specjalnych KSK ..."


Recommended Posts

Aloha,

 

a nUż ostali się na forum znawcy tematu "bundeswehra i okolice" :icon_wink:

 

Gnany potrzebą chwili nabyłem drogą kupna takież oto niemieckie "gore" - białe.

Portki nazwano "Spodnie Goretex Oddziałów Specjalnych KSK Białe Kamuflaż Zimowy Oryginał" gdzieś tam niemieckich aukcjach wygrzebałem ORIGINAL BW KSK NÄSSESCHUTZ ANZUG SCHNEETARN HOSE.

pol_pl_Spodnie-Goretex-Oddzialow-Specjalnych-KSK-Biale-Kamuflaz-Zimowy-Oryginal-Bundeswehr--1774_1.jpg

 

Kwestia pierwsza: Nie mogę uporać się z potwierdzeniem czy to rzeczywiście model który jest (był?) na wyposażeniu jakichkolwiek jednostek BW ? Oryginał zatem czy to tyleż ma wspólnego z "oryginałem" co Marpat od Helikonu ??

Druga sprawa: czy ktoś może mnie oświecić, czemu służy ta cieniutka kieszeń na d**pie, od wewnętrznej strony

oraz

jaka głębsza myśl stała za tak bezsensownym umiejscowieniem zaczepów szelek (w moim egzemplarzu - z przodu i po bokach - a nie jak logika nakazuje z tyłu)

 

Uporawszy się z obwodem w pasie - dochodzimy do sytuacji gdy przód ciągnie ku górze a tył ma inklinacje do stylu gangsta (nisko, przy kolanie).

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nie twierdzę, ani nie sugeruje, że AW lipę wystawia. Nawet jeśli to strój ochronny operatora agregatu do tynków to cena jest umiarkowanie akceptowalna (i ani słowa, że ebay.de za porównywalną cenę jest komplet, to świadoma decyzja gdzie srebrnikami sypię).

 

Niezmiennie gdyby ktoś uchylił rąbka tajemnicy ... ;)

Link to post
Share on other sites

Druga sprawa: czy ktoś może mnie oświecić, czemu służy ta cieniutka kieszeń na d**pie, od wewnętrznej strony

oraz

jaka głębsza myśl stała za tak bezsensownym umiejscowieniem zaczepów szelek (w moim egzemplarzu - z przodu i po bokach - a nie jak logika nakazuje z tyłu)

Cieniutka kieszeń z tyłu jest do chowania do niej szelek, przynajmniej taką rolę pełniła w identycznych spodniach dla LE.

Natomiast zaczepy szelek są po bokach, żebyś mógł swobodnie wysrać się w polu bez zdejmowania wieszchnich warstw odzieży.

Link to post
Share on other sites

Movrid, pierwszy link od ciebie opisuje coś zupełnie innego. To nie goretex, to stare maskałaty dla KSK, używane w Tora Bora.

Texplorer to już wyższa klasa, tyle że tych z Armyworlda nie opyla się kupować, no chyba że do samej rekonstrukcji (dobry fant pod FSLK lub gebirsów) bo membrana jest pozatykana...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...