Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra szybki teścik był.

 

Waga kulek 0,25

 

Replika PX4 jak się okazuje H.K.

 

HPA - Reg Ninja LPR ciśnienie 110 PSI średnio 288 fps 0.88 J co na 0,20 dałoby nam około 320 FPS.

 

Czyli potwierdzam twój pomiar.

 

Jak znajdę troszkę czasu (i nie będę się lenił ;) ) to sprawdzę czy reg Valken'a na 110 PSI da ten sam wynik, oraz czy są różnice w regulatorach pierwszego stopnia, tych dodawanych od razu do butli.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie problem, Hi Cap HPA przy 85 PSI na regulatorze (Redline).

FPS-y około 315 niemniej ROF kiepski (niższy niż na Green Gazie)

 

Czy ktoś kiedyś miał problem, z mniejszym ROFem na HPA niż na GG? Zastanawiam się czy to nie przez przypadek jakiś problem na zaworze (no magazynek składany z Hi Capa AEG i magazynka Army) możliwe, że zawór niejest zbijany (do dna) w pełni i wymaga "doklejenia" dystansu na nim.

Link to post
Share on other sites

Ciśnienie ok bo nie mogę tu mieć więcej niż 1J, chyba znalazłem przyczynę. Szkielet magazynka (jeśli można to tak nazwać) siedzi wyżej w obudowie niż normalny magazynek GG. Wobec powyższego zbijak nie udeża w zawór tak jak powinien. Podpiłowałem zatrzask i wydaje się działać jak należy (znaczy się na oparach które miałem). Za dwa tygodnie odbiorę butle po kontroli i sprawdzę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Panowie pomocy!!

 

Otóż mam przerobiony magazynek gbb vfc hk 416 na hi cap pod hp. Sam magazynek wchodzi i działa na sucho poprawnie ale gdy podkręcam kulki to pierwszy strzał ok a następne zacinają się ze względu iż do komory dostaje się kilak kulek na raz które blokują cały system i bolt miażdży je albo staje w miejscu.Zauważyłem że może być to problem z szczekami które za luźno trzymają kulki choć te same szczęki działają na magazynka gbb standardowych dobrze.Gdy podkręcam powoli magazynek i nie za mocno mogę oddać kolejne strzały ale przy rozgrywce będzie to ogromny dyskomfort oraz brak możliwości oddania serii.

Ma ktoś taką przeróbkę? Może miał ktoś podobny problem ?

Link to post
Share on other sites

Wykręć lufę zewnętrzną. Sprawdź jak bolt pracuje z magiem i bez maga - popychaj dyszę ręcznie - w kierunku w jakim pracuje to zwykle podczas strzału.

 

U mnie mag wchodził za głęboko i blokował hamował bolta. Trzeba było piłować.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Wykręć lufę zewnętrzną. Sprawdź jak bolt pracuje z magiem i bez maga - popychaj dyszę ręcznie - w kierunku w jakim pracuje to zwykle podczas strzału.

 

U mnie mag wchodził za głęboko i blokował hamował bolta. Trzeba było piłować.

 

U mnie wygląda to ok .Przeróbka jest zresztą na skorupie i szczękach z oryginalnego gbb który działał wcześniej bez zarzutu. Mogę spytać czy również była to vfc?

Link to post
Share on other sites

To miałem w jednym z G&P na jednym z magów. Mag wchodził jakby za głęboko i był wszystkiemu winny - nie pozwalał na pełen ruch suwadła i kula nie zawsze siedziała w komorze ale z kilka mm wcześniej. Dopiero przy ręcznym sprawdzeniu coś się ruszało. Po lekkim przypiłowaniu strzelało z użyciem dopychacza, po większym piłowaniu było już normalnie.

 

Zasada działania w tym miejscu jest podobna dla vfc i G&P.

 

Ja bym sprawdził na gasgun.info w zasadzie każdy temat dotyczący złego podawania - ot. w Polsce gaziak to jakaś anomalia, a tam spotykają się "tęgie głowy" gazowego światka. Wiesz- u nas GBB od VFC ma te kilkaset osób, kilkadziesiąt wchodzi na forum, kilkanaście się odzywa w tematach a kilka ma pojęcie o tym jak działa sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Po odkręceniu lufy i przesuwaniu manualnie bolta wszystko wygląda w porządku i wyrzuca kulki pojedynczo. Zrobiłem natomiast eksperyment i podłączyłem butle (również bez tej przedniej lufy) i faktycznie podczas ruchu suwadła wyrzuca po 2 kulki ze szczęk. Wygląda na to że ten typ szczęk w vfc nie zdaje egzaminu i lepszy był by taki jak w ghk bądź WE albo G&P gdzie kulki leżą jedna na drugiej.

Szczerze szukałem pomocy na forach i FB ale niestety nic:( Jestem podłamany bo wywaliłem w to hp całe już 1200 zł i nie ma widoków żeby to działało,Chyba nadzieja w magach z zaworem wymienionym od spodu . Zostają w tedy tylko real cap ale do przeżycia.

 

Jeszcze pytanie na ile wam wystarcza wystrzałów butla 48/3000 psi? Mam wrażenie że u mnie strasznie mało .Może 200!?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie odkryłem w czym tkwi problem z wyżej wymieniona przeróbką. Przyczyna jest prosta i szkoda tylko że tak późno na nią wpadłem a mianowicie winowajcą jest dysza ratecha która działa na normalnych magach znakomicie a tutaj blokuje system wypychając po dwie kulki do komory. Zmieniłem na plastikowa od vfc i działa wszystko w porządku. wywaliłem z 200 kulek bez zacięcia i syfonu. Działa na singlu i full auto. Jeżeli ktoś się zdecyduje na taka przeróbkę to polecam większe butle o większym ciśnieniu, replika jest gazożerna diabelsko . Butla 48/3000 psi wystarcza na 400 może góra 500 kulek .

Link to post
Share on other sites

Ciśnienie 110 psi.

Zwykly mag z gg wystarcza przecietnie na 60 kulek.

 

 

Aha regulator valkena ten co poszedł na serwis.

 

 

 

Generalnie to zdaje sobie sprawę ze droga zabawa to hp ale i tak mnie czeka jeszcze wydatek na butle matke i jakas inna do plecaka o większej pojemności. Razem z 1500 zł.

Edited by Jager85
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...