Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chłopaki w ramach reklamacji butli Valkena przysłali nam butle FSa, o takie:

http://hpairsoft.eu/...-483000psi.html

Jak nie masz kaski na kevlarka to są fajne. Mają naprawdę dobre regi pierwszego stopnia Guerilla. Jesteśmy z kumplem z nich bardzo zadowoleni.

 

Z innych, posiadam też sztukę Tippmana, także alu, całkiem spoko jest.

 

Z Regów, mam w posiadaniu Ninja LPR. Do typowych GBBRów i konwersji...ma za słaby air flow, single jeszcze ujdzie, ale seria w w GBBR to dramat. Krztusi się okrutnie po pierwszym strzale.

 

Do Dayton używamy tych Valkenów, są długaśne ale mieszczą się razem z taką aluminiową butlą do chińskiego plecaczka. Cena do jakości jest dobra. Fajnie się je odpowietrza.

 

To te:

http://hpairsoft.eu/...ig-250-psi.html

 

W zasadzie nie masz dużego wyboru :icon_wink:

 

EDYTA: Bym zapomniał, w Valkenach masz od ręki większy zakres PSI jeśli potrzebny. W Ninja LPR niby też ale już musisz ją modyfikować (inaczej przy 115 PSI zaczyna puszczać powietrze, taki fitcher dla bezpieczeństwa).

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Temat znalazłem choć nie czytelny ;) ale treść chyba odpowiednia.

 

Posiadam Siga KJW KP-01 - (czarny) i chciałbym przerobić go na HPA

 

Interesuje mnie mała butla http://allegro.pl/mala-butla-paintball-hp-0-2l-13ci-2017-pcp-gratis-i6897393662.html

i... tu już na was się zdaję.

Co dokupić - czy coś od MC czy inny producent.

 

Mam dwa magazynki - zatem czy każdy magazynek uzbroić w zawór i szybkozłączkę czy też to się nie sprawdzi i sztywne połączenie tylko na jednym.

 

Tak poprosiłbym łopatologicznie - teoretycznie wizja mi się poprawiła po #15 poście ale mam ciągle braki wiedzy w tej materii.

Link to post
Share on other sites

Bądź mądrym człowiekiem a nie jak ja ;)

 

Na HPA się nie oszczędza, jak się oszczędza to wyłazi dziadostwo bokiem, jak mi ;)

 

Regulator MC odradzam, miałem, musiałem potem kupować nowy zawór do butli, zachowałem to na pamiątkę aby za każdym razem wiedzieć czego nie zrobić ponownie. Marne odświeżanie i airflow, do snajperek może i się nadaje, do GBB zdecydowanie nie.

 

Butla, wybierz jakiejś znanej firmy, zawór 1 stopnia będziesz mieć lepszej jakości, a o wiele więcej nie zapłacisz.

 

Natomiast regulator 2 stopnia to już inna bajka, potrzebny Ci co najmniej Valken. Cena aktualnie 520 PLNów z tego co widzę,

 

Jeszcze jakiś wąż do tego, najlepiej z podwójną szybkozłączką dla wygody.

 

Podsumowując , tanio nie będzie ;)

Link to post
Share on other sites

Nikt nie mówi ci na początku tego hobby że tanio nie będzie ;) a nawet jak mówi to i tak wiesz przecież lepiej :D

 

Butla + regulator + kolejny regulator?

 

Moje prośba właśnie o pomoc wynika z tego że chyba nie rozpoznaję regulatora - widzę że jedne butle go maja ( ta z mojego linku go ma ) i wnioskuję że więcej nic nie potrzeba. po twojej odpowiedzi mam większy mętlik.

Link to post
Share on other sites

Dobra, to co wkręcone jest butle jest zaworem / regulatorem pierwszego stopnia (ich jakoś także ma znaczenia, chociażby ninje mają super manometry i zawory kulkowe, ale to średnio dodatkowo od 180 PLnów do butli), na niego nakręcamy kolejny regulator (np Valken, SFR, Mancraft czy inne ustrojstwo) od którego leci wężem powietrze do repliki :icon_smile:

 

Może teraz jaśniej :icon_smile:

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Aaaaa widzisz :)

 

Ok - czyli i tak będzie drogo jeśli chce się fajnie korzystać.

Nie będę zatem pytał czy jest sens ;) to w końcu hobby - muszę zatem rozplanować na dłuższy okres zakupy lub kupić siga na CO2

 

Dzięki za rozwianie wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to wszystko zależy czy używasz bocznej w niskich temperaturach, czy przeszkadza ci wąż z powietrzem itp. HPA działa do póki masz powietrze w butli. Zaletą takiej konwersji jest to ze w dowolnym momencie możesz ja cofnąć poprzez zmianę zaworu w magu, zakładając że to magazynek jest na green gas.

 

Koszt, no niestety fajne rzeczy nie są tanie, ale najważniejsze aby dawało kupę radochy :icon_smile:

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Dodatkowa zaleta z HP nawet względem CO to taka,że działa w każdej temperaturze- CO w niskich będzie chodziło lepiej niż GG ale i tak nie dorówna stałemu ciśnieniu z butli HP. Pierwsze strzały CO będą kopać ale następne coraz słabiej, i słabiej...

However.... Wydaje mi się,że konwersje na pistole są OK w wypadku gdy ma się powiększone magi i/lub możliwość strzelania w AUTO- no chyba ,że się jest stałym gościem na arenie jakiejś albo ciągłe CQB.

Ale to tylko moja opinia... U mnie pójdzie HPA w długie magi do G18C (w konwersji CAA RONI G1) oraz w drum maga na HK 416 IAR M27 (VFC/Umarex) - nie zdecyduję się na konwersje ingerujące w budowę repliki, za bardzo je lubię taką jaką jest :-)

_Czarny_@ Chyba skuszę się na to SLY... Wracając do rega II stopnia to nie wiem jak to jest z trudną dostępnością ale u GunFürher'a sobie czekał na mnie SFR RedLine. :-)

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Może mieli jakiś zapas, jak ja składałem zamówienie na swoją Daytonkę to nigdzie nie można ich było dostać :)

Najważniejsze aby ci dobrze służył.

 

Co do długich magów w boczniaku, ma to swoją wady, w zasadzie dwie, trudniej się je przeładowuje oraz więcej powietrza tracisz przy każdym przeładowaniu :)

Link to post
Share on other sites

Można kombinować pewnie,ale za dużo tego by dyndało... Zauważ,że prawie każde narzędzie, każdy odbiornik na sprężone powietrze, a takim jest też replika czy też magazynek tejże,jest podłączane w taki sam sposób-otwartym króćcem męskim (bo tylko żeńskie są zamykające- z zaworem zwrotnym). Z maga musiało by takie coś wisieć jeszcze zanim do króćca by miało pójść: https://www.sklep.hydron.com.pl/zawor-zwrotny-fi6-wtykowy-pneumatyczny?gclid=CjwKCAjwj8bPBRBiEiwASlFLFcsAFSehqISDJTIYcUX6u5BI6OOTjRx_mYq-ZjvsM9WDe_ZmCTgl_RoCs6oQAvD_BwE

Link to post
Share on other sites

Dokładnie o powietrzu w magu mowa. W Długiej replice masz zawory i tracisz tylko odrobinkę tego co masz w wężu repliki.

 

W magu masz sporych rozmiarów komorę, a im większy mag tym i większa strata.

 

Przy standardowej butli to jeszcze nie zaboli tak bardzo, ale przy małych już tak. Każde przeładowanie to jest strata. Wiem ze powietrze często ma się za darmo, ale na polu rozgrywki stacji ładowania możesz nie mieć :icon_wink:

 

EDYTA: Skoro się pochwaliłeś że masz podpiętą krótką do HPA, jakiego ciśnienia w niej używasz ?

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...