Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dystanser flat hop


Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ten tekst uczynił mój dzień lepszym normalnie :icon_biggrin:

 

Sam myślałem o wypiłowanie okna większego w mojej lufie, ale to PDI 455 mm, i jak patrzę na nią a potem na pilniki to mi się smutno robi że taka droga a ja ją psujać będę :icon_wink:

 

Racja. Serce się kraja. Z druguej strony, nawet najdroższa lufa (i jakakolwiek inna część) nic nie jest warta, jeśli nie spełnia swojej roli i wymagań, jakie wobec niej mamy ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Przeczytałem cały wątek dość dokładnie i mam kilka wątpliwości. 

Cały czas czytam, że ktoś zamontował zestaw X+Y i mu działa bardzo dobrze a inny zamontował zestaw Y+Z i działa tak średnio, trzeci zachwyca się skutecznym zasięgiem w A4 na 50m... No fajnie, ale mój zwykły HU tez działa bardzo dobrze :d. Poprawił bym osiągi swojej repliki ale mam wątpliwości czy pchanie się w flat ma sens? Bo z lektury forum, odsianiu zachwytów wynika, że... zwykłym HU ale dobrej jakości (zwykła komora, guma, lufa, duystanser, bez przeróbek i rzeźby) obskoczę to samo co flatem jak się uda fajnie trafić w konfig tyle, że ze zwykłym HU jak wsadzę sprawdzone części to będzie mi to działało dobrze a z flatemmoże się uda a może nie, loteria całkowita. 

Pytanie więc: skoro mam dobrze działający, w pełni poprawnie, "konwencjonalny" układu HU (lufa, komora, gumka, dystanser) podkładany na (co by nie było...) dobrych częściach to czy jest sens bawić się w flathopa czy oprócz kilku dni rzeźbienia i kupowania części- nic nie osiągnę realnie? Przypominam, w porównaniu do dobrego HU na bardzo dobrej lufie. Nie interesuje mnie porównanie do stockowej cymy czy specny. 

Może jest tez jakiś wątek o flathopie który powinienem poczytać? Gdzie powinienem poczytać aby uporządkować sobie hasła które natrafiam czytając forum: flat, rhop, ghop, ahop, jakies jeszcze wynalazki? 

Pozdro. 

Link to post
Share on other sites
59 minut temu, Stuleja napisał:

Pytanie więc: skoro mam dobrze działający, w pełni poprawnie, "konwencjonalny" układu HU (lufa, komora, gumka, dystanser) podkładany na (co by nie było...) dobrych częściach to czy jest sens bawić się w flathopa czy oprócz kilku dni rzeźbienia i kupowania części- nic nie osiągnę realnie? Przypominam, w porównaniu do dobrego HU na bardzo dobrej lufie. Nie interesuje mnie porównanie do stockowej cymy czy specny. 

Jakie kilka dni? Zrobienie flata zajmuje 15-30min, dla amatora 1h max.

Zwykły hop, nawet najlepszy nigdy nie będzie równać się temu co daje dobrze zrobiony flat.

Godzinę temu, Stuleja napisał:

Może jest tez jakiś wątek o flathopie który powinienem poczytać? Gdzie powinienem poczytać aby uporządkować sobie hasła które natrafiam czytając forum: flat, rhop, ghop, ahop, jakies jeszcze wynalazki?

Z tym ciężko, musiałbyś poszukać w googlach i na pewno coś znajdziesz.

 

Godzinę temu, Stuleja napisał:

Cały czas czytam, że ktoś zamontował zestaw X+Y i mu działa bardzo dobrze a inny zamontował zestaw Y+Z i działa tak średnio, trzeci zachwyca się skutecznym zasięgiem w A4 na 50m...

Są ludzie i ludzie.

 

Godzinę temu, Stuleja napisał:

No fajnie, ale mój zwykły HU tez działa bardzo dobrze :d.

To go zostaw

 

Flata jest bardzo łatwy w montażu, tylko ludzie za dużo kombinują i za dużo chcą zaoszczędzić kupując syf lub robiąc własne dystansery itp. Kup dystanser Maple Leaf bądź Prometheus, dopasuj go do lufy bądź lufę do dystansera i poprawnie zamontuj. Tyle.

Link to post
Share on other sites

Po co zaczynasz piszczeć? Normalnie pytam o co Ci chodzi z tą gumką. Najwyraźniej sam nie wiesz.

Skąd mam wiedzieć czy chodzi Ci o to by Ci wymienić polecane gumki, by wytłumaczyć jak i czym ją przerobić na flata czy może jak ją zamontować/spasować lub która gumka dobrze kręci i jak wypada w porównaniu do flata? Nie napisałeś DOSŁOWNIE nic XD

To Ci powiem co z gumką. Musisz ją zamontować bo bez niej replika nie będzie poprawnie strzelać.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przetestowałem, pokombinowałem. Wnioski: od stocka jest to duuużo lepsze. Od normalnego HU ale dość dobrej jakości lepsze nie jest, w zasadzie bez różnicy. Tak samo strzela na systemce i konwencjonalnym dystanserze jak i na zestawach "flatowych". Czyli nieźle :). Może za wiele oczekiwałem :D a marketingowa bańka jest przymocno nadmuchana. 

Link to post
Share on other sites

Przy wyższych mocach zwykły hop nie ma absolutnie podejścia do flathopa  pod względem toru lotu kulki, o ładowaniu cięższej amunicji która lepiej na wiaterku się zachowuje nie wspominając.  

W dniu 29.11.2018 o 12:02, Stuleja napisał:

Wnioski: od stocka jest to duuużo lepsze. Od normalnego HU ale dość dobrej jakości lepsze nie jest, w zasadzie bez różnicy. Tak samo strzela na systemce i konwencjonalnym dystanserze jak i na zestawach "flatowych". Czyli nieźle :). Może za wiele oczekiwałem :D a marketingowa bańka jest przymocno nadmuchana. 

 

Wallop zapytania w sumie mam dwa  stokowe lufy również "przerabiałeś" na flata i porównywałeś przed/ po czy to warte zachodu ?

I wersja docinanie dystansera pod okno a docinanie lufy pod dystanser czy w osiągach zaobserwowałeś zdecydowana korzyść na którąś ze stron >? 

Link to post
Share on other sites
W dniu 30.11.2018 o 15:07, Driver2503 napisał:

Wallop zapytania w sumie mam dwa  stokowe lufy również "przerabiałeś" na flata i porównywałeś przed/ po czy to warte zachodu ?

Przez długi okres czasu nie poszerzałem okna w lufie, a jedynie dopasowywałem dystanser. O powiększaniu okna dowiedziałem się na zagranicznych forach, pierwsze próby były mizerne bo po prostu rozwaliłem kilka lufek. Aktualnie przerabiam tylko lufy stalowe bo innych po prostu się nie opłaca - za dużo zachodu przy obróbce i wykończeniu. 

Oczywiście mam jasny pogląd na to jak zachowuje się zwykły hop-up w wielu konfiguracjach na wielu gumkach vs konwencjonalny flathop vs mój flathop. Gdyby poszerzanie okna nie miało sensu, nie trudziłbym się w tym i robił flata za 50zł na bazie Maple Leaf lub docinanego promyka - a nawet tu, niektóre lufy się do tego nie nadają.

W dniu 30.11.2018 o 15:07, Driver2503 napisał:

I wersja docinanie dystansera pod okno a docinanie lufy pod dystanser czy w osiągach zaobserwowałeś zdecydowana korzyść na którąś ze stron >? 

Jeśli chodzi o przyrost zasięgu hmmmmm... różnie. Raczej kwestia poskładania repliki, części i odpicowania jej na amen niż zastosowanie pełnego dystansera prometheus. Z kolei jeśli chodzi o fps'y - strata na wyregulowanym hopup jest minimalna, wręcz pomijalna. Przy standardowych hopach jest to spadek 30-50fps, tutaj mówimy o spadku 5-10fps, a czasem nawet wzroście (zależy od kalibracji). Jeśli zapodasz większą dawkę to przy wyregulowanym hop-up masz wzrost fps. Fajnym przykładem była replika GC16 Predator z lufą 420mm 5.98mm i cylindrem typ1. Kulki 0,4g był zdecydowanie zbyt lekkie bo wypluwane były zanim utworzone zostało maksymalne ciśnienie. Replikę udało mi się tak skalibrować, że bez podkręconego hu było ~520fps (po przeliczeniu na 0,2g), a po wyregulowaniu na płaski tor lotu 560fps :D Idealny przykład tego jak działa mój flat o ile replika budowana jest według mojego wzorca i moich zaleceń, bez ograniczonego budżetu i cackania się z każdą wydaną złotówką. Cierpliwość popłaca, ale o dziwo tego predatora zrobiłem w nie cały miesiąc, więc jakoś 6x szybciej niż normalnie XD

 

A żeby nie było, że docisk dystansera spowodował doszczelnienie układu - na 0,48g było już 540fps (0,2g). Optymalnie jednak padło na 0,4g bo wyregulowanie hopa dało idealnie płaski tor lotu kulki przy jednoczesnym wzroście fps, 40fps to duuuuuużo <3

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Wbijam złoty szpadel z pytaniem.

Czy jest sens pakować dystanser Omega do standardowej gumki HU (zielony G&G, zielony KM Head) w replice ze sprężyną M110?

Albo czy w ogóle jest sens wstawiania Omegi z tradycyjną gumką, skoro powierzchnia styku jest bardziej punktowa?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

 

Chcę powiększyć okno w lufie (z piłowaniem i polerowaniem dam sobie radę) ale zacznę od opisania zestawu. Mam lufę pdi 650mm 6.01 (siedzi w sr-25,GB long) 545-550fps po przeliczeniu na kulkach 0.43g, dysza i głowica bore-up, komora hop-up RetroArms a docelowo będzie MAXXX MODEL ME-PRO . Będzie niebieska gumka promyka gładka i nie mogę znaleźć informacji czy zainstalować miękki czy twardy Dystanser laylax Flat-Hop bridge? Co poradzicie? Jaki da efektem miękki a jaki twardy?

Edited by Pchelek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...