Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trochę więcej niż "SVD vs. COKOLWIEK"


Recommended Posts

Kupisz tego SVD i co dalej ?? Nie poszalejesz z tym w budynkach bo za długie i za wolne.

Bez tuningu, z AEG-ami też nie powalczysz, bo ani przewagi celności, ani zasięgu mieć nie będziesz.

Zostaniesz zasypany gradem kulek w odpowiedzi na każdą jedną wystrzeloną przez Ciebie.

 

Przeczytaj wątki które dotyczą nie tyle konkretnej repliki, a raczej tego, co oznacza bycie snajperem w ASG.

Jeśli myślisz że jak rodem z beefa albo cod, będziesz sobie spokojnie siedział w jednym miejscu i po kolei "zdejmował" kolejnych, niczego nie świadomych przeciwników, to się bardzo zdziwisz.

 

Kup sobie na początek jakąś kałaszka cymy lub coś lepszego jak masz kasę, lub jakąś emkę,zarówno do kałaszka, jak i do emki możesz sobie przyczepić lunetę i mieć para snajperkę, nie wiele różniącą się osiągami od tego stockowego SVD. A będzie to na 100% bardziej mobilne i wszechstronne.

Link to post
Share on other sites

Tak daleko nie zajedziemy... kolego, trzeba sie określić czym się chcesz strzelać. Załóżmy, że jednak chcesz mieć "snajpę". Ułatwiłbyś zadanie podając budżet maksymalny, jaki cię interesuje.

 

Mogę się założyć, że jeśli twoja pierwsza styczność z wiedzą na temat asg sięga niepamiętnej daty twej rejestracji na wmasg'u, to inny będą chcieli cię uchronić przed złudnymi marzeniami o tanim snajperstwie, czego niewielki przykład masz post wyżej.

 

Popieram przedmówcę - czytać(ze zrozumieniem) "wskazane" tematy.

 

Określ budżet.

Link to post
Share on other sites

Gdybym chciał być prawdziwym snajperem aby ściągać cele niezauważonym to poszedłbym do woja i nie waliłbm z 50m tylko strzelałbym dookoła ziemi trafiając się w plecy... Budżet się wacha od 500 do 700 no 800zł. Ale fajnie było by też zmieścić w to jakieś okulary czy gogle, coś na oczy. Do tego oczywiście kulki. Najbardziej interesuje mnie m4... Wiadomo wygląda lepiej niż niejedna blondi z dlugimi nogami ;) Fajnie gdyby było kilka szyn 22mm co by podczepić sobie masę bajerów. No i też nie może być lekkie :) ma być tanie, maksymalnie dobre(daleki zasięg, celność). Interesuje mnie też opcja rozsuwanej kolby. No i ostatnie primo. Jak będzie brzmiało nieziemsko to też dobrze :D do lasu, do budynków. Wiem, że ciężko w takim budżecie zadowolić moje "ego?" no ale tak. Uniwersalność działań przedewszystkim. Wspominałem już o ograniczonej awaryjnośći? :)

Link to post
Share on other sites

Gdybym chciał być prawdziwym snajperem aby ściągać cele niezauważonym to poszedłbym do woja i nie waliłbm z 50m tylko strzelałbym dookoła ziemi trafiając się w plecy... Budżet się wacha od 500 do 700 no 800zł. Ale fajnie było by też zmieścić w to jakieś okulary czy gogle, coś na oczy. Do tego oczywiście kulki. Najbardziej interesuje mnie m4... Wiadomo wygląda lepiej niż niejedna blondi z dlugimi nogami :icon_wink: Fajnie gdyby było kilka szyn 22mm co by podczepić sobie masę bajerów. No i też nie może być lekkie :icon_smile: ma być tanie, maksymalnie dobre(daleki zasięg, celność). Interesuje mnie też opcja rozsuwanej kolby. No i ostatnie primo. Jak będzie brzmiało nieziemsko to też dobrze :icon_biggrin: do lasu, do budynków. Wiem, że ciężko w takim budżecie zadowolić moje "ego?" no ale tak. Uniwersalność działań przedewszystkim. Wspominałem już o ograniczonej awaryjnośći? :icon_smile:

 

Jak chcesz żeby coś "brzmiało" nieziemsko, to kup ferrari.

 

Akurat w ASG to albo słyszysz rzężące zębatki w GB albo ich nie słyszysz :icon_biggrin: Najtańsza Emka nad jaką warto się zastanowić to specna arms, model dowolny, różnią się tylko wyglądem.

 

Z Twoich wypowiedzi to wynika jak byś chciał kupić coś najlepiej za 200 zł, ale żeby było pro uber taktyczne, bezawaryjne, o brzmieniu "palnego" odpowiednika, super celnością i zasięgiem.

 

Cytując reklamę : Takie rzeczy to tylko w "Erze" .

Edited by Baxian
Link to post
Share on other sites

W budżecie "500 do 700 no 800zł" w którym masz zmieścić oprócz repliki też kulki i ochronę oczu (czyli lekko zawyżając trzeba odjąć 100zł) możesz zapomnieć o airsoftowym snajperstwie. Z M4/M16 możesz szukać Specna Arms lub ewentualnie coś od Cymy.

Link to post
Share on other sites

Bodaj trzy miesiące temu sprzedałem kumplowi zabawkę spełniającą Twoje wymagania - M16A4 Specna Arms +obowiązkowa wizyta w sewisie na wejście (smarowanie, podkładkowanie, teflonowanie gdzieniegdzie, wymiana dyszy i gumki ~100zł). Wersja dowolna, wszystkie są w środku takie same i trzeba zrobić w nich dokładnie to samo. Nie wiem jak te najnowsze wersje, starszą kupiłem rok temu, od tego czasu przemieliła bezawaryjnie z 40 tys. kulek lekko, przy czym Parker nie stwierdził w niej śladów zużycia po takim przebiegu. Jest to chyba jedyna replika jaką znam która spełnia twoje wymagania.

Link to post
Share on other sites

Po wypowiedziach autora, stwierdzam, ze on wie, co jest najlepsze bez testowania. On to po prostu wie.

Jesli chcesz tania eMke, to zostaje Ci specna. Osobiście dozbieral bym do evolution airsoft, jesli sa jeszcze gdzies dostępne.

Link to post
Share on other sites

Cytuję tytuł wątku ...

Wyjaśnię. W Rosji mają głoskę W, ale Angole i Hamerykanie nie zapisują jej jako W tylko V bo w większości przypadków litera W czytana jest jak Ł, a litera V jak W. W Polsce zapisujemy rosyjską głoskę W jako W. Dlatego w Polsce zapisujemy SWD, a nie SVD. Zapis SVD jest nie tylko niepoprawny językowo, ale też w sensie wojskowym ponieważ polskie wojsko broń tę przyjęło pod nazwą kbw SWD. Dlatego zasadne jest pytanie "co kupi?". Szanujmy język ojczysty i nie utraćmy swej kultury, której częścią jest język. Bez kultury nie ma narodu.

Na tej samej zasadzie piszemy Dragunow czy Wołgograd, a na podobnej PPSz. Wszelkie Dragunovy, Volgogrady czy PPSh są w Polsce niepoprawne.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz coś w miarę długiego z szynami i żeby było uniwersalne to może jakieś G36 ? Są długie wersje z szynami z każdej strony a do tego składana kolba więc da radę w budynkach. Chcesz lunetę ? Giety mają kolimatory które dają radę a lunetę możesz doczepić ;) Do tego są tańsze niż eMki i mają bebechy V3 więc mniej awaryjne.

Link to post
Share on other sites

Wyjaśnię. W Rosji mają głoskę W, ale Angole i Hamerykanie nie zapisują jej jako W tylko V bo w większości przypadków litera W czytana jest jak Ł, a litera V jak W. W Polsce zapisujemy rosyjską głoskę W jako W. Dlatego w Polsce zapisujemy SWD, a nie SVD. Zapis SVD jest nie tylko niepoprawny językowo, ale też w sensie wojskowym ponieważ polskie wojsko broń tę przyjęło pod nazwą kbw SWD. Dlatego zasadne jest pytanie "co kupi?". Szanujmy język ojczysty i nie utraćmy swej kultury, której częścią jest język. Bez kultury nie ma narodu.

Na tej samej zasadzie piszemy Dragunow czy Wołgograd, a na podobnej PPSz. Wszelkie Dragunovy, Volgogrady czy PPSh są w Polsce niepoprawne.

Człowiek uczy się całe życie ;)
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...