Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy ten pistolet będzie dobry do CQB?


Recommended Posts

Witam!

Zamierzam rozpocząć przygodę z ASG na opuszczonych PGRach. Chciałbym kupić porządną replikę boczną, która ma być jednorazowym zakupem. Chcę przez to powiedzieć, że ten pistolet ma już być moim ostatnim zakupem jeśli chodzi o broń do CQB i jednocześnie nie chcę być zawiedziony. Po przeczytaniu poradniku z forum wybrałem repliki zasilane CO2. Pozostaje jednak wybór broni. Jestem wstanie dać nie więcej niż 500zł. Wpadł mi w oko ten model firmy WE: :icon_mrgreen:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152204133-Replika-pistoletu-Samurai-Edge-Standard-M9-czarna.html

Link to post
Share on other sites

WE+M9+tlenek węgla (IV)=szybka padaka tej repliki.

Masz główną; jakiegoś elektryka?

Bo jak nie to lepiej kup jakiegoś na początek, oczywiście pistolet GBB, szał, szpan i kobiety u ramion, ale ani nie będzie to zbytnio skuteczne, ani niezawodne, ani tanie. Magi, kapsuły, to wszystko kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym najpierw kupić pistolet, bo narazie mam zamiar ćwiczyć tylko CQB. Jeśli znudzą mi się PGRy to kupię coś dłuższego jako broń główną, ale to nie temat na teraz. Więc jaka broń boczna była by wg ciebie warta zakupu skoro repliki gazowe nie wchodzą w rachubę?

Edited by Boiler
Link to post
Share on other sites

Jakiś tani PM, np. MP5-tka od Galaxy. Klamki do CQB są fajne ale... w starciu z automatem nie mają szans. Na żadnym polu.

Magazynki = droższe. Mniej pojemne. Niższa szybkostrzelność. Wyższa awaryjność. Droższa eksploatacja. Ciężej porządnie złożyć się do strzału. Często brak możliwości montażu akcesoriów (choćby latarka), czy jakiś kolimator.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Czyli mówicie, że w przyszłości jak będę łaził do lasu to będę miał mp5 i m16 za jednym razem tak? Sory, ale odpada. Chciałem coś bardzo mobilnego co mogę schować do kabury. Dlatego poprosiłem was o radę jaki pistolet warto kupić. Dlatego też ponawiam prośbę :)

Link to post
Share on other sites

MP5K w wersji bez kolby da się wsadzić do kabury na duży pistolet. Zresztą ta replika nadaje się do lasu równie dobrze co do budynku. Od biedy "piątkę" sprzedasz komuś kto będzie właśnie zaczynać (tak jak Ty teraz) i kupisz sobie taką klamkę która będzie faktycznie dawała radę.

 

Ale jeśli się upierasz co do pistoletów, to może AEP Cymy?

 

np. http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=303

Do tego parę magazynków i można już coś zdziałać.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

W CQB będę grał z kolegami tylko na pistolety, dlatego określiłem się dosyć jasno na temat porządnego pistoletu gazowego do ok 500pln. Nie plastikową zabawke na bateryjki o mocy niecałych 200 fps. Podobają mi sie Colty 1911 i M9tki. Najlepiejby było w CO2 bo można używać w niższych temperaturach. Poproszę o pomoc wg moich kryteriów ;)

 

Jak i tak planujesz rozwój to może kup na początek agm 003 i tak się baw na początku. Albo M9 od SRC z nieruchomym zamkiem z oznaczeniami coś tam coś 104 lub coś tam coś 105. Na początek styknie, a kosztują grosze.

 

Planuję rozwój tylko o replikę głowną. Narazie chciałbym wyposażyć się w dobrego boczniaka :)

Link to post
Share on other sites
Niższa szybkostrzelność

http://www.youtube.com/watch?v=2mCs8jSIe94

Niższa... Może i owszem. Pytanie czy większa potrzebna...

 

Jak zwykle, ktoś pyta o pistolet, mówi wyraźnie kilkukrotnie, że NIE CHCE karabinu, to i tak będą wciskać aegi.

Przy 500zł możesz myśleć o TM. Albo szukać używki, albo już się szarpnąć i wydać te 700-800zł na świetną, nową klamkę. Tylko to nie CO2, niby są pasujące magazynki, ale ja bym tego nie pchał do Marujca.

Link to post
Share on other sites

800zł to marujce w Polsce kosztują. Z ehobbyasia.com 150$ większość dobrych można kupić. O co chodzi z tym CO2? Nie dość, że kapsułki tańsze bardziej mobilne to jeszcze temperatury niższe lepiej wytrzymują oraz mają większą moc. W czym tkwi problem?

Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=2mCs8jSIe94

Niższa... Może i owszem. Pytanie czy większa potrzebna...

Czasem potrzeba, np. przy strzelaniu do biegnącego celu. Co z tego, że trafisz, skoro przeciwnik uzna to za stuknięcie gruzu. I nie mówię tu o działaniu z premedytacją i oszustwie, to się zwyczajnie zdarza. A przerywanie gry i krzyczenie, że ktoś dostał w warunkach kiedy już dawno zniknął za rogiem i leci przez kolejne pomieszczenia nie ma sensu.

 

Jest jeszcze jedna ważna kwestia. Ilość magazynków i ich cena. Jak chcemy mieć konkret zabawę, a nie 15 strzałów i klikanie speedloaderem, to musi być ich kilka. A to często podwaja nam cenę repliki. Tymczasem magi do MP5 są do dostania za te 15 - 20 zł za sztukę.

 

Jestem zdania, że czasem warto podać alternatywy. Na niektóre rzeczy szkoda kasy, a z własnego doświadczenia - kupno pistoletu gazowego to była jedna z gorszych decyzji jakie podjąłem spośród wszystkich replik które mi się przez ręce przewinęły.

Link to post
Share on other sites

Jak strzela serią nonstop całe magi to każda broń się rozleci. Ja tam nawet nie zamierzam serii używać, więc problem znika. Nie widziałem wcześniej żadnych ostrzeżeń od ludzi, że każdy stockowy pistolet na co2 się rozpada. Skoro greengas jest taki super to i tak wole co2 nawet jeśli zużywa szybciej replikę, bo wolę strzelać się cały rok ,a nie pół na greengasie z uwagi na temperatury.

Edited by Boiler
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc mimo wszystko, ale jedyne czego się dowiedziałem tu i na dziale, który podlinkowałeś, że wszystkie pistolety są syfem oprócz Tokio Marui. A CO2 to jest porażka, która wogóle nie powinna była zostać wynaleziona. Meh..

Link to post
Share on other sites

Glock WE 4 generacji, Glock 17 Meister - oba mam polecam. Cena niewielka, bo 300-450 zł (ja wole to niż 800 zł za plastikowe TM + konwersja metalowa 500 zł), części dostępne, repliki wytrzymałe - WE mam już 2 lata, żadnej usterki a przebieg duży. Jeżeli masz kase i zamierzasz mieć najlepszą klamkę na strzelankach, najcelniej strzelającą, plastikową, bez gwarancji to bierz TM. Jeżeli skromniejszy budżet - Glock WE, nie wymagający wkładu na początek, dostępne magazynki CO2 na których bardzo dobrze strzela, wytrzymały, metalowy zamek, tanie i dostępne części, roczna czy tam dwuletnia gwarancja. Dla mnie wybór jest oczywisty.

Link to post
Share on other sites
jedyne czego się dowiedziałem tu i na dziale, który podlinkowałeś, że wszystkie pistolety są syfem oprócz Tokio Marui. A CO2 to jest porażka, która wogóle nie powinna była zostać wynaleziona.

 

Czyli dobrze szukałeś i wyciągnąłeś 100% poprawne wnioski. Teraz zrób z nich użytek.

Link to post
Share on other sites

Polecajcie mu najlepsze chińskie marki tylu WE i Meister niech potem bawi się po gwarancjach.

 

Chcesz dobrą replikę to TM tylko i wyłącznie, chcesz kłopoty wybierz dowolnego innego producenta.

 

Jak coś to kolega ma hi-capę od TM na sprzedaż stan idealny co potwierdza Dexter najlepszy serwisant gazowy w pl.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

Glock WE 4 generacji, Glock 17 Meister - oba mam polecam. Cena niewielka, bo 300-450 zł (ja wole to niż 800 zł za plastikowe TM + konwersja metalowa 500 zł), części dostępne, repliki wytrzymałe - WE mam już 2 lata, żadnej usterki a przebieg duży. Jeżeli masz kase i zamierzasz mieć najlepszą klamkę na strzelankach, najcelniej strzelającą, plastikową, bez gwarancji to bierz TM. Jeżeli skromniejszy budżet - Glock WE, nie wymagający wkładu na początek, dostępne magazynki CO2 na których bardzo dobrze strzela, wytrzymały, metalowy zamek, tanie i dostępne części, roczna czy tam dwuletnia gwarancja. Dla mnie wybór jest oczywisty.

 

No to teraz jak zwykle mam bajzel we łbie. Skoro ten Pan Kolega wyżej wypowiada się, że WE klocek dobrze działa przez 2 lata, jeszcze na CO2, co ponoć jest zabójstwem dla tej broni wg większości i nie jest to TM, to już wogóle hejzel w mózgu.

 

Jedno pytanie. Co mam robić?

Edited by Boiler
Link to post
Share on other sites

Przez dwa lata to wszystko może działać, pytanie ile się tego używa. Cylinder gazowy w Glocku WE (który jest jedną z lepszych robionych przez WE replik broni krótkiej, lepszą od M9 a już napewno lepszą od coltów WE ) podawał się po 100-200 strzałach na CO2. A dodatkowy problem z Glockami WE jest taki, że jest on połowicznie w standardzie. Jak wymienisz jedną rzecz na wzmicnonią to trzeba wymieniać następną.

Link to post
Share on other sites

No to teraz jak zwykle mam bajzel we łbie. Skoro ten Pan Kolega wyżej wypowiada się, że WE klocek dobrze działa przez 2 lata, jeszcze na CO2, co ponoć jest zabójstwem dla tej broni wg większości i nie jest to TM, to już wogóle hejzel w mózgu.

 

Jedno pytanie. Co mam robić?

Teraz rozumiesz czemu próbowaliśmy na początku wcisnąć Ci aega? :icon_razz:

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...