Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PLASTIK CZY DREWNO ? (RK-01)


Recommended Posts

Dla ścisłości,

Pierwsza generacja, czyli RK-01: stalowy korpus, kolba, pokrywa zamka. 320fps. Plastikowe drewno. To były te repliki, gdzie ludki zastanawiali się, czy lepsze to, czy CM.028 i dobrze wychodzili na cymach. Nie są złe, ale niewarte swojej ceny.

Druga, czyli RK-01W. Drewno na froncie. Tyle samo stali, co w pierwszej, reszta znal. 390fps i lepszy gearbox. Czasami miały stalowy zatrzask kolby, czasem nie. Porządny dobry Boyi.

RK-01SW. 390fps, drewno, stalowe wszystko, wraz z obsadą kolby, obsadą lufy, pierdołami na lufie i zawiasem pokrywy. Aluminiowa lufa. Naprawdę fajne repliki.

RK-01WS. Sklejka na froncie. 420fps. Rewelacyjny gearbox. Bite numery na każdej istotnej części. Stalowa lufa. Poliwęglanowa komora hop. Praktycznie nie do dostania w Polsce. Już nieprodukowane. Za 600 zł można było mieć replikę porównywalną z LCT i poza kolorem blachy lepszą niż E&L. Szkoda, że ich nie ma.

Link to post
Share on other sites

A jak jesteś leniem i olejowanie cię nie przekonuje (warto poczytać troche o tej metodzie) to zawsze pozostaje coś innego.

https://www.strzelambolubie.pl/sklep-elaboracja-strzelambolubie/czyszczenie-i-konserwacja/chemia/tetra-gun/tetra-gun-stock-finishing-kit-do-renowacji-i-wykanczania-kolby-detail.html

U mnie się sprawdza, dobry zestaw. Zaraz ktoś wyskoczy "w budowlanym za pinć złoty masz całom puszke". To znajdź i mi kup, mi się nie chce szukać :D Pozatym ten środek do wykańczania osady nie jest ani politurą, ani lakierem. Sam nie wiem co to jest ale jest dobre. 3 warstwy szmatką i efekt jest jak dla mnie super :)

 

http://i.imgur.com/c1m4Br7.jpg

Link to post
Share on other sites

To te bejce z castoramy za 10 zł za buteleczkę się nie nadają?

 

Taki tip

 

Bejca - nadaje drewnu kolor. Oprócz tego trzeba to drewno czymś zabezpieczyć, najlepiej czymś dobrym w końcu to twoja replika, ma wyglądać jak najlepiej. No chyba że masz inne zdanie że ma być niby "używana w boju" "przetarta papierem ściernym :F " czy ciągnięta za autem no to nie musisz tego suchego drewna zabezpieczać :D

 

No i są 2 główne metody, olejowanie o którym pisał lesio i metody "sztuczne". Ja polecam to co napisałem w poście, środek bardzo dobry. W olejowaniu mi osobiście nie podoba się zapach drewna, no i to że nawet najmniejsze niedoskonałości w obróbce się uwypuklą po zastosowaniu tej metody.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...