Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

projekt KALACH (Barrett M82A1)


Recommended Posts

Witam

 

Na początku może się przedstawię.

 

Piotróś znany też jako Pycio w środowisku Lubelskim

 

 

Owy projekt realizuję razem z kumplem, a pomysł przyszedł tak z tego względu, że ja mam możliwości, a On umiejętności i wiedzę o "bebechach" :) No i fajnie by mieć taką armatę na ścianie :D

 

 

Wpierw zacząłem przeglądać internety i ściągałem wszystkie zdjęcia ostrego odpowiednika jak i wykorzystywałem wymiary repliki osób które takie dane udostępniły.

 

8b305d75.png

Potem przyszły plany na rysunki techniczne alby "spłaszczyć barreta" . Potem przeniesienia rysunków do CADa i na CNC

20150311_104736.jpg

 

Maszyna zreferowana materiał gotowy.

 

20150311_105303.jpg

 

Olej w pompie wysokiego ciśnienia nagrzany. Więc można zaczynać.

 

20150311_104725.jpg

 

Maszyna do cięcia strumieniem wody tnąca pod ciśnieniem 4127 atmosfer. Fajna zabawka jak się umie używać.

 

Materiałem jest stalowa blacha o grubości 2mm. Jeśli kogoś interesuje mogę znaleźć nawet jakiego przetopu.

 

20150311_111117.jpg

 

Ku ścisłości na blasze nie leży wielkie dildo w kondomie tylko kamień granitowy owinięty w folie.

Ale w sumie... wszystko jest dildo jeśli jesteś wystarczająco odważna ;)

 

20150311_111927.jpg

 

W pierwszej kolejności wycinam otwory, a dopiero po tym "ramkę" aby wszystkie wymiary się zgadzały.

 

20150311_111928.jpg

 

Strumień wody zabiera mniej więcej milimetr materiału więc gdybym robił w odwrotnej kolejności woda która odbija się od dna ruszała by elementem i śmiało mógłbym zaczynać od początku.

 

20150311_114536.jpg

 

Góra i dół korpusu wycięte, teraz czekają na zmatowienie, ale niestety luka pomiędzy obowiązkami się skończyła.

 

20150311_143654.jpg

 

Zmatowione teraz czeka na zaginanie.

 

20150311_143702.jpg

 

Koniec dzisiejszego dnia pracy więc elementy czekają. Następny krok: Zaginanie

 

 

 

 

Nie modyfikujemy żadnej broni. Tworzymy od podstaw z porządnych materiałów i z odpowiednią wiedzą. Barrett jest o tyle prostą konstrukcją, że można go wykonać "przy okazji" :D

 

Jeśli materiał spodoba się Wam z przyjemnością będę podsyłał relacje z kolejnych etapów.

Jednym z etapów będzie zrobienie magazynka więc jeśli ktoś ma dane jakiekolwiek o nim lub co lepsza ma taki magazynek byłem wdzięczny jeśli podzielił by nimi. Oczywiście jeśli ktoś ma owy na sprzedaż też mogę odkupić :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Do końca jeszcze daleko :icon_smile: ale i tak już bliżej niż dalej. Wszystko jest narazie jeszcze prototypem, a prace na tym etapie mogę wykonywać praktycznie tylko i wyłącznie przy użyciu maszyn przy których pracuję, a więc nie zawsze jest czas na kontynuowanie projektu.

 

Znalazłem dzisiaj chwilę aby zobaczyć jak zachowuje się blacha przy zaginaniu i jaka jest tolerancja zagięć

20150312_194151.jpg

 

20150312_194208.jpg

 

Nie jest źle :icon_smile: spasowują się dobrze lecz nie idealnie. Niestety na maszynie jest skala co 10 stopni więc ciężko jest dobrze trafić w 32.

 

Maszyny do zaginania dostępne mam dwie, ale je opiszę przy najbliższej okazji.

Edited by Piotróś
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Piekności!

 

A tekst:

Ku ścisłości na blasze nie leży wielkie dildo w kondomie tylko kamień granitowy owinięty w folie.

Ale w sumie... wszystko jest dildo jeśli jesteś wystarczająco odważna :icon_wink:

 

rozwalił mnie na łopatki :teethh:

Link to post
Share on other sites

Ee tam, G3 od razu ze stalowej blachy, bo na rynku posucha.

 

to to już wyższa szkoła jazdy tłoczenie blachy.

 

Co do postępów niedługo pojawią się zdjęcia zagiętego body, Piotrek z wymiarował i zaprojektował już większość elementów kolby , gniazda magazynka itd. Jak będziemy mieli wspawany przedni zatrzask body sprawdzimy koncepcje z gearboxem od m249 oczywiście będzie wymagał mosfetu na semi oraz modyfikacji frontu w celu zainstalowania głowicy od v7 żeby dysza była w osi z lufą . Na razie to tylko koncepcja więcej wkrótce.

Link to post
Share on other sites

Co do gearboxa to mamy pod ręką szkielet ze świni czemu by nie sprawdzić koncepcji?

CO do v7 G&G odpada miałem kształt nie podpasuje.

wiciok- masz racje osiągi będą bdb , jak ktoś lubi biegać z butlą HP to proszę bardzo mi sie to nie widzi.

 

Ogólnie to Piotrka sztuka na pewno będzie działającą repliką ASG więc on będzie wybierał napęd, mi wystarczy replika na ścianę . Barrett to zbyt nieporęczne koromysło żeby jakkolwiek komfortowo je użytkować btw taką samą celność i zasięg można uzyskać w czymś z rodziny M czy AK przy nieporównywalnie większej mobilności więc strzelanie się barrettem to bardziej "wydłużanie Kija" ale to tylko moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

50mm nie wejdzie niestety gdyby taka butla się faktycznie mieściła to miało by to rację bytu.

 

A z butlą pod ciśnieniem to nie jest że wraz ze spadkiem ciśnienia w butli spadją fpsy? Chodzi mi o to ile można by oddać stabilnych strzałów powiedzmy 600fps na kapsule 88g bo wymiana takiej butli co 10 strzałów to byłaby trochę paranoja.

 

Mechanizm w stylu daytonagun byłby fajnym rozwiązaniem , zero elektroniki i blow back tylko że tam to już obowiązkowo butla HPA.

Link to post
Share on other sites

O HP nie pisałem bo miał to być AEG, ale jeśli robiłbym replikę dla siebie to poskładał bym to na konwersji mancraft i i kapsule 88g w środku.

FPS spadają ale dopiero jak gaz się kończy.

Na ile wystarczy trudno powiedzieć zakładam że conajmniej 50 strzałów, a jeśli giwera będzie otwierać się tak jak oryginał to z wymianą butli nie będzie jakiś większych problemów.

Link to post
Share on other sites

O HP nie pisałem bo miał to być AEG, ale jeśli robiłbym replikę dla siebie to poskładał bym to na konwersji mancraft i i kapsule 88g w środku.

FPS spadają ale dopiero jak gaz się kończy.

Na ile wystarczy trudno powiedzieć zakładam że conajmniej 50 strzałów, a jeśli giwera będzie otwierać się tak jak oryginał to z wymianą butli nie będzie jakiś większych problemów.

 

Tak otwieranie i manipulacja ma być zgodna z oryginałem, trzymałem w rękach zagięte body i jest na prawdę przaśne jak Piotrek będzie miał czas to wytnie resztę elementów ale wiadomo jak jest w pracy.

 

11074187_909793289051964_351363730_n.jpg

 

 

11077374_909793379051955_1061775378_n.jpg

Edited by chodos93
Link to post
Share on other sites

Czym to było gięte że takie wgnioty na pół grubości blachy porobione?

 

To nie są wgnioty i nie są na pół grubości , to są fazki zrobione przy wycinaniu żeby można było do kąta wygiąć blachę przypominam że body jest z gatunkowej stalowej blachy grubości 2mm nie wygniesz takieg długiego kawałka tej grubości bez takich fazek na normalnej zaginarce.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...