Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza replika do 600zł


Recommended Posts

Nadszedł czas, w którym chcę zakupić pierwszą replikę. Tylko pytanie - jaką wybrać?

Interesują mnie repliki elektryczne, z wyglądu nawiązujące do chociażby M4 czy LMT Defender 2000, nie żadne kałachy. Ważne również jest dla mnie to, aby z zewnątrz jak i wewnątrz był dobrej jakości materiał, w miarę dobra celność i te inne współczynniki, czyli Cena/Jakość. Budżet ogranicza się do 600zł.

Proponujcie! :)

Link to post
Share on other sites

Prosiłbym o linka do poszczególnych replik. Podniosłem również budżet do 850zł. Wypatrzyłem takie:

http://gunfire.pl/product-pol-1152201940-Replika-karabinka-Specna-Arms-SA-A06.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152200033-Replika-karabinka-Specna-Arms-SA-B04.html?rec=101801104

 

Obie mi się podobają, ale muszę wybrać jedną... Więc która będzie bardziej niezawodna i celna? W tym oczywiście jakość wykonania, ale wydaję mi się (po wadze), że są identyczne.

Link to post
Share on other sites

Jak masz 850zł, to już lepiej idź w emki od evolution airsoft, zamiast inwestować w drogiego chińczyka typu specna arms.

 

Tu masz temat o emkach E. A., poczytaj i zdecyduj czy warto przy kwocie jaką dysponujesz pchać się, jak pisał kolega wyżej, "w miare dobrą replikę" specny.

 

Pozdrawiam i życzę udanego startu w asg.

Link to post
Share on other sites

Przy obecnym kursie dolara kiepsko z zakupami. Zwłaszcza Specny, bo są ze świerzej dostawy, kupione za większy $. Odbija się to na dalszej cenie detalicznej. Dla przykładu, B03 kupiłem w sierpniu za 688zł, obecnie kosztuje ponad 8 stów.

W takiej kwocie z EA dostaniesz tylko najbardziej podstawową emkę jaką się da, bez szyn, bez bajerów i udogodnień. Do tego bez baterii i prostej pompki do niej. Koszta rosną. W tej cenie masz jakąś bardziej wypaśną wersję Specny, podstawowa kosztuje odpowiednio mniej. Te opinie są trochę oszukane, bo nie biorą właśnie pod uwagę cen podobnych modeli, a porównują rozbudowane Specny z najtańszym EA. Te doinwestowane Evolutiony przekraczają 1000zł więc wnioski wyciągnij sam.

Ja bym obecnie nie kupował ani tego, ani tego. Jeśli dolar nie zacznie słabnąć to rozważalbym używkę, co nie jest do końca polecane nowym, ale przy obecnych canach proponownie nówek to znów przeholowanie w drugą stronę.

Jeśli miałbyś kupić coś używanego i się nie naciąć, to po prostu skorzystaj z naszego komisu. Użytkownik z konkretnym stażem na forum, udzielajacy się sporo i rzeczowo opisujący sprzedawany sprzęt, będzie dobrą osobą do potencjalnych interesów. Nowe konta widma, bez postów z atrakcyjnymi ofertami omijaj.

 

 

Edit, szatańska literówka... :P

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Tak informacyjnie, to Specny są w miare tanio na redberet.pl, oczywiście te najprostrze wersje, np:

http://redberet.pl/p/36/1152226956/replika-karabinka-specna-arms-sa-b02-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

http://redberet.pl/p/36/1152227399/replika-karabinka-specna-arms-sa-b01-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

Ceny odpowiednich modeli również taniej niż w GF.

 

Osobiście kupiłbym używkę, bo 800+ postów w temacie o Specnie mówi mniej więcej to samo - na start do serwisu/własnego babrania się i korygowania, co z reguły kasuje gwarancję(przy rozbieraniu gb)(a gwarancja, to chyba jedyna przewaga nowej sztuki, pomijam kwestię szybkiej wymiany sprężyny), a taką używkę możemy wyłapać bez fabrycznych baboli, chociaż zawsze jest to ryzyko, które to przy zaufanym sprzedającym jest niewielkie.

Link to post
Share on other sites

Też fakt, że Specne trzeba rozbroić i poskładać jak należy, bo stock często jęczy z bólu podczas pracy. Serwisy sklepowe robią takie poprawki na szybko, byle wyrobić się z resztą replik, które trafiają do nich z różnych powodów. Taki serwis nie gwarantuje wcale rozwiązania problemu. Lepiej oddać to do lokanlego komandosa, który zrobi to jak należy, tak że rok gwarancji nie będzie już potrzeby, bo replika nie będzie się sypać co chwila. Używka może mieć to już za sobą, a jeśli nie to wciąż wychodzi taniej niż nówka, nawet z kosztem serwisu u któregoś z majstrów.

Link to post
Share on other sites

Jednak po namyśleniu wolałbym raczej nową i tą bardziej "chińską'', ale z udogodnieniami. Możecie podać jakąś firmę, która ma bardzo dobre jakościowo repliki i niezłe osiągi do 800zł? Chyba, że najlepszą w tej chwili jest Specna Arms....?

Link to post
Share on other sites

Każda Specna Arms ma w środku to samo(+/- cylinder w zależności od długości lufy), więc jeśli chodzi o różnice w cenie pomiędzy modelami Specny, to wynikają one właściwie tylko z wyglądu. Więc w sumie wybierasz to, co ci się podoba. Na forum przeważają opinie, że SA jest najtańszą emką wartą zainteresowania, czyli najlepszą w swojej kategorii cenowej.

Link to post
Share on other sites

Jak masz 850zł, to już lepiej idź w emki od evolution airsoft, zamiast inwestować w drogiego chińczyka typu specna arms.

 

Tu masz temat o emkach E. A., poczytaj i zdecyduj czy warto przy kwocie jaką dysponujesz pchać się, jak pisał kolega wyżej, "w miare dobrą replikę" specny.

 

Pozdrawiam i życzę udanego startu w asg.

 

Słuchaj się, to racja, nie ma co się pchać w drogie chinole. Nie mówie, że Specna jest do kitu, ale musiałbyś w końcu wymienić gumkę, kable, lufę. Nie mówię, że wszystko od razu, na początek trzeba gumkę na pewno.

Lepiej poszukaj już tych replik lepszych. Co do sklepu blacksword uważaj, ja bym tam nie brał. ... początku było git, ale zobacz te nowsze opinie.

Pozdrawiam.

Edited by blunk
Link to post
Share on other sites

Z EA wychodzi poza 800 zł, bo tyle kosztuje najtańsza EA, a przecież jeszcze bateria i ładowarka, czyli kolejne 100 zł.

 

Moje "w swojej kategorii cenowej" może nie było zbyt dobrym określeniem, raczej powinienem dopisać jeszcze "wśród innych chińczyków" dla precyzyjności.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim - nie spiesz się, nie wszystko naraz.

 

Ja przy budżecie 850zł na twoim miejscu dozbierałbym jeszcze 150 zł i kupił sobie zwykłe m4a1 evolution airsoft i do niej baterię li-po wraz z ładowarką z balancerem - na początek taki zestaw w zupełności wystarczy.

 

Jaki będzie tego efekt? Dostaniesz świetnie wykonaną z zewnątrz replikę, bdb. komorę hop-up, przyzwoite i pewne osiągi. Poza tym, będziesz miał świetną bazę do zrobienia z niej takiej m4 jaka Ci pasuje w przyszłości. Szyn ris i kolb jest na rynku od groma w długościach i konfiguracjach jakie Ci się żywnie podobają. Po co masz się ograniczać do chińskiej wersji, która może Cię zaskoczyć albo awarią, albo słabym wykonaniem części zewnętrznych? (Warto wspomnieć tutaj o świetnym spasowaniu w replikach EA - czyli tym, że nie będziesz czytał gazety przez szparę pomiędzy górną a dolną częścią korpusu. [Tak, chińczyki mają taką opcję w zestawie.]) Co Ci szkodzi pobiegać chwilę ze zwyczajnie wyglądającym, ale dobrym m4? Z czasem, jak już będziesz wiedział więcej, zrobisz sobie z niej fajną replikę i będziesz Pan zadowolony.

 

Ze swojego doświadczenia powiem: czasami naprawdę warto poczekać jeszcze chwilę, dozbierać czy dołożyć tą stówkę i mieć coś dobrego i porządnego.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...