Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z częścią zamka repliki R31 firmy ARMY


Recommended Posts

Witam, jestem nowym użytkownikiem jak i nowym graczem. Nie posiadam wiedzy w zakresie replik gazowych. Jakiś czas temu zakupiłem replikę R31 firmy ARMY. Replika działa dobrze tylko ostatnio pojawiła się dziwna rzecz. W trakcie przeładowania i odciągnięcia zamka lub po zatrzymaniu się go w tylnej pozycji po wystrzeleniu ostatniej kulki, część zamka widoczna w załączonych zdjęciach się przemieściła. Nie wiem czym to jest spowodowane, a po zapytaniu skierowanym do serwisu taiwangun.com (bo tam kupiłem replikę) nie otrzymałem odpowiedzi. Tu pojawia się moje pytanie. Czym to jest spowodowane, jak to naprawić i czy da się to zrobić ? Czy przeszkadza to w użytkowaniu repliki i może spowodować jakieś dodatkowe uszkodzenia ? Pistolet jest objęty jeszcze gwarancją więc istnieje możliwość odesłania go. Co radzicie ?

 

 

 

 

 

 

2eckqci.jpg

 

m27fd.jpg

Edited by andrey321
Link to post
Share on other sites

Jeżeli replika strzela bez problemu, to zapewne ułamał się fragment cylindra, na którym opiera się sprężynka odpowiedzialna za cofanie cylindra. Samo w sobie uszkodzenie raczej nie powinno powodować problemów, bo cofanie się cylindra jest CHYBA tylko kwestią czysto estetyczną. Niemniej, rozebrałbym replikę i wyjął sprężynkę, bo jeszcze się pognie i zblokuje cylinderek, wtedy może być już problem. Notabene, nie dostałeś wraz z repliką zapasowego cylinderka? Kiedyś to była stała praktyka Army.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy strzela bez problemu, bo bałem się, że uszkodzę coś jeszcze. Wolałem poczekać na odpowiedź z serwisu, której się chyba nie doczekam... Dzisiaj zobaczę czy strzela poprawnie. Mówiąc chyba nie jesteś pewny, więc raczej lepiej byłoby poczekać na odpowiedź serwisu, albo przejść się do jakiegoś sklepu, który mi to zdiagnozuje tak ?

Jak już mówiłem jestem początkującym użytkownikiem i nie umiem rozebrać repliki. Znajdę jakiś temat temu poświęcony i pasujący schematem do mojej repliki ?

Co do części zamiennych nie dostałem nic... Przed zakupem poczytałem o tej firmie i też znalazłem informację, że do kompletu dołączają części zapasowe. Zdziwiłem się, no ale co zrobić.

Link to post
Share on other sites

Mówiąc chyba, mam na myśli że nie zaobserwowałem problemu strzelając bez sprężynki, do tego gdzieś na forum kiedyś przewinęła mi się wypowiedź, a do tego nie widzę innego powodu cofania cylinderka. Ktoś pisał, chyba w temacie o Glocku KWA, że bez sprężynek replika może jeść więcej gazu, ale nie widzę jakie miałoby być powiązanie jednego z drugim.

Poprzeglądaj tematy na temat innych replik Army (R27, R28, R29, R30, R31), bo to wszystko z grubsza to samo z różnicami zewnętrznymi i drobnymi wewnętrznymi - np w swojej możesz mieć atrapę iglicy, gdzie w R27 i ogólnie w systemie TM jest tam śrubka, inna prowadnica sprężyny powrotnej czy lekkie różnice w konstrukcji prowadnic zamka..

Jeśli nie dostałeś z repliką rozkładówki części, co również byłoby dziwne, bo Army zawsze dodawało instrukcję w której była zawarta, to łap od R27: https://lh3.googleusercontent.com/-AP-G5N8sb4o/UsRiHZYRxJI/AAAAAAAALZA/BzbFM02MgdE/s0/Colt%25201911%2520Army.jpg

Link to post
Share on other sites

Okej dzieki za zdjęcie instrukcji rozłożenia pistoletu :) Rozłoże i sprawdzę co z tym cylinderkiem się stało.

W komplecie jaki dostalem od taiwanguna byl tylko pistolet, magazynek, paczka kulek i kartka, na której była z jednej strony tarcza, a z drugiej, że nie należy zaglądać do lufy, celowac w ludzi, itd...

Jeśli nic się nie da zrobić z tym cylindrem to odsyłać replikę na gwarancję czy nie ? Bo jakby nie patrzeć używalem jej tylko jak chciałem postrzelać. Nie bawiłem sie w rozkręcanie, przeglądanie, ulepszanie, czy cos podobnego. Gdy nie strzelałem pistolet leżał w oryginalnym opakowaniu, więc to by była usterka, której nie spowodowałem np. ingerencja w budowę repliki. Powinni mi to jakoś naprawić, chyba, że źle rozumuje.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz odsyłać to może nie rozkładaj. Niby plomb nigdzie nie ma, ale jeszcze się do czegoś doczepią, sam nie wiem jak to jest, bo nigdy nie korzystałem z gwarancji na klamki. Ja tam bym pewnie szukał lepszego zamiennika (bo o niego nie będzie trudno, kupiłeś replikę w systemie Tokyo Marui, czyli części jest sporo) zamiast bawić się w gwarancje, ale to ja. Skoro ją masz, to może warto z tej gwarancji/reklamacji skorzystać skorzystać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

W moim R31 (nabytej w czerwcu) konstrukcja suwadła jest prostsza - nie ma już dokręcanej mikrośrubką listwy a jest całkowitym monolitem. Także komora mechanizmu kurkowo-spustowego jest monolitem nie dzielonym. Pod tym względem jest lepsza od Tokyo Marui a zachowuje wiele wspólnych bebechów np. sprężynki.

 

Przed zabieraniem się za rozbieranie wystarczy sprawdzić lekko naciskając sterczący do komory kawałek. Jeśli sprężynka jest OK to odskoczy a jak nie to znaczy, że się gdzieś zaczepił/zaciął.

Link to post
Share on other sites

cofanie się cylindra jest CHYBA tylko kwestią czysto estetyczną

 

Nie jest, faktycznie replika pobiera więcej gazu, testowałem na moim R28 i R27, który serwisowałem, zwykle zostawały 2-3 kulki w magazynku (24rd).

 

Co do reklamacji: Nie mają się do czego przyczepić, póki nic w zamku nie odkręcisz. Zam zamek możesz zdejmować, bo wymagane jest to do jego smarowania.

 

8SdO2FJ.jpg

mMF2z3y.jpg

 

Jak widać, różni się kilka części - w tym blaszka.

Edited by EndeBeats
Link to post
Share on other sites

Zachcesz wrzucić przy okazji zdjęcia tej monolitycznej komory mechanizmu kurkowo-spustowego? Jestem ciekaw co tam wymyślili i jak montuje się tam części.

Najlepiej tutaj: http://forum.wmasg.p...9-r30-r31-army/

 

Włąśnie to tego temetu dodałem.

Jak montować częśći bo nie miałem powodu do całkowitej rozbiórki a eksplodowanego aksonomicznego rysunku do tegorocznego kontenera R31 ARMY nie dodało.

Edited by walther38
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...