Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36K Nie strzela


Recommended Posts

Witam, jestem tutaj nowy i dopiero zaczynam zabawę z ASG.

Odebrałem replikę g36k, naładowałem baterię, podłączyłem i nie strzela.

Przeskakuje coś w środku, lekko grzeje się bateria i uchwyt, nie ma żadnego odrzutu.

Co może byc przyczyną? Da radę samemu coś z tym zrobić, czy trzeba zajechać do serwisu?

Link to post
Share on other sites

Wsadziłeś kulki i nakręciłeś magazynek? Może to co nazywasz przeskakiwaniem to po prostu dźwięk pracy tłoka. Jaki odrzut ty tam chcesz?

Wsadziłem magazynek. Kulki podawał wg mnie prawidłowo, ponieważ po wyjęciu go jeszcze 3-4 się wysypywały. Próbowałem też do góry nogami strzelać i nie działało.

Nie sądzę, żebym przeładował akumulator.

Ładowałem 4 godziny zgodnie z zaleceniami dotyczącymi baterii.

Link to post
Share on other sites

Nie sądzę, żebym przeładował akumulator.

Ładowałem 4 godziny zgodnie z zaleceniami dotyczącymi baterii.

 

Ze stockowymi batkami tak jest. Nie wiesz jak bardzo rozładowana do Ciebie przyszła, to bez miernika lub lepszej ładowarki faktycznie nie wiesz ile masz ją ładować, dodatkowo stockowe ładowarki też nie zawsze trzymają parametry. Najtańszy miernik można kupić do 10 zł. Sprawdź jakie ma napięcie bateria i jak możesz to sprawdź na innej.

Link to post
Share on other sites

Może po prostu trzeba wyregulować docisk silnika? Słychać jakieś bzyczenie/ terkotanie?

Wyjmij magazynek, odwróć replikę do góry nogami i podczas próby strzału popatrz do otworu, gdzie wpada kulka. Przesuwa się coś w nim? Może otwór jest cały czas zasłonięty? Weź komórkę i nagraj ten odgłos i wrzuć.

Link to post
Share on other sites

Dziś byłem z nią w serwisie.

Na mocniejszych bateriach próbowano ją przestrzelać i to samo.

Jeśli docisk silnika reguluje się w rączce, to również było to sprawdzane i nie działa.

Bez rozkecenia się nie obejdzie :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

na przyszłość, jak chcesz obliczyć czas ładowania pustej baterii nimh:

( [pojemność baterii]/[prąd ładowania] ) * 1.4 jako utrata cieplna

pojemność powinna być napisana na baterii - np 1100mAh

prąd ładowania powinien być na naklejce na ładowarce - np 400mA

 

przykład:

1100/400 * 1.4 = 3.85

wychodzi z tego, że masz ładować 3 godziny i 85 minut czyli w rzeczywistości 4 godziny i 25 minut.

Jeżeli wynik wyjdzie na przykład 3.20 no to wiadomo, 3h20m

 

Te obliczenia nie są dokładne!! warto nastawić sobie budzik na 10-15 min przed końcem czasu i sprawdzić czy bateria jest ciepła. Naładowana bateria powinna być właśnie ciepła. Nie letnia, nie gorąca tylko ciepła. Jeżeli jest gorąca, odłączaj natychmiast, jeżeli jest letnia to możesz chwilę zaczekać ale nie musisz bo powinno wystarczyć.

 

P.S. kurde... że jeszcze to pamiętam...

Link to post
Share on other sites

Brawo dla Mistrza matematyki. Siadaj, pała i przyjdź z rodzicami. 3,85 godziny to nie 3 godziny i 85 minut, a 3 i 85/100 godziny. Setne trzeba przeliczyć na minuty w sposób następujący:

licznik*60/mianownik.

W podanym przykładzie 85*60/100 = 5100/100 = 51

Czyli w podanym przykładzie ładować powinien przez 3 godziny i 51 minut. Twój sposób prawdopodobnie zabiłby batkę.

Edytuj: Zamiast liczyć ręcznie można sobie ściągnąć program ASG Calc.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

3,85 to rzeczywiście jest 3h51m, to się zgadza. Dlatego właśnie napisałem jak to interpretować, żeby nie policzyć tak jak Ty to zrobiłeś. Ten wzór nie jest poprawny matematycznie a działa więc "jeżeli coś jest głupie a działa, to znaczy że nie jest głupie". Na początku moich zabaw z ASG ładowałem tak baterie przez dwa lata i śmigały bez problemu, potem było lipo i droższa ładowarka.

Błędne liczenie było umyślne.

jak nie wierzysz, znajdź starego batona, chińską ładowarkę i sprawdź sobie.

Edited by Mumin94
Link to post
Share on other sites

oczywiście że nie, batki mogą być różnej jakości. Dlatego napisałem, żeby sprawdzić czy jest letnia, ciepła czy gorąca. Poza tym, nie będę nic gwarantował, jak ktoś chce niech przetestuje i sprawdzi a jak nie, to nie. Twoja sprawa, mi i moim znajomym działało zanim weszliśmy w LiPo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...