Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Niestandardowa replika na początek


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu pierwszej repliki. Budżet mam bliżej nieokreślony, jednak 800 zł to raczej max jaki chciałbym wydać. Od razu zaznaczam, że nie interesują mnie kałachy, G36, mp5 ani inne pistolety maszynowe, powód jest prosty - wszyscy je mają. Chcę porządnego elektryka hi-cap z możliwością modernizacji. Nie wykluczam broni używanej na gwarancji. Co mnie zainteresowało? Augi albo M4 od E.A. Pierwsza lepsza aukcja na allegro, która wpadła mi w oko, możecie coś o tej broni powiedzieć lub polecić coś nowego/używanego razem z kulkami, gumką, ładowarką, ewentualnie akumulatorem na wymianę? Broń będzie raczej na krotki dystans, więc 400 fps jest chyba optymalną prędkością.

 

http://allegro.pl/re...5216006729.html

Edited by Moherek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imo wybór M4, jako unikatowej repliki, jest dość dziwny, bo tych jest najwięcej.

Jeszcze pytanie, chcesz replikę na krótki dystans w terenie otwartym czy do CQB.

Jeżeli to pierwsze, to zupełnie bez sensu. W tym drugim przypadku, jest nawet spory wybór:

MP7, P90, UMP, od biedy mawet UAR i pewnie wszystkie konstrukcje bullpup.

Link to post
Share on other sites

"Nie chcesz sprzętów, które wszyscy mają a chcesz m4, których jest chyba najwięcej"

 

Tylko że M4 jest na prawdę ładne, nie to co mp5.

 

Broń na razie będzie do CQB, choć nie wykluczam, że kiedyś pójdę do lasu ;)

Osobiście preferuję szturmówki. Moglibyście coś więcej napisać o tym systemie bullpup? Jak działa, czym się różni i dlaczego jest lepszy do CQB?

Uar jest brzydki jak noc ;) Ten aug jest zły?

Edited by Moherek
Link to post
Share on other sites

W układzie "bullpup" komorę z kulkami masz za gearboxem, na samym końcu repliki- nie w środku jak np w Emkach, efektem czego uzyskuje sie dłuższą lufe przy tych samych wymiarach samej repliki [dłuższa lufa- lepsza powtarzalność]

 

Choć polecam jednak kupić coś standardowego albo zgodnego z popularnymi systemami replik, zapłaczesz sie jak przyjdzie ci kupić jakąś część body do niestandardowej repliki, wiem coś o tym, mam SIGa 552 :C

Edited by Mikolajski
Link to post
Share on other sites

W układzie "bullpup" komorę z kulkami masz za gearboxem, na samym końcu repliki

Nawet nie za bardzo mam pomysł jak to skomentować...wyprowadzę więc z błędu.

Komora z kulkami nie znajduje się za gearboxem. Znajduje się jak w każdej innej replice bezpośrednio przed gb. Tyle, że gb jest po prostu przesunięty bardziej na tył.

Link to post
Share on other sites

Dobra, więc to co udało mi się znaleźć:

gunfire.pl/product-pol-1152199916-Replika-pistoletu-maszynowego-H-K-MP7-A1.html

mp7, czemu "tylko" 200 fps?

 

www.taiwangun.com/urban-assault-rifle-black-aps?from=listing&campaign-id=14

Uar

 

gunfire.pl/product-pol-1152205109-Replika-karabinka-GFG28-A2-Multicam-R-.html

Aug

 

Mozecie cos o nich powiedziec?

Edited by Moherek
Link to post
Share on other sites

A ja szczerze i od serca polecam GFG29 A2. Mam i sobie chwalę. Jeśli chcesz coś uniwersalnego to GB V3 hybrydalny jest dla Ciebie. 2 minuty roboty i zmieniasz sprężynę. Dodatkowo same części nie są takie złe. Tłok utrzymał mi SP140 bez AOE. Silnik podobnie ciągnie nawet SP140 na standardowych zębatkach. Szkielet spokojnie unosi SP170. Magi może nie tak dostępne jak do Emek ale nie ma raczej problemu. Komora HU jest na tyle szczelna że nie warto jej wymieniać na jakieś tuningowe, a jak pęknie to koszt 30 zł. Lufa w stocku jest moim zdaniem tragiczna ale na CQB wystarczy. Jeśli przerobisz płytkę trzymającą GB to upchniesz nawet LIPO 11,1V 2200mah turnigy. Miejsca na kable jest masa więc można zaszaleć. Są też minusy - poszczególne sekcje karabinu są słabo spasowane. Lufa zewnętrzna lubi zostać w rękach jeśli będziesz za nią nosił karabin. Element w którym jest osadzona lufa i chwyt przedni dobrze jest spasować żeby się nie poruszał względem zamka. Z czasem, szczególnie przy większych sprężynach luzuje się mocowanie zamka w tylnym body, ale są na to sposoby. No i od SP140 zaczyna się podskakiwanie GB w body i trzeba go dodatkowo stabilizować żeby nie było nieszczelności. Mimo tego wszystkiego uwielbiam ten karabin i z czystym sercem polecam.

Link to post
Share on other sites

Moherek, im bardziej "ciekawa" replika tym mniej szans na waloryzację repliki. Ja na przykład choruję na L1a1 (lub standardowego FN FAL) ale poza chwytem pistoletowym brak do nich jakichkolwiek części. Zostają graty od ostrego ( o ceny nie pytaj). Kolejny z moich chciałbymmieci to Galil. Magów innych niż hicap nima ( tak jak dla fala) hicapy są ale nie w polsce. Tuning, owszem, ale grip z szynami od ostrego to 6 stów. Do AUGa i L85 niby części są, ale zobacz jakie ceny.

Więc odpuść na początek frymuśne repliki i kup coś do czego są części i akcesoria.

Link to post
Share on other sites

Skoro kupiłeś wersję A2, bez fabrycznej lunety, to montowałeś jakąś optykę? Z czego celujesz?

Mój AUG jest robiony pod wyborówkę - mam zamontowaną lunetę 3-9X50 (jakaś chińska ale daje rade). Przy czym uważam że rozmiar okularu 40 w zupełności wystarczy - mnie nieco poniosło z tą 50. Naturalnie na CQB mnie nie spotkasz. Ogólnie uważam że wersja A2 jest optymalna - masz pełen wybór co do rodzaju przyrządów celowniczych. CQB - koli, las - luneta. Edited by progressive
Link to post
Share on other sites

Mała porada ode mnie: jeżeli masz możliwość, to postaraj się replikę typu bullpup pomacać i się do niej przymierzyć, sprawdzić jej ergonomię. Ja jestem w miarę wysoki (ok. 193 cm) i mi na przykład P90 w ogóle nie pasuje (tu za krótki, tu za niski).

 

Poza tym zgadzam się z powyższymi opiniami. Na sam początek postaraj się znaleźć dobrą, standardową replikę, ewentualnie możesz coś w niej przerobić tak by bardziej Ci pasowała i ewentualnie bardziej się wyróżniała.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam że się wtrącam do dyskusji, ale moim zdaniem takie porady jak powyższe to coś w stylu "Witam, chciałbym kupić małe, sportowe coupe pokroju toyoty celici" - "Kup Golfa, bo jest ich dużo i masz tanie części". Ja się dałem tak nabrać z samochodem i do dzisiaj tego żałuję. Za to z replikami poszedłem zupełnie inną drogą i jestem szczęśliwym posiadaczem mojej wymarzonej G3 i SIGa 551.

 

Mój wniosek jest prosty, ASG to zabawa, tutaj każdą "broń" możesz dostosować do wszystkiego. Jeśli podoba Ci się AUG i nie ma on złych opinii to bierz śmiało. Wiadomo, że z niestandardową repliką wiąże się kilka dodatkowych problemów o których wspominali koledzy powyżej, tj. ciężko dostępne i drogie magazynki i części zewnętrzne, ale z drugiej strony o ile fajniej jest latać z czymś rzadkim zamiast ze zwykłą eMką jaką ma z 70% osób (liczba wyssana z palca). Liczyć musisz się napewno z tym, że taka replika na dłuższą metę będzie dużo droższa niż zwykła eMka. Można ograniczyć trochę koszty szukając repliki, która obsługuje STANAGi, wtedy przynajmniej problem drogich i niedostępnych magazynków odpada. Poza tym AUGi nie są aż tak rzadko spotykane, żeby nie można było do nich dostać chociażby używanych części.

 

Zawsze możesz jeszcze iść moją drogą, ale ona kosztuje sporo nerwów, czasu i latania po serwisach i raczej nie polecałbym jej nowemu graczowi, chociaż efekt końcowy moim zdaniem jest warty tego wszystkiego. Możesz przysiedzieć trochę w komisie i spróbować wyrwać jakąś ciekawą markową replikę w bardzo dobrym stanie zewnętrznym, oddać ją na jakiś czas dobremu serwisantowi i po jakimś czasie cieszyć się naprawdę fajną repliką, która strzela lepiej niż nowa, a kosztuje 2/3 ceny nowej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...