Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Niestandardowa replika na początek


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja osobiście mam Fn Fal Para od King Arms miałem z nią trochę problemów z hop up ( pęknięta) bo nie mogłem znaleźć odpowiedniej komory ( pasuje od Sig ) . Ale poza tym jest zajebista , dobra powtarzalność itp . Jest to dobra odmiana od M4 ak lub g36

Link to post
Share on other sites

Kolego drogi - im coś bardziej egzotyczne, tym słabiej dostępne. Bo mniej popularne.

Im bardziej popularne, tym łatwiej dostępne, i części do tego da się znaleźć bez kombinowania.

 

Z własnego doświadczenia - kupiłem kiedyś gazowego Walthera P99 (Maruzen, wtedy na rynku innych gazowych P99 nie było). Pistolet ładny, bardzo wygodny, strzelał znakomicie, no i nikt takiego w okolicy nie miał (tani też nie był). Aż pewnego dnia coś się sypnęło, i spec serwisant od gaziaków pokręcił głową: nie ma części. Mogłem ewentualnie kupić następny taki sam.

Opłakałem stratę, i kupiłem chińskiego Glocka 17, klon Tokio Marui. Owszem, "Klocka" ma każdy airsoftowiec, i kotek jego babci też :icon_wink:. Ale za to jak mi się coś w nim zrypie, to mogę wybierać-przebierać w częściach zamiennych. I w akcesoriach też.

 

 

Ja osobiście zaproponował bym wzięcie pod rozwagę SA58 / krótkiego FALa. JG to chyba wypuściło w wersji chińskiej (klon CA). Kolega w ekipie ma, i z pudełka strzela bardzo ładnie (CA też kiedyś w ekipie było, i też strzelało pięknie). Problem taki, że ciężko dostać inny magazynek, niż hi-cap...

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Akumulatory czasami trafiają się zdatne do użycia (czasami nawet dobre), ale lepiej pomyśleć o zakupie lepszego pakietu.

 

Ładowarki: no cóż, mało osób je poleca, lepiej przeznaczyć te kilkadziesiąt złotych na lepszy sprzęt. Od siebie polecam ładowarkę mikroprocesorową Redox Beta.

 

Polecam lekturę tego artykułu.

Link to post
Share on other sites

Dobra, podsumowalem wszystko co wchodzi obecnie w gre. Prosze porownajcie cos z ponizszych modeli:

Scar (boyi), aug, L85 army, sig 552 jg, arx160. Kazda z nich odpowiada mi mniej wiecej, ktos mial ktores dwie z wymienionych i moze porownac?

Link to post
Share on other sites

SIGów jest mnóstwo w komisie w śmiesznych cenach co świadczy tylko o jednym... Miałem to w rękach i sprawiało dość średnie wrażenie, ale jak już masz się decydować to tylko na wersję full metal. Magi jak się wojskowe.eu zlituje i spełni obietnice to powinny się pojawić wkrótce z ICSa po ok 60zł/szt.

Link to post
Share on other sites

W takim razie scara i siga odpuszczam. Zostaje aug, L85 i arx. Rozumiem, ze ta niestandardowa zebatka utrudni pozniejszy tuning. Jako ze to moja pierwsza bron, to moze tez sobie odpuszcze, choc bardzo mi sie spodobala szczerze mowiac. Wiec zostal aug i arx. Jeden i drugi mi sie podobaja, w arx boje sie tej zginanej kolby, slyszalem, ze nie sa najlepsze, a takze wersji sportsline. Arx ma na stocku 300 fps, tyle co aug ze slabsza sprezyna z zestawu. Gdybym poszedl do lasu, to na auga moge wlozyc bez problemu stockowa 400 fps, a co z arx? Wiadomo ile gb wytrzyma? Chyba glownym problemem jest zdecydowanie sie na bullpup lub standardowy uklad. Chyba najlepiej jest przymierzyc to samemu, nie?

Link to post
Share on other sites

Jelizabeta jest fajna ( ja tam lubię bezkolbowce). Ale są oczywiście i ale:

- ta niestandardowa zębatka właśnie (środkowa o ile pamiętam)

- konieczność pasowania magazynków ( na 100% nie wlezą pmagi i Lancastery (chyba tak się nazywają)) reszta może się chybotać i nie podawać kulek.

- dedykowane montaże optyki czyli albo dedykowany SUSAT i ACOG albo dwie setki baksów na montaż uniwersalny.

- trzy setki baksów (lub więcej) na poRISowany front

- o tym że angielska wersja bezkolbowca nie każdemu pasuje z okoliczności ergonomii już pisałem?

 

 

Ale strzelało się z niej fajnie. Dobrze zrobiona Jelizabeta może z 360fps strzelać na 80m z 80% pewnością.

 

 

 

PS

Moherek od "eco version", "economy", "sportsline" czy" profesjonalny" trzymaj się jak najdalej. W 95% przypadków to kał w pozłotce.

Link to post
Share on other sites

Dobra zdecydowalem sie juz na gfg28, lecz akurat promocja sie skonczyla, a w komisie pojawila sie m4 od Kings Arms, prawie nowa na gwarancji za 500 zl. Abstrahujac od wygladu itd. ktora replika BEZ tuningu, ewentualnie po wymianie sprezyny lub gumki da lepsze osiagi? Za augiem przemawia gb v3, wymienialne sprezyny (nada sie do lasu i do cqb), brak koniecznosci wymiany lufy, a za m4 - marka, komora HU i jakosc body. W jednym i drugim przypadku chcialbym dokupic optyke (m4 wydaje sie byc problematyczne przez celownik mechaniczny). Co proponujecie? Cena tego m4 kusi, nie powiem...

Link to post
Share on other sites

Używka tylko wtedy, gdy:

1) Masz w pobliżu serwisanta, który replikę sprawdzi

2) Sprzedający jest na liście zaufanych kontrahentów.

3) Masz wiedzę i zdolności coby samemu grzebać i doświadczenie, które pozwoli nie kupić dziadostwa - jak wiadomo tego nam brakuje z racji, że to Twoja pierwsza replika.

 

Jeżeli brakuje Ci kogoś, kto przy zakupie używki Ci pomoże, doradzi i ewentualnie uratuje dupsko przed koszmarnymi kosztami bierzesz nówkę, paniał? Zaoszczędzi Ci to irytacji i czasu, a i portfel na dłuższą metę będzie bardziej zadowolony z wyboru :icon_smile:

 

PS: Baran jestem, umknęło mi to, że M-ka jest na gwarancji. Nie zmienia to faktu, że jak nie masz pewności czy nie była grzebana to lepiej się w to nie pakuj :P

Edited by Klojtex
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...