Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Innowacje w Airsofcie - luzne pomysly


Recommended Posts

Czesc,

 

Pare ladnych lat temu zalozylem temat poswiecony konwersji gazowej do AEGow. Temat mial spore zainteresowanie a po krotkim czasie i 'sponsora' moich pomyslow. Tak powstala firma Mancraft. Jesli chodzi wam po glowie jakis pomysl. Co ulepszych, co zmienic lub czego jeszcze nikt nie wymyslil. Piszczcie tutaj a moze pchniemy airsoftowy swiat do przodu.

 

 

Zaczne pierwszy.

 

Projekt:

Bezpieczny granat dymny, wielokrotnego uzytku

 

Motywacja:

Jest masa imprez na ktorych nie mozna uzywac piro. Granaty dymne sa jednorazowego uzytku. Gazy wytwarzane przez pirotechnike nie sa najzdrowsze.

 

Zasada dzialania:

Analogicznie do dzialania e-papierosow dym powstawalby przez podgrzanie roztworu gliceryny z woda z/lub jakims dodatkiem glikolu. Tak samo dzialaja dymiarki na dyskotekach. Najpewniej potrzebny bylby prosty drut oporowy ktory podgrzewalby albo bezposrednio ciecz, albo jak w efajkach - nasaczony nim wacik/sznurek.

 

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/attachments/rebuildable-atomizer-systems/127530d1345472246-choices-rebuildable-atomizers-260.jpg

 

Czy to zadziala?

- od 1:43

 

Problemy na ktore sie nadknalem:

- Zrodlo zasilania, ktore w tak krotkim czasie przekaze tak duzo energi i nie bedzie kosztowac krocie. Myslalem o kondensatorach.

- Dostep swiezego powietrza. Wydaje mi sie, ze aby uzyskac maksymalna ilosc dymu, podgrzana mieszanka musi byc oplywana przez swieze powietrze.

- Nie wiem jak dlugo utrzyma sie taka para w powietrzu i czy mozna zwiekszyc jej 'zywotnosc' dodajac jakies nietoksyczne substancje.

 

Zalety:

- 50ml gliceryny kosztuje 3zl a starczy pewnie na 5 uzyc

- kondensatory mozna ladowac wielokrotnie i sa relatywnie tanie

- brak piro

- dym powstaly w ten sposob nie jest tak toksyczny, ludzie sie nim inhaluja (lol)

 

Pytania, sugestie, pomysly, obawy? Boje sie troche, ze moderatorzy napracuja sie gdy ktorys pomysl znajdzie spore zainteresowanie i bedzie trzeba go wydzielac z tego tematu post po postcie do nowego tematu. Ale to wyjdzie w praniu.

Edited by Filq
Link to post
Share on other sites

Stosując przykładowy superkondensator mogący oddać maksymalnie 147A ciągłego prądu przy napięciu 2,7V otrzymujesz maksymalną moc niecałych 400W.

Przy czym ma on 6cm średnicy i kosztuje >200zł. Ile będzie działał to już inna sprawa, nie chce mi się tego liczyć w tej chwili.

 

Jak działa wytwornica dymu o takiej mocy widać poniżej:

 

 

Jak widać dopiero wytwornica dymu o mocy 1500W produkuje go wystarczająco na stworzenie zasłony dymnej.

 

Wnioski nasuwają się same.

Link to post
Share on other sites

1. Prosta instalacja zwierająca mosfet i odłączająca napięcie gdy Lipo tego potrzebuje.

2. Bardziej rozbudowany system. Coś na kształt ASCU i podobnych wynalazków liczący ile kulek wystrzeliłem na strzelance. Fajnie gdyby dało się to programować, w taki sposób, że po wystrzeleniu 30 kulek trzeba zmienić magazynek bez znaczenia ile zostało kulek w środku. Takie rozwiązanie ułatwiłoby robotę organizatorom strzelanek z limitami gdzie pojawiają się repliki do których nie ma realcapów, ale również zwykłym asgejom którzy na yebankach chcieliby korzystać z większej pojemności magazynków.

 

O komercyjnym sukcesie takich rozwiązań przeważą dwa czynniki: Cena i niezawodność.

Link to post
Share on other sites

A propo zabawy z urealnianiem AEGow. Ponoc ktos we Wroclawiu przerabia AEGi na quasi PTW z systemem, ktory widzi magazynki i liczy kulki. Tak, ze replika nie strzela po 30 kulkach do poki nie zmienimy magazynka.

 

Ktos moze probowal zrobic cos takiego w domowym zaciszu? Jakies efekty?

Link to post
Share on other sites

Kluczem jak dla mnie jest zastąpienie mechanicznego selektora bardziej przyjaznym elektronice. Wtedy przerywacz i spust na mikrostyk i można się bawić w programowanie mikrokontrolera. Do tego jeszcze jakby oprócz wykrywania magazynka zrobić wykrywanie suwadła... To nie dość że można by wymusić konieczność przeładowania, to dałoby się oprogramować symulację zacięć, które znów, wymagałoby przeciągnięcia suwadła.

Link to post
Share on other sites

Mancraft full auto jest już w sklepie internetowym Mancrafta, chyba jako preorder. Nie jest jakąś gigantyczną innowacją bo takie konwersjale już istnieją (choćby Polarstar), ale wydaje się dobrze przemyślany ( ma akceptować aegowe dysze więc będzie go łatwo dostosować do różnych replik ) i atrakcyjny cenowo.

I oczywiście polski :)

Link to post
Share on other sites

Wiciok, co do super-kondensatora, to nie jest on konieczny. 150A da ci byle większe li-po tylko warunek jest jeden 10-20s max, no i nie jest to najzdrowsze dla akumulatora, ale z kolei dać większy np. 5000mAh, to już 30C załatwia problem i może tak pracować do wyczerpania. Choć i one są drogie.

 

Co do elektroniki do AEG, to u mnie prototyp działający leży na półce od roku. Brak tylko motywacji i funduszy na skończenie projeku.

Brak tego drugiego bardzo negatywnie wpływa na to pierwsze :( A układ wykrywa obecność magazynka, bez ingerencji w niego.

Mam też parę pomysłów jak wykryć obecność kulek w standardowej komorze. Ustawienie rofa na real, licznik wystrzelonej amunicji wykrywanie awarii GB itp. Ale muszę się zebrać w sobie. Może ten temat mi pomoże? Mam tylko putanie ile osób realnie jest zainteresowanych takim układem przy cenie 100-150zł ?

Link to post
Share on other sites

Mnie się marzy niewielka, gazowa strzelba którą można podpiąć na RIS repliki. Miałaby miotać jednorazowo minimum 20 kulek na min. 25m i mieć możliwość oddania kilku strzałów jeden po drugim. Coś jak typowy airsoftowy granatnik, ale działający i wyglądający jak to czym w istocie jest, czyli śrutową strzelbą.

Link to post
Share on other sites

Wiciok, co do super-kondensatora, to nie jest on konieczny. 150A da ci byle większe li-po tylko warunek jest jeden 10-20s max, no i nie jest to najzdrowsze dla akumulatora, ale z kolei dać większy np. 5000mAh, to już 30C załatwia problem i może tak pracować do wyczerpania. Choć i one są drogie.

Wiem o tym, komentowałem tylko całkowicie nierealny pomysł użycia kondensatorów. Zresztą zarówno duże lipo, jak i superkondensator i tak odpada z powodu gabarytów.

Co do elektroniki do AEG, to u mnie prototyp działający leży na półce od roku. Brak tylko motywacji i funduszy na skończenie projeku.

Brak tego drugiego bardzo negatywnie wpływa na to pierwsze :( A układ wykrywa obecność magazynka, bez ingerencji w niego.

Mam też parę pomysłów jak wykryć obecność kulek w standardowej komorze. Ustawienie rofa na real, licznik wystrzelonej amunicji wykrywanie awarii GB itp. Ale muszę się zebrać w sobie. Może ten temat mi pomoże? Mam tylko putanie ile osób realnie jest zainteresowanych takim układem przy cenie 100-150zł ?

Sugerowałbym założenie nowego tematu.

Link to post
Share on other sites

Oj byłaby, ale nie chcę powtarzać tego błędu co z mosfetami. Jak pisałem, że mogę zrobić mosfety z AB za 25-35zł szt. to spotkałem się z podobnym entuzjazmem i dostałem w ciągu 3 dni ponad 30 zamówień. Więc zrobiłem mosfety. Wydałem ponad 800zł a potem nikt (dosłownie ani jedna osoba), z tych wielce zainteresowanych nie kupił. Efekt, zostałem z wiadrem mosfetów i wydanymi 800zł. Mośki skończyły na komisie i w końcu się sprzedały, ale niesmak pozostaje. Wtedy odstawiłem na półkę mój bardziej zaawansowany układ.

Link to post
Share on other sites

Oj byłaby, ale nie chcę powtarzać tego błędu co z mosfetami. Jak pisałem, że mogę zrobić mosfety z AB za 25-35zł szt. to spotkałem się z podobnym entuzjazmem i dostałem w ciągu 3 dni ponad 30 zamówień. Więc zrobiłem mosfety. Wydałem ponad 800zł a potem nikt (dosłownie ani jedna osoba), z tych wielce zainteresowanych nie kupił. Efekt, zostałem z wiadrem mosfetów i wydanymi 800zł. Mośki skończyły na komisie i w końcu się sprzedały, ale niesmak pozostaje. Wtedy odstawiłem na półkę mój bardziej zaawansowany układ.

Jedyna sensowna opcja to preorder albo zaliczka.

Link to post
Share on other sites

Oj byłaby, ale nie chcę powtarzać tego błędu co z mosfetami. Jak pisałem, że mogę zrobić mosfety z AB za 25-35zł szt. to spotkałem się z podobnym entuzjazmem i dostałem w ciągu 3 dni ponad 30 zamówień. Więc zrobiłem mosfety. Wydałem ponad 800zł a potem nikt (dosłownie ani jedna osoba), z tych wielce zainteresowanych nie kupił. Efekt, zostałem z wiadrem mosfetów i wydanymi 800zł. Mośki skończyły na komisie i w końcu się sprzedały, ale niesmak pozostaje. Wtedy odstawiłem na półkę mój bardziej zaawansowany układ.

Ludzie kupują walące sie jak domy w Groznym ASCU za 360PLN, więc rynek jest. A odpowiedzią na Twoje bolączki są strony croudfundingowe typu polakpotrafi. Jeśli masz działający prototyp i jakąś tam smykałkę do odpowiedniego "sprzedania" tematu to myślę że taka zbiórka wypali.

Link to post
Share on other sites

Ja powiem szczerze że napaliłem się jak szczerbaty na suchary i jeśli faktycznie cena finalnego produktu to 100-150 złociszy to mógłbym już dziś coś tam wpłacić na preorder, choć chętnie bym zobaczył choćby działający prototyp ;).

Link to post
Share on other sites

W takim razie może ruszę z tematem. Myślę, że dobrym początkiem będzie rozpoczęcie oddzielego wątku.

Zainteresuję się też platformami croudfundingowymi, choć nie wiem jak to działa i zobaczymy. Prototyp muszę odkopać i schematy też i zobaczymy co się z tego urodzi. Może na borne uda się wybrać z zamontowanym prototypem w replice, to chyba była by najlepsza forma prezentacji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...