Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

DIY. AKS74U - łoże z rękojeścią w stylu bułgarskim.


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja szelakowałbym tylko odwoskowionym bo drewno jest bardziej wyraziste. Szelak nieodwoskowiony spowoduje, że obraz drewna będzie mętny. Jeśli chcesz matowy efekt to po nałożeniu wszystkich warstw odczekaj ok tygodnia i przejedź wełną stalową 0000

 

Możesz mi powiedzieć jak odmierzyć szelak na "łyżki" (ile gramów "pyłu" w łyżce do jedzenia zupy)? Nie mam wagi. W jakich proporcjach rozrabiasz? 250g na litr spirytusu?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to sie stało ale mi politura zżelowała z acetonem. Za pierwszym razem, jak mieszałem woskowy orange z odwoskowionym rubinem, wszystko było ok. Teraz mieszałem tylko rubin i klops. Jutro pojadę do sklepu z art. do renowacji mebli i kupię alko. Kosztuje 16zł za litr - dużo. Chyba że macie lepszy pomysł? Co może jeszcze działać? White Spirit Dragona z marketu a może 90% denaturat Dragona?

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Pisałem, że nie mam wagi a na oko to chłop w szpitalu umarł :icon_lol:

Da sie jakoś prościej? Wychodzi na to, że 15g w 100ml to proporcje circa 1:6.

Czytałem gdzieś, że dobra proporcja to 1:4. Zrobię tak - zacznę od 1:4 a jak będzie trzeba to skończę na 1:6

Link to post
Share on other sites

Mówisz o 15g na 60ml? Powodzenia z rozpuszczeniem tego i nanoszeniem.Nie wiem gdzie wyczytałeś takie bzdury skoro 15% roztworem wypełnia się dziury w drewnie. a tu ci wyjdzie 25% roztwór....... Już na 15g w 100ml idzie ciężko bo przy 8-9 warstwie maże się szelak i trzeba robić długie odstępy. Schnie to też wieki. Przy 1/6 będziesz miał i tak za gęsty. już lepiej jedź 1/7.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

UPDATE. Sztuczne światło, w dziennym prezentuje sie o niebo lepiej.

 

Heqj9C3.jpg?1

 

It2Huqr.jpg

 

Skończone. Miałem trochę problemów, mianowicie zaczeła wychodzić mi tłusta plama 1x2cm i musiałem zmyć kawałek jednej strony ale poszedł ponownie szelak kilka razy i się wyrównało. Pozostaje mi tylko zmatowić to wełną 000/0000 żeby zlikwidować efekt "psujajca".

 

Nałożyłem w sumie 3 warsty bejcy Palisander rustykalnej od Dragon'a i 7 warstw szelaku. Szelak w proporcjach 1:4. Dało radę i gąbeczką bardzo przyjemnie się to maziało.

Edited by mykail
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Jako że poczułem się zainspirowany, to postanowiłem z dostępnych mi materiałów, nie wydając ani grosza, samemu się podjąć zadania zrobienia tego chwytu. Przyznam, że sam zawsze miałem chrapkę na niego, ale zaporowa cena na rynku ersoftowym, skutecznie mnie odstraszała.

 

ZrIlUm4.jpg

YMWS23d.jpg

KO2FYVz.jpg

bDEtNlO.jpg

 

Jutro dam znać jak dalej mi idzie! :icon_smile:

Edited by Sarecik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...