Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.350, CM351, CM352


Recommended Posts

Witam ja posiadam wersję CM350 full metal replika fajna ale nie pozbawiona wad tj. chińczyk zostawił pustą kolbę więc replika leci na przód przy trzymaniu jedną ręką.Ja problem rozwiązałem przez dociążenie kolby dwoma kawałkami stali wyjętymi z kolby agm i wklejeniu ich klejem na gorąco.Teraz replika przy trzymaniu w jednej ręce jest wyważona . Po za tym replika nie źle wykonana. zastanawiam się nad kupnem krótkiej wersji i przerobieniu jej.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam, mam cm.355 i mam problem , często przy przeładowaniu czółenko się nie blokuje przy tylnej pozycji co skutkuje tym ,że lata sobie ono w przód i w tył i muszę je jeszcze raz dobić aby załapało. Jest to bardzo męczące i uniemożliwia często strzelanie , zwrócić tą replikę ,czy raczej TG nie przyjmie tego?

Edited by Szymeg
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Z racji iż nie było zbytnio napisane o osiągach w/w repliki dorzucę swoje trzy grosze ;)

Posiadam takową wersje :http://www.taiwangun.com/sprezynowe/cm-355m-full-metal-dark-earth-cyma?from=listing&campaign-id=19

, co do jej wykonania to razi jedynie koleboczące się na boki czółenko i "na oko" niezbyt budzący zaufanie przedni zaczep od pasa nośnego.

Ale przechodząc do meritum posta, osiągi...

Zasięgu nie nie mierzyłem ale dorównuje AEGom w limicie cqb 350fp (plastikowe mają bodajże 290fps). Kulka leci trochę woniej niż z elektryka aczkolwiek może być spowodowane tym iż w wersjach " full metal" jest mocny Hop Up. W pompce najlepiej używać kulek 0.28g. Hopek kręci za mocno na ostatnich metrach toru lotu kulek i widać jak są nagle mocno podrywane do góry, przez co na końcowym zasięgu aby trafić przeciwnika trzeba brać mocną korektę celując poniżej...

 

Podsumowując swój krótki post, bardzo polecam w wersji "full metal".W odniesieniu do super 90 "bubel igla"(miałem), niebo a ziemia ... :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.Od wczoraj posiadam cm350 full metal.Kupiłem go z myślą o zrobieniu breachera.Rękojeść będę dorabiał z drewna.Czółenko również.Zastanawia się tylko czy może ze sklejki na mokro wygiąć?W drewnie rzeźbić to chyba nie da rady bez stolarkich narzędzi.Ogólnie pompka świetnie zrobiona.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 years later...
  • 8 months later...

Witam, zaopatrzyłem się ostatnio w cm352lm z rynku wtórnego ;). Replika nie powalała osiągami. Zasięg gdzieś w granicach 35m max na 0,25g kulkach. 

Mam też shota DE, którego jakiś czas temu zdecydowałem się rozebrać i zostawić na części. Protestowałem przy nim szczelność układu i tak jak się okazało cymka miała ten sam problem. Uszczelnienie dysze-komory HU.

W shocie DE było wręcz tragicznie, w cymce tylko trochę lepiej. 

Zrobiłem teflon fixa na wszystkie 3 lufy, spiłowałem delikatnie mostki łączące dysze, tak żeby bardziej wchodziły do komory HU - szczelność się poprawiła. Zrobiłem w dyszach delikatnego bore-up'a ale ostrożnie, żeby zbyt nie osłabić ich budowy. Poczyściłem przy okazji lufy wewnętrzne.

W shocie DE były mocniejsze sprężyny główne więc wsadziłem do cymy. Przy okazji dałem podkładkę metalową na prowadnicę sprężyny, żeby nie cierpiała stopka prowadnicy (sprężyną jest troszkę nieciekawie obcięta i ostra a prowadnica to plastik )

Przesmarowałem wszystko co się dało w mechanizmie spustowym i prowadnicach ;)

Na froncie komory HU dałem troszkę taśmy teflonowej tak, żeby kiedy siedzi w gearbixie była dopychana w stronę dysz. Wszystko siedzi o wiele ciaśniej niż wcześniej. Praktycznie zero luzu.

W efekcie 50-55m zasięgu na 0,25g kulkach, bdb celność -rozstrzał pomiędzy kulkami to około ...kartka a4.

A dzięki przesmarowaniu przeładowanie jest o wiele przyjemniejsze, lżejsze.

 

Bardzo mi pomogły filmy tego Pana, zwłaszcza przy składaniu wszystkiego do "kupy" .

- Endriiupl

Odnośnie ładowania 6/9 kulek to robiłem tak z shotem DE, że po odciągnięciu do tyłu chwytu przeładowania odskakuje samoczynnie 2-3cm do przodu i odrazu jeszcze raz przeładowywałem. Za każdym razem mechanizm podawał 3 dodatkowe kulki. Dopiero po przesunięciu czółenka do przodu mechanizm się blokuje i nie załadujesz więcej kulek. Problem z 6 kulkami może być spowodowany nieodpowiednim przeładowaniem. Może też coś być uszkodzone, tego nie wykluczam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

     Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu to zapytam tutaj.

Z jakiegoś powodu w jednej z luf rozwaliła mi się gumka hop up blokując 2 kulki.

Usunąłem je bez problemu lecz gumka i tak jest zniszczona i do wyrzucenia więc pomyślałem ze ją wymienię ( jak i w reszcie luf przy okazji ).
Czy ktoś poleca jakieś konkretne gumki które testował? Mogę po prostu dorobić lecz wolę najpierw zapytać może ktoś ma jakieś doświadczenie i potestował na rożnych gumkach.

 

     Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Do tej strzelby nie pasują gumki od AEG ani od vsr/gbb . Gumki do strzelb (tzw TRI-shot) to zupełnie inna bajka. Ot takie cuś:

tokyo-marui-spare-parts-m3-super-90-m3-8

Nie widziałem w PL sklepach zamienników , oryginalnych części też. Jedyne opcje jakie masz to kupić uszkodzonego shotguna na części. Ewentualnie sprowadzić z za granicy takie gumki. Ostatnia opcja to kupić od kogoś kto ma jakieś zapasowe po uszkodzonych shotgunach- wyjdzie najtaniej. Popytaj...

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

     Witam.

Dziękuję za szybką odpowiedź. Faktycznie nie zwróciłem uwagi ze gumka jest mniejsza i ma inny kształt. Wydawało mi się ze po prostu kawałki zostały wystrzelone :).

Jako ze na razie zbyt często z tej strzelby nie korzystam to na spokojnie będę obserwował aukcje i kupię albo części albo uszkodzoną replikę więc problemu w sumie nie ma. Teraz i tak można nadal strzelać tylko ze dwoma kulkami bo trzecia zazwyczaj się sama wyturla przez lufę.

   Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Na upartego jak znajdziesz w sklepie ( typu mrówka , obi , Castorama ) możesz kupić wąż 7mm zewn średnicy i 1mm grubości ścianki i dociąć nożykiem do tapet na kształt. Takie wężyki przezroczyste zrobione z czegoś na kształt sylikonu w różnych rozmiarach widziałem, ale nie pamiętam gdzie dokładnie. Może docięcie nie będzie proste i będzie konieczne owinięcie 1 warstwy taśmy teflonowej dla szczelności ale na upartego da się to dorobić. Poza tym wyjdzie to grosze. Gdybyś jednak chciał część z rynku wtórnego to ze strzelb Double eagle gumki przypasują, na olx takie chodzą po 40-70-150 zł zależy w jakim stanie jest replika, ile dodają do niej shells'ów itd. Z mojego doświadczenia jednak powiem szczerze, że gumki cymy lepiej kręcą. Kolejna sprawa to składanie repliki. Nie jest to koszmar jak niektórzy sądzą , ale też do najprostszych czynności to nie należy. Zastanów się czy dasz radę, poszukaj dobrego poradnika na YT, nie wiem czy link który dałem wyżej nadal działa.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

     Witam.

Myślałem właśnie zeby spróbować dociąć taką rurkę jak nie będzie zbyt ciekawych ofert w najbliższym czasie. Kulki może nie podkręci za wiele jak w ogóle ale przynajmniej nie będzie uciekać.

Rozbieranie a raczej składanie za pierwszym razem jest upierdliwe to prawda, zwłaszcza ze na youtubie znalazłem może 3 filmy instruktażowe gdzie ledwo coś widać. Chodzi na przykład o te małe czarne elementy jak blokadka czółenka po przeładowaniu. Uciekła mi od razu po otworzeniu i musiałem chwilę się zastanowić gdzie powinna być. Ale teraz jak już wiem gdzie co jest to nawet szybko można ogarnąć.

Przy następnym rozbieraniu jak będę już miał zapasową gumkę albo sam dorobię z wężyka i tak planuję troszkę uszczelnić w środku.

I jak będę w najbliższym czasie w sklepie typu castorama popatrzę na rurki i kupię trochę bo drogie nie są a zawsze mogą się przydać.

     Pozdrawiam.

 

Edited by Pampalampa
Dodanie treści.
Link to post
Share on other sites

Poprawka do tego wężyka jakieś 8mm średnicy i 1mm grubość ścianki, generalnie ta gumka jest średnicy lufy i jest tylko przysunięta do lufy a nie na nią nałożona jak w klasycznych replikach ( możesz zrobić przy okazji teflon fixa dla poprawy szczelności) . I musi to być miękka guma albo coś na kształt sylikonu. Półprzezroczysty miękki materiał. Ostatecznie jak kiedyś kombinowałem przy jednym projekcie okazało się, że taka nakładka gumowa na długopis ( dla lepszego chwytu palcami) była miękka i podobnej średnicy, musisz tylko rozbebeszyć długopis ;) i dociąć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...