Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta, czy kolimator ?


Recommended Posts

Z praktycznego punktu widzenia (dystanse w ASG) od MP5 po "snajperkę" wystarczyłby dobry kolimator, który nie będzie tracić zera przy byle szturchnięciu (np. tania optyka od PWS http://skawinski-opt...oduct-3298.html może sprawować się całkiem nieźle). Celujesz obuocznie, nie ma rozpraszającego powiększenia, strzelasz szybciej. Lunety są w sumie bardziej dla klimatu i wyglądu.

 

Jeśli nie zależy ci na jakiejś stylizacji/czy reko to odpuść sobie optykę "dedykowaną do ASG" na rzecz czegoś montowanego na normalnej broni. Zawsze będzie solidniejsze, a i potencjalny rynek zbytu szerszy jakbyś chciał później to sprzedać :)

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Tak jak mówi Wegorz, najlepszą opcją są kolimator. Jak będziesz potrzebować czegoś z powiększeniem to zawsze możesz dokupić magnifier.

 

Chyba że zależy ci na lunecie z jakiegoś powodu, wtedy możesz poszukać jakiejś 1,5-4x. Przy ustawionym małym powiększeniu będzie się zachowywać podobnie jak kolimator, a zawsze będziesz mógł użyć tego 4x np do obserwacji.

Link to post
Share on other sites

Używam Micro T1 i jestem bardzo zadowolony, tylko trzeba mieć dobrą kopie lub kupić na przykład ten z linku Wegorza.

Słabsze kopie mają niewyraźną plamkę, która w słoneczny dzień staje się niewidoczna.

Eotech ma duży jasny punkt celowniczy, przez co jest dobrze widoczny nawet przy ostrym słońcu, niestety gorsze kopie mają problem z regulacją.

Lunety mają jakiś sens do snajperek i obserwacji.

Obecnie mam lunetę przy eMce, która ma być DMR (+500fps), ale luneta zamontowałem ze względów finansowych, miałem jakąś starą od wiatrówki. I nawet przy średnicy soczewki 42mm składanie się do lunety zabiera o wiele więcej czasu niż do kolimatora.

Luneta jest też nieprzydatna w nocy czy na krótszych dystansach.

W planach mam Micro T1 + Magnifier lub Eotech + Magnifier.

Link to post
Share on other sites

Z forumowego komisu mam do wyboru

Luneta leapers 3-9x40 5th gen za 250

EXPS-2 z oznaczeniami etc za 250

ET552 g&p z oznaczeniami za 260

Acog g&p oznaczenia za 250 bez jakiejs nakrętki

Jeszcze się nie targowałem no ale takie mam oferty ... Jak potem z doborem magniferu ?

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...