Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Next Gen TM Sopmod/Socom/Scar/HK


Recommended Posts

Internet mówi, że poniższy zestaw:

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?cat=15&sr=pd&mid=111&id=2611

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Accessories_AEG_Air_Nozzles_Prometheus_air_nozzle_for_M16A2_M4_SR_M733.htm

http://deltashop.pl/p/533/2866/prometheus-lay-lax-stalowy-cylinder-typ-c-cylindry-czesci-gearboxa-czesci-replik-elektrycznych-air-soft-gun.html

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4010&language=en

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Accessories_AEG_Cylinders_Pistons_Prometheus_Hard_Piston_New_For_Marui_SOPMOD_M4.htm

 

Mimo wszystko nie dam za niego głowy, ponieważ skleciłem go na podstawie kilku wypowiedzi z neta, a sam nie mam wielkiej wiedzy na temat serwisu. Całość mam przygotowaną, jak będę składał TMa na 450 fpsów i mam zamiar go pokazać bardziej kumatemu serwisantowi zanim coś włożę do środka.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzięki za informacje. Tłok w ss wydaje się być tym, czego szukałem, choć cena mocno odstrasza, bo ponad 2x tyle co za granicą. Również chcę dojść do 440-450fps Zwróć tylko uwagę, że zestaw zębatek które podałeś są niby w przedziale m80-m110, a na 110 nie wiem czy uzyskasz 450fps

Link to post
Share on other sites

Ja dziś odebrałem części i wziąłem się za wymianę w swoim HK417. Wymieniłem cylinder na prometheusa B (bo założyłem dłuższą lufę niż stokowa, mianowicie prometheusa eg 407mm) wymieniłem dysze na uszczelnioną od SHS, głowicę tłoka z podwójnym oringiem od SHS, przesmarowałem, złożyłem wszystko do kupy (przy okazji wspomnę że rozkładanie GB w TM to miód, nic nie wypada, nie wyskakuje) i ku memu zdziwieniu nic na tym nie zyskałem pod względem prędkości wylotowej. Kilka pierwszych strzałów miało więcej o jakieś 10fps, a później już się wszystko ułożyło, prędkość spadała i pozostała na poziomie jak z przed wymiany, to jest w okolice 376fps. Niby to w zupełności wystarczy (mierzone na kulkach GG 0,25g) ale jednak spodziewałem się stałego wzrostu na poziomie 10-20fps. Przy okazji zauważyłem coś takiego, że na ostatnich 2 kulkach z magazynku, szczególnie na przedostatniej widać drastyczny spadek fps o nawet 100 i jest ty tylko przy tej przedostatniej kulce, na ostatniej jest mniej o około 20-30 fps, Czy ktoś zauważył coś takiego u siebie?

 

A tak przy okazji, tłok różni się tym od zwykłych, że na na grzbiecie taką wypustkę, która porusza osłonę hopup. Poza tym raczej niczym się nie różni, więc od biedy można działać na zwykłym tłoku, ewentualnie dokleić podobny klin i zaoszczędzić 100-150zł

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

to ja jeszcze dodam, ze przy tuningu warto odrazu wymienic lozyska plastikowe na metalowe w gb, w standardzie sa w rozmiarze 5,9mm. Druga sprawa to nie szalec na full auto, przelacznik spustu lubi sie spalic a w sklepach pustki na stanie, BTC Spectre tez moze pokaza sie za tydzien, miesiac albo rok (dostepne sa chyba tylko do SCAR-a)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Stoję przed zakupem wersji Delta. Praktycznie interesuje mnie tylko zewnętrznie bo do środka leci GB Retro itp.

Pytanie do użytkowników.

 

Jak z wytrzymałością receivera oraz jak z powłoką - szybko się ściera pokrycie receivera i frontu?

Jak łączenie na body/prowadnica?

Jestem dość hardkorowym użytkownikiem. Dotychczas miałem Mk18 bazujące na Krytaku CRB i szynach Madbulla DD FDE - zestaw przeżył naprawdę wiele i tego samego oczekuję od kolejnej repliki. Nie rozstawał bym się z Krytakiem gdyby nie fakt że mogę go przerobić tylko na HK416 na bazie VFC a te nie robi receivera w kolorze który mnie interesuje - czyli militarny RAL a nie złotym...

 

Stop znalu którego użyty jest godny zaufania?

 

EDIT:

EBB idzie wyłączyć?

Edited by Kalmar
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem na FB, nie da się przenieść standardowego v2 do RSa, bądź przeróbka jest tak duża, że nie opłacalna.

 

EBB da się wyłączyć, ale po co?

 

Co do metalu, nie sądzę, żeby był to znal, a przynajmniej nie taki o jakim często tutaj słychać na forum. Moja replika sporo przeżyła (łącznie ze szkoleniem wspinaczkowym, gdzie raz za razem uderzała w kamienie) i nie widzę na niej żadnych ukruszeń, czy pęknięć metalu.

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś może pomysł, dlaczego w HK na przedostatnim strzale podaje dwie kulki? Może ktoś się spotkał z czymś taki u siebie lub gdzieś na jakimś forum? Cały magazynek idzie idealnie, tylko właśnie ten przedostatni strzał i nie jest to przypadłość jednego maga tylko wszystkich 5 jakie mam. Pomyślałem że może jest to wina wymienionej dyszy na uszczelnioną SHS, ale przypomniałem sobie że na stokowej TM też tak było, bo sprawdzałem na hrono i właśnie ten przedostatni lub ostatni strzał to był spadek o 100fps.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Cześć,

Miał ktoś z użytkowników problem z semi fire? Wymieniłem już płytkę selektora i nadal nic...

W prawidłowej pozycji mechanicznego selektora(wskaźnika) semi nie łapie natomiast jeśli przestawi się delikatnie w stronę auto to czasami zadziała.

 

P.s. Polecacie jakiś serwis/serwisanta od TM next gen?

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

ja ostatnio wysłałem replikę na serwis do KoA: https://www.kingdomofairsoft.com

Jeżeli nie ustawia Cię wysyłanie do UK (ja muszę przyznać, że dużo musiałem uronić cebulowych łez zanim się na to zebrałem) to znalazłem jednego serwisanta w PL, który ma większe doświadczenie w temacie tej w sumie niepopularnej konstrukcji: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000100039574

Link to post
Share on other sites

A mnie całe "życie" bardzie doświadczeni koledzy mówili, że TM, to się owszem, tuninguje, ale na zasadzie wsadzenia M110 i powiedzmy mosfetu. I tyle ;). Bo wszelkie dalej posunięte ingerencje kończą się, delikatnie rzecz ujmują, klapą.

To nie są repliki nadające się do tuningu "mocowego". Oczko mocniejsza sprężyna, doszczelnienie tam gdzie się da i jeśli się da.

Taki czar TM - leci wolno, ale daleko ;). Tak mawiają.

 

I tego radzę się trzymać, bo nie przeczę, pewnie da się z tego wycisnąć więcej, ale szczerze wątpię, czy TM podkręcone w okolice 450 FPS długo pociągnie.

 

BTW - tak jak napisał thewojtz - tuning Next Gena, polegający na wymianie prawie całego GB na części Laylaxa(promyka), za 750GB.

RISPEKT (tylko pytanie po co ;) ).

Link to post
Share on other sites

Ja też szczerze mówiąc długo podchodziłem do tematu jak do jeża (sprawa wysyłki do UK + cena) ale doszedłem do wniosku, że w sumie mam teraz trochę wolnych środków, a i tak chciałem kupić replikę 450 fpsów to może spróbuję niemożliwego (a sporo magów TM w szafie + złe doświadczenia z szeregiem innych producentów ASG, tylko utwierdziło mnie w tym przekonaniu) :icon_wink:

 

Replika cały czas jest w UK, czas oczekiwania w KoA to 2-3 miesiące. Z tej listy nie wkładam tam Spectre (mosfetu) - mega nie podoba mi się ich polityka "wydawnicza" i nie mam zamiaru się dokładać do interesu. Wolę poczekać na Titana, który jak niesie wieść gminna coś tam pod recoil shocki majstruje.

 

Aktualnie będę miał dwa RSy. HK i krótkie M4. Pierwszy będzie po tuningu, drugi full stock. Generalnie więcej kulek będzie z siebie wyrzucał stock (z tą samą częstotliwością chodzę na las i cqb, ale w cqb schodzi mi dużo więcej ammo), więc można powiedzieć, że będę miał możliwość porównania ich osiągów oraz wytrzymałości i pewnie się tym podzielę w tym temacie :icon_smile:

Edited by Trela
Link to post
Share on other sites

Limaxu, też miałem problem z semi w swoim HK417. Zaczęło się od tego że się się na strzelance replika zacieła, na szybko rozwiązałem problem poprzez wyjęcie ciężarka z prowadnicy kolby. W domu okazało się że się rozkręciła prowadnica sprężyny od SHS i ten czopek siedział w sprężynie blokując tym samym pręt od ciężarka. Po skręceniu i zabezpieczeniu klejem do wintów okazało się że semi mi nie działa. Przy lekkim przesunięciu już łapało auto, ale semi ni hu hu. Dopiero po rozkręceniu całego GB, wyjęciu wszystkiego łącznie ze stykami i płytką selektora, wyczyszczeniu znów wszystko zaczęło działać jak należy.

 

Co do tuningu mocowego to w moim przypadku wymienioną mam sprężynę na skróconą M130, nie powiem więc jaki jest to odpowiednik pełnej, ale mam na tym 375 fps na kulkach 0,28, czyli pewnie jakieś 440 na 0,20. Wymieniłem też cylinder na promyka odpowiadającego pojemnością dla długości mojej lufy, też promyk eg, zmieniłem też dyszę na doszczelnioną do SHS, ale te zabiegi dały raptem przyrost może 5 fps. Trudno mi powiedzieć, jak wzrosło zużycie, bo hk kupiłem używane i nie zaglądałem do GB po zakupie, wcześniej też chodziło na innej, mocniejszej sprężynie, niż stokowa. Na trybach nie ma śladów, widać tylko lekkie zużycie na pierwszym zębie tłoka. Więc koszt tuningu to 30-50zł w zależności jaką sprężynę wybierzemy, jakiej firmy i 2 min roboty żeby ją ładnie skrócić. U mnie chodzi to już 1/2 roku, nie wiem jaki przebieg miało wcześniej. Na razie chodzi pięknie. A jak polecą zęby tłoka czy kółek, no cóż, wtedy się wymieni na inne, tuningowe.

Edited by Morfeusz5555
Link to post
Share on other sites

@Trela

 

Sam sie zastanawiałem nad next gen recoil shock. Troche zmieniłem zdanie, jak usłyszałem to z bliska. Irytuje mnie ten metaliczny pogłos. Wysłałeś do KoA ? Serio ? Tanio pewnie nie bedzie. Nie wiedziałem, że oni robią coś powyżej angielskich limitów fps. Zakupiłeś też ten ich magiczny silnik ?

Link to post
Share on other sites

Heh, mi ten metaliczny pogłos bardzo odpowiada, ale fakt faktem kilka osób mi zwracało na niego uwagę, że chyba coś w środku tego boyica się psuje ;)

 

Motorek ten: https://www.kingdomofairsoft.com/tm-motor-upgrade. Tego w całości budowanego przez nich nie doradzali, tj. nie pojawił się nawet w rozmowie, więc sądzę, że to rozwiązanie da radę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...