Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porady dla nowicjusza-replika i umundurowanie.


Recommended Posts

Witam forumowiczow. Od dluzszego czasu planuje rozpoczac przygode z ASG i powoli przymierzam sie do kupna pierwszych czesci z ekwipunku. Stad moja prosba do osob, ktore maja pojecie w tym temacie-jakie czesci do umundurowania kupic oraz jaka replike? Nie chce podejmowac decyzji samodzielnie bo nie mam zadnej wiedzy an ten temat, a nie chce sie potem rozczarowac. Gdyby ktos ulozyl zestaw (mam tu na mysli buty, helm, okulary, kamizelke, kabury na magazynki itp) oraz propozycje replik godnych zakupu-bylbym bardzo wdzieczny.

Link to post
Share on other sites

Jak kupujesz inne rzeczy to też prosisz obcych ludzi żeby je Tobie wybrali? Przeszukaj sklepy, użyj forumowej szukajki jak coś znajdziesz, a jak szukajka nie pomoże to pisz tutaj :icon_razz:

Pytam o rade-tak jak tutaj.

 

Replika-https://www.militaria.pl/g_g/karabinek_aeg_cm16_raider-l_dst_(egc-16p-rdl-dnb-ncm)_g_p12451.xml?cat=121

Rekawice-https://www.militaria.pl/helikon/rekawice_helikon_us_model_(rk-usm-po-01)_p8788.xml?cat=373

Gogle-http://gunfire.pl/product-pol-1152203217-Lekkie-gogle-taktyczne-brazowe.html

Kamizelka-http://gunfire.pl/product-pol-1152199398-Kamizelka-taktyczna-KAM-39-MC.html

Helm-http://gunfire.pl/product-pol-1152204751-Replika-kasku-X-Shield-FAST-BJ-tan.html

Ochraniacze-http://gunfire.pl/product-pol-1152198233-Ochraniacze-na-kolana-ALTA-ULTRAFLEX-UCP.html

Bluza-http://www.camo-militaria.pl/index.php?products=product&prod_id=1138

Spodnie w tej samej kolorystyce.

 

Jezeli ktos moglby to ocenic byloby super.

Edited by Infi
Link to post
Share on other sites

UCP? :D Chcesz po budynkach tylko biegać? W dodatku Helikon... jak poszukasz po allegro i komisie to dostaniesz kontrakt w podobnej cenie, albo i taniej.

 

Gogle (nie google) - nie

kamizelka - taka lipna, można sobie chesta małego za niewiele więcej kupić (PSTG) z lepszych materiałów (z ładownicami) ;)

kask - może ujdzie, tej firmy nie znam

 

Z tego wszystkiego to ochraniacze ok (chociaż sam bym wziął klasyczne zielone), co do repliki się nie wypowiadam.

Link to post
Share on other sites

UCP? :icon_biggrin: Chcesz po budynkach tylko biegać? W dodatku Helikon... jak poszukasz po allegro i komisie to dostaniesz kontrakt w podobnej cenie, albo i taniej.

 

Gogle (nie google) - nie

kamizelka - taka lipna, można sobie chesta małego za niewiele więcej kupić (PSTG) z lepszych materiałów (z ładownicami) :icon_wink:

kask - może ujdzie, tej firmy nie znam

 

Z tego wszystkiego to ochraniacze ok (chociaż sam bym wziął klasyczne zielone), co do repliki się nie wypowiadam.

 

Sam widzisz, dlaczego prosilem o zestawienie sprzetu kogos, kto sie na tym zna, bo sam nie mam zielonego pojecia :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Forum jest kopalnią wiedzy. Masz podanych producentów, został nawet utworzony mały spis firm robiących szpej (kamizelki, ładownice itd.) ;)

 

Warto wpierw poczytać, porozglądać się, pooglądać. Sam zobaczysz co Ci wpadnie w oko. W podpiętych tematach też masz podane propozycje - dobre, sprawdzone i w całkiem przyjemnej cenie ;)

Link to post
Share on other sites

Forum jest kopalnią wiedzy. Masz podanych producentów, został nawet utworzony mały spis firm robiących szpej (kamizelki, ładownice itd.) :icon_wink:

 

Warto wpierw poczytać, porozglądać się, pooglądać. Sam zobaczysz co Ci wpadnie w oko. W podpiętych tematach też masz podane propozycje - dobre, sprawdzone i w całkiem przyjemnej cenie :icon_wink:

 

Przegladalem, lecz specjalista po tym nie zostane. Szukam konkretnych czesci wyposazenia wzorowanych na USArmy, przejrzalem kilka for, rowniez kilka sklepow.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - skoro już prosisz żeby ktoś to zrobił za Ciebie to podaj jaki konkretnie interesuje Cię set:

-Brytyjski

-niemiecki

-rosyjski

-amerykański

Czy każdy inny.

Druga sprawa to ile jesteś w stanie wydać na broń, ile na osprzęt.

Ciężko Ci coś dobrać skoro nie wiemy ile masz zasobów.

Niektórzy mają sprzęt za 600-700 (nawet mniej) złotych i jest gitara a niektórzy mają sprzętu za grube tysiące i ciągle coś zmieniają albo nabywają.

Podaj jakieś ramy finansowe to coś się wymyśli.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - skoro już prosisz żeby ktoś to zrobił za Ciebie to podaj jaki konkretnie interesuje Cię set:

-Brytyjski

-niemiecki

-rosyjski

-amerykański

Czy każdy inny.

Druga sprawa to ile jesteś w stanie wydać na broń, ile na osprzęt.

Ciężko Ci coś dobrać skoro nie wiemy ile masz zasobów.

Niektórzy mają sprzęt za 600-700 (nawet mniej) złotych i jest gitara a niektórzy mają sprzętu za grube tysiące i ciągle coś zmieniają albo nabywają.

Podaj jakieś ramy finansowe to coś się wymyśli.

 

Set amerykanski. Jezeli chodzi o bron to w granicach 600-800zl. Budzet na wyposazenie niech wyniesie 1000zl.

Link to post
Share on other sites

Fakt - na komisie jest sprzęt, często się trafiają smaczki. Pooglądać fotki hamburgerow na misja i pomyśl co konkretnie chcesz. Czy kontrakty czy kopie. Czy jakiś konkretny oddział czy bardziej coś ala specjalsi.

Sam fakt ze set amerykanski to dopiero początek.

Ja na przykład sszukałem konkretnie:

Brytole, 3 para, rok 2008 Kandahar.

Ale to rekonstrukcja wiec trochę inna bajka.

A wracając do sedna. Za 1800 zeta to można już coś złożyć.

Pomysł czy lepiej replikę lepsza i reszta systematycznie, czy wszystko odrazu.

Edited by icey33
Link to post
Share on other sites

Odpuść kamizelkę, hełm i nakolanniki.

Hełm niepotrzebny, nakolanniki w lesie przeszkadzają - lepiej wziąć spodnie z piankowymi wkładkami, a w kamizelce trzeba mieć co nosić.

Na początek wystarczy ładownica na 2-4 magazynki i worek zrzutowy zamocowane na pasku od spodni, a 400 zł zamiast na niepotrzebny szpej lepiej wydać na lepszą repliką albo porząne buty.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Odpuść kamizelkę, hełm i nakolanniki.

Hełm niepotrzebny, nakolanniki w lesie przeszkadzają - lepiej wziąć spodnie z piankowymi wkładkami, a w kamizelce trzeba mieć co nosić.

Na początek wystarczy ładownica na 2-4 magazynki i worek zrzutowy zamocowane na pasku od spodni, a 400 zł zamiast na niepotrzebny szpej lepiej wydać na lepszą repliką albo porząne buty.

 

Chcialbym miec pelne umundurowanie. Jezeli kupno lepszej repliki bedzie wymagalo dolozenia jakies kowty to nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie wpierw powinieneś rozejrzeć się za sprzętem w takiej kolejności:

 

1. Gogle (z atestami), obuwie taktyczne/trekkingowe i maska siatkowa (np. TMC) bo zębów szkoda :icon_wink:

 

2. Replika, jakaś gumka HU, może prec lufa od razu, akumulator LiPo z ładowarką.

 

3. Mundur i nakolanniki (ich bym jednak nie odpuszczał :icon_wink: fajne są spodnie z wbudowanymi nakolannikami tzw. Combat Pants, są dobre kopie np. Emerson i TMC, teraz na rynek wszedł Rasputin - niedługo pewnie będą jakieś pierwsze testy i opinie na temat tej firmy. Tylko wtedy masz te ochraniacze w jednej parze spodni :icon_wink: A pewnie szybko najdzie Ciebie ochota na nowe kamuflaże, mundury :icon_biggrin:

 

Później dokupuj jakieś dodatkowe magi, kamizelki, itd. :icon_smile:

 

Co do replik to poczytaj sobie o M4 G&P, Specna Arms (system szybkiej wymiany sprężyny), Evolution Airsoft. Na portalu są testy SA, EA i G&P chyba również.

 

Poprzeglądaj tematy tutaj http://forum.wmasg.p...ny-zjednoczone/

Link to post
Share on other sites

Wg mnie wpierw powinieneś rozejrzeć się za sprzętem w takiej kolejności:

 

1. Gogle (z atestami), obuwie taktyczne/trekkingowe i maska siatkowa (np. TMC) bo zębów szkoda :icon_wink:

 

2. Replika, jakaś gumka HU, może prec lufa od razu, akumulator LiPo z ładowarką.

 

3. Mundur i nakolanniki (ich bym jednak nie odpuszczał :icon_wink: fajne są spodnie z wbudowanymi nakolannikami tzw. Combat Pants, są dobre kopie np. Emerson i TMC, teraz na rynek wszedł Rasputin - niedługo pewnie będą jakieś pierwsze testy i opinie na temat tej firmy. Tylko wtedy masz te ochraniacze w jednej parze spodni :icon_wink: A pewnie szybko najdzie Ciebie ochota na nowe kamuflaże, mundury :icon_biggrin:

 

Później dokupuj jakieś dodatkowe magi, kamizelki, itd. :icon_smile:

 

Co do replik to poczytaj sobie o M4 G&P, Specna Arms (system szybkiej wymiany sprężyny), Evolution Airsoft. Na portalu są testy SA, EA i G&P chyba również.

 

Poprzeglądaj tematy tutaj http://forum.wmasg.p...ny-zjednoczone/

 

I o takei wlasnie rady mi caly czas chodzilo.. dzieki wielkie, zaraz cos poszperam.

Polecasz moze jakas replike broni?

Link to post
Share on other sites

Wedlug mnie:

Helm nie potrzebny mialem i nie lubię przynajmniej do lasu

Google ze sklepu budowlanego oczywiście mozna jakieś lepsze

Kamizelka ta blad najlepsze są pasoszelki., dajesz sobie tam co chciesz i masz duzo luzu

Co do munduru to nw ja mam wz2010 ale bede kupowac partizana na to

A co do repliki to o mkach nie mam dobrego zdania(v2) ale te droższe sa dobre. Najlepszy jest kalach w takiej cenie kupisz fajna replikie i jeszcze kilka magow do niej. Musisz tez sam poszukac bo ty w tym będziesz chodzil a szaleć nie ma co bo ta kasa cie sie nie zwróci a potem moze ci sie to to nie podoba lub cos innego. U mnie kolega miał m4 pj a drugi g36 jeden i drugi jak tylko trochę postrzelal zmienił na cm0.40l ja mam customa z rk-02 po tuningu i polecam ak

Buty mam grom protektor polecam przynajmniej na zime bo w lecie jeszcze nie używałam

Siatki nie uzywam bo w lesie strzelamy sie na wieksze odległości

Rekawiczki z budowlanego

Najlepiej kup samą replike czarne dresy i idz na strzelanke ja tak zaczynalem i warto ak hicap o okularki. Widzisz kto co ma pytasz sie jak mu się z tym biega. Jedno jest pewne i tak potem będziesz coś zmieniał.

Edited by Krzychu9978
Link to post
Share on other sites

Wedlug mnie:

Helm nie potrzebny mialem i nie lubię przynajmniej do lasu

Google ze sklepu budowlanego oczywiście mozna jakieś lepsze

Kamizelka ta blad najlepsze są pasoszelki., dajesz sobie tam co chciesz i masz duzo luzu

Co do munduru to nw ja mam wz2010 ale bede kupowac partizana na to

A co do repliki to o mkach nie mam dobrego zdania(v2) ale te droższe sa dobre. Najlepszy jest kalach w takiej cenie kupisz fajna replikie i jeszcze kilka magow do niej. Musisz tez sam poszukac bo ty w tym będziesz chodzil a szaleć nie ma co bo ta kasa cie sie nie zwróci a potem moze ci sie to to nie podoba lub cos innego. U mnie kolega miał m4 pj a drugi g36 jeden i drugi jak tylko trochę postrzelal zmienił na cm0.40l ja mam customa z rk-02 po tuningu i polecam ak

Buty mam grom protektor polecam przynajmniej na zime bo w lecie jeszcze nie używałam

Siatki nie uzywam bo w lesie strzelamy sie na wieksze odległości

Rekawiczki z budowlanego

Najlepiej kup samą replike czarne dresy i idz na strzelanke ja tak zaczynalem i warto ak hicap o okularki. Widzisz kto co ma pytasz sie jak mu się z tym biega. Jedno jest pewne i tak potem będziesz coś zmieniał.

Przestań pisać albo zacznij pisać poprawnie, bo się tego czytać nie da.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...